Unutrasnji uzgoj sa CFL by Ćiro

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
Zezno sam stvar,kako da vratim ove slike pobrisao sam ih sa ImageShacka i sa dnevnika momentalno?????????????????????
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
ćiro;229528 je napisao(la):
Zezno sam stvar,kako da vratim ove slike pobrisao sam ih sa ImageShacka i sa dnevnika momentalno?????????????????????

tesko da mozes popraviti ako si pobrisao sa servera... jedino da ponovo dignes na server pa da mi posaljes te nove linkove i kazes u koji post (broj posta) ide koji link, pa da ja editujem
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
Evo slike koje su trebale biti ubacene prije 7 dana, ali me nije bilo tu. U proteklo vrijeme dodatno su procvjetale i kao sto sam pretpostavljao, sad sam siguran da su obje zenke. U narednih par dana cu ih frisko uslikati, pa da vidite kako izgledaju. Ali evo sad ovih od prije 7 dana uslikanih.















Kako vam se cine? Sta mislite?
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
dobre su :) lijepo napreduju...
samo skidaj to zuto lisce i ocisti vazu... nesmije ti se mrtvo lisce skupljat... moze privuc raznorazne nametnike....
sad strpljivo samo i bice svega :)


peace out !
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
ona jedna ti se i dalje pati ali verujem da ce izgurati do kraja, samo furaj dalje i daj fotke kad bude 10ak il dve sedmice razmaka od ovih
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
borim se sa musicama pun box ih je po zamlji se skupljaju,evo sad sam biljke zalio.Stavio sam žute izolir trake po saksijama da se malo lijepe i pospricao zemlju Perfekthionom pa da vidim ima li ucinka,jos sam jednom ovo radio sa Perfekthionom za lisne usi,a i za musice,bilo je ucinka ali su mi se ove musice brzo ponovo pojavile.Citao sam da larve od musica(te neke u zemlji)jedu korijen biljke,nece mi se valjda to desit?
A zao mi i prskati ovom hemijom po zemlji i oko biljki jer cvjetaju pravo dobro.Ubacujem i slike za koji dan.
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
Evo slika biljaka koje su 15-i dan na rezimu 12/12.
Ovo je mladja biljka


Ovo vrhovi mladje biljke





Evo kako izgleda starija



Ovo je vrh starije



Evo ih obe za uporediti

 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
imam par pitanja
1)kako vam se cine biljkice hoce li biti solidne hedovine za rolat?
2)dajte mi recite kako da se najlakse rijesim ovih mušica(koji preparat da kupim)?
3)sta mislite kad da gnojim biljku,danas je 15.dan kako je na 12/12,imao sam danas i na ovoj mladjoj nekoliko zutih listova:kontam sutra sa pola doze Plantele da zalijem?
4)za ove iskusne.Kao sto vidite imao sam srece pa su obje biljke zenkice i rezlicite su vrste.Ima li neko da zna ili ima naznaku koje bi ovo mogle biti vrste?
Pozdrav od Ćire...
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.089
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
ćiro;230771 je napisao(la):
imam par pitanja
1)kako vam se cine biljkice hoce li biti solidne hedovine za rolat?
2)dajte mi recite kako da se najlakse rijesim ovih mušica(koji preparat da kupim)?
3)sta mislite kad da gnojim biljku,danas je 15.dan kako je na 12/12,imao sam danas i na ovoj mladjoj nekoliko zutih listova:kontam sutra sa pola doze Plantele da zalijem?
4)za ove iskusne.Kao sto vidite imao sam srece pa su obje biljke zenkice i rezlicite su vrste.Ima li neko da zna ili ima naznaku koje bi ovo mogle biti vrste?
Pozdrav od Ćire...

1. bice za pusit ne brini
2.ako su one musice pljesni samo smanji vlagu i nemoj da nista trune u teglama
3.mozes gnojit sa pol doze plantele pojest ce one to sad cvatu treba im hrane
4.nema nikog na forumu ko ti to moze rec jer ima na tisuce strainova ,a medu njim puno ih slici jedan drugome , mogu ti samo rec da su obje hibridi i da vuku vise na indiku nego na sativu (druga malo vise od prve)
 

ventilator

Aktivan Član
22.09.2012
52
9
0
33
Biljke su neke hibridcine,kupi Nem oil ili Tiger Nem....Ako nemas novaca jednu feferonku u 2 l vode ubaci,stavi komadic sapuna i tresi dok se ne upjeni,i onda sa tim spricaj po biljkama i prostoriji,i takoder mozes stavit u 2l vode 10 ml hidrogena i prskat,to bi trebalo imat ucinka i rjesiti sve tvoje probleme sa bubama.Biljke su ljepo krenile cvijetat,drzi ih do kraja i bit ce tu heda....Ako ces krenit sa gnojenjem i ako je to Plantela list stavi pola doze,malo ces im produzit cvijetanje zbog dusika al ce ti se mozda vise i naredat,ako je Plantela cvijet takoder pola doze stavi,toliko od mene...
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Dobri savjeti ali naglašavam da je nekome tko ne poznaje PH a pogotovo EC vrijednosti vode prilično smjelo savjetovati pola preporučene doze gnojiva. Nisam 100% siguran, mislim da je sigurnije pola preporučene doze (ako srce junačko već ne može odolit) otopit u destiliranoj vodi i tako zalit? Bez poznavanja EC vode preko 1/3 preporučene ne bi išao.

Čitao sam da mušicama možeš dodatno zagorčat (razbit ciklus množenja) 2-3 cm debelim slojem pijeska (mislim da moze onaj za mačke, samo vodi računa da je steriliziran i bez aditiva mirisa i druge kemije) povrh zemlje. Čitaj Ćiro više, o tvom se growu radi :)
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
18.dan kako su na 12/12 cvjetanju
malo prije sam ih zalio sa 1/3 od preporucene doze Plantele za cvat,koju sam kupio(podsjecam,u vega sam koristio isto Plantelu za list)Stavio u litar vode 5 ml Plantele,a PH vode i dalje spustam odokativno sa jednom kapi sirceta.Pa da vidimo kako ce reagovati na prvo gnojenje u cvatu. :watchplant:
I jos jedna stvar,imam problem jer mi biljka prerasta box,lampe mogu podici jos nekih 5-6 cm.
Mozda da je jos malo savijam,ne znam goliko joj to smeta sad kad se hedovi fino pocinju formirat?
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.089
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
ćiro;231116 je napisao(la):
18.dan kako su na 12/12 cvjetanju
malo prije sam ih zalio sa 1/3 od preporucene doze Plantele za cvat,koju sam kupio(podsjecam,u vega sam koristio isto Plantelu za list)Stavio u litar vode 5 ml Plantele,a PH vode i dalje spustam odokativno sa jednom kapi sirceta.Pa da vidimo kako ce reagovati na prvo gnojenje u cvatu. :watchplant:
I jos jedna stvar,imam problem jer mi biljka prerasta box,lampe mogu podici jos nekih 5-6 cm.
Mozda da je jos malo savijam,ne znam goliko joj to smeta sad kad se hedovi fino pocinju formirat?

samo ti nju savi ako se da okrenu ce ona hedove prema svjetlu samo pazljivo jet se ukrute grane kad pocne cvast da ne pukne ...
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
Nece puknuti jer joj stalno grane po malo rukama savijam i upravljam smijer granama sporednim,i stablo protresem s vremena na vrijeme da podstaknem na rast.
Dakle da vezem i savijam bez brige? hvala WEED...
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.089
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
da samo ti vezi nis ne brini za oblik heda bice to dobro bolje to nego da ju spali lampa ispadne hermi i oplodi sve :D
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
Da se javim,proslo je 9 dana kako sam biljke zalio sa 1/3 od preporucene doze plantele.Biljke i dalje cvjetaju jako dobro,samo svako 2-3 dana po nekoliko listova (donjih)mi pozuti.Da li je to ok u ovoj fazi i kad ponovo da zalijem sa gnojivom posto imam osjecaj da su ovo pojele odma,nakon par dana?
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
Nije valjda da na jednostavno pitanje niko nema odgovor.Sutra moram zaliti biljke da li da dam biljkama jos 1/3 doze od preporucene plantele???
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.089
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
bas i nije uredu da ti svaki dan par litsova pozuti bilo bi to ok d im je 60-tak dana na 12/12 posto ih gnois samo sa 1/3 doze svaki put mogo bi cak i bit nedostatan N po meni jer su dosta velike biljoze imaju puno lisne mase pa im treba N za fotosintezu,nevjerujem da si ih uspio pre gnoit jedino jos kakav ti je ph vode....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
a zasto ne gnojis sa preporucenom dozom jednom sedmicno, ako vec "mas osjecaj da su ovo pojele odma"
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.