ured za droge lijepe nase izje**ne

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ma samo opusteno, ne mozes se s rogatima bosti.
Oni nek rade svoj poso, mi cemo svoj i svi sretni :)))

Uopce je bespredmetno ista im sugerirati u smislu legalizacije/dekriminalizacije kada se ni mi na forumu kolko nas ima ne mozemo dogovorit hehehe.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
cuj,saobracajne nesrece pod uticajem kanabisa......pa pre bi seo u kola sa nekim ko je pusio kanadski bud,nego sa nekim ko je popio 2 case rakije...ne mos' ti to njima objasniti....
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
bolje nek ostane ova tema...vec dugo nisam gluplji tekst procitao i to od "Ureda za suzbijanje druga"

dite splita ja si dao truda i napisao recenziju clanka i sad cu lijepo to poslati mailom na sve moguce medije kojih se sjetim. Uredu takodjer.

ne baratam bas sa svime al kolko sam znao i sjetio se toliko sam napisao...stavit cu ovdje pa procitajte


Poznat kao trava, žiža, pljuga, kanabis je najraširenija ilegalna droga u Hrvatskoj, koja označava pripravke indijske konoplje (Cannabis sativa)

- Postoje 3 vrste konoplje: Cannabis Sativa (industrijska konoplja)
Cannabis Indica (indijska konoplja)
Cannabis Ruderalis (Ruska ili divlja konoplja)


, a dolazi u raznim varijacijama kao trava (marihuana), kanabisova smola (hašiš), kanabisovo ulje (hašišovo ulje) ili THC (čisti tetrahidrokanabinol u obliku tableta, otopina, praška).

- Marihuana je sleng naziv izmišljen kako bi se javnosti prikazalo nešto različito od konoplje, korisne biljke koja se koristi za izradu gotovo svega
Hašiš je također naziv za produkt, a nikako sinonim za riječ konoplja. Čisti tetrahidrokanabinol je gusta ljepljiva smola, a nikako tableta, otopina ili prašak.


Prešani listovi, cvjetovi i grančice indijske konoplje je marihuana, dok je njen koncentrirani oblik odnosno smola iz cvjetova iste biljke hašiš.

- Notorna glupost. Cijela biljka se zove konoplja ili kanabis ili ako baš hoćete marihuana. Konoplja u izvornom obliku nije prešana, kakva je to glupost? Biljka je kao i svaka druga što podrazumjeva da ima listove, grančice i cvjetove. Što je tu čudno?
Smola iz cvjetova iste biljke NIJE HAŠIŠ, već THC smola.


Njihov glavni aktivni kemijski sastojak, najodgovorniji za promjenu stanja svijesti, je delta-9-tetrahidrokanabinol (THC). Simptomi i djelovanje obaju pripravaka vrlo su slični, s razlikom da hašiš sadrži znatno veći postotak THC-a. Kanabis se obično puši u obliku «jointa» i to najčešće pomiješan s duhanom, ali isto tako može biti i pripremljen kao kolač ili čaj.

- Naravno da su slični kad imaju isti glavni sastojak, a to je THC.
Može biti pripremljen kao torta, juha ili u obliku paštete. Mogućnosti su neizmjerne.


Kada dođe do mozga THC se veže za specifične kanabinoidne receptore na membrani specifičnih živčanih stanica i time mijenja njihovu aktivnost. Najviše kanabinoidnih receptora nalazi se u dijelovima mozga zaduženih za pamćenje, razmišljanje, koncentraciju, percepciju, osjećaj zadovoljstva te koordinaciju pokreta, zbog čega se navedene funkcije najviše poremete.
Drugim riječima, kratkotrajne posljedice ili efekti konzumiranja kanabisa su: poteškoće u kratkotrajnom pamćenju, smanjena sposobnost koncentracije i učenja, promijenjena percepcija stvarnosti i to osobito vremena (osoba ima osjećaj da vrijeme protječe puno sporije ili stoji), zatim poremećaji ravnoteže i koordinacije pokreta, a pri uzimanju većih količina kanabisa može doći i do halucinacija.

- Kanabinoidi su sastavni dio čovjeka, dakle unošenjem kanabinoida u organizam ustvari ih unosimo u njihovo prirodno okružje.
Ključna riječ je „kratkotrajno“ a odnosi se uglavnom na kratkoročno pamćenje,a taj efekt prestaje sa prestankom djelovanja. Osobno poznajem gomilu ljudi koji puše prije učenja i bolje su koncentrirani. Halucinacije? Nemojte biti smješni, ne pričamo o LSD-u, ne izaziva apsolutno nikakve halucinacije.


Ova droga bitno utječe na ravnotežu, motoriku i reflekse, koordinaciju pokreta, mogućnost koncentracije i sl., zbog čega slabi sposobnost upravljanja motornim vozilima. Na tu činjenicu ukazuju niz prometnih nesreća koje su uzrokovane konzumiranjem kanabisa.

- Molim? Alkohol također, samo u puno gorem obimu utječe na sve navedeno ali je svejedno legalan, dostupan, čak su stavljene restrikcije na količinu promila. Niz prometnih nesreća? Osobno pratim sve medije i u svom životu nisam naišao na takav članak. Može neki link?
No zato prometne nesreće izazvane konzumiranjem alkohola pune stupce u novinama svakodnavno.
Osoba koja je u stanju „napušenosti“ vozi polako i oprezno, što se za „alkoholičare“ nikako ne može reči


Što se tiče utjecaja na raspoloženje i ponašanje, uživanje kanabisa izaziva euforiju, bezrazložno smijanje, ali isto tako može izazvati anksioznost i napade panike.

- Euforija je pozitivan osjećaj, smijanje također. Vi ste baš znanstveno dokazali da je taj smijeh bio bezrazložan ili samo pretpostavljate?
Može izazvati anksioznost i napade panike, ali i ne mora. Kao i puno drugih stvari i događaja kroz koje svakodnevno prolazimo pa nisu zabranjeni ni ilegalni. Da navedem par primjera? Apaurini, heptanoni, normabeli i cijela druga gomila anti depresiva, anti psihotika su navodno dobri? Pročitajte nuspojave. Meni anksioznost i napade panike izaziva to kad vidim ovakve tekstove i to što neznam hoću li sutra imati posao i za osnovne životne potrebe. Također mi izaziva depresiju kad izadjem negdje van i vidim mlade kako se ubijaju od alkohola, i to skupo plaćaju. Onda izadju van, sjednu u auto i još se malo ubijaju na cesti. Sve potpuno legalno i po slovu zakona.
Depresivno je i to kad vidim ovakve tekstove koji su očito pisali potpuno neupućeni ljudi ispranih mozgova koji nisu u stanju proučiti materijal o kojem pišu.


Novija istraživanja pokazala su da dugotrajna uporaba marihuane stvara promjene u moždanoj funkciji i nakon što osoba prestane uzimati drogu.

- Naravno, jer postanu neke stvari jasnije, a to je da ste nas godinama lagali i prali mozgove.


Moguća je i pojava amotivacijskog sindroma kao ozbiljnog nedostatka energije i motivacije za bilo kakve aktivnosti u životu.

- Moguće je i da se dogodi i motivacijski sindrom kao i ozbiljna količina energije i motivacije za sve aktivnosti u životu.


Za razliku od duhana, dim marihuane sadrži oko 50% više kancerogenih tvari od duhanskog dima pa može pridonijeti razvoju tumora dišnih putova, vrata i glave.

- Za razliku od duhana koji je zdrav i preporučen od svjetske medicinske organizacije, zar ne? Također notorna glupost. U dimu „marihuane“ najštetniji je dim duhana. Postoji i vaporiziranje tj. isparavanje u kojem je 95 kanabinoida, a tek 5 % ostalih sastojaka. Dakle postoji i zdravo „pušenje“ bez duhanskog dima.


Također, vjerojatno zbog načina pušenja marihuane (pušači marihuane dublje udišu dim i dulje ga zadržavaju u plućima, tzv. duvanje, a ujedno dim marihuane se ne filtrira), njeni korisnici unose u organizam tri do pet puta više katrana i ugljičnog monoksida nego pušači duhana.

- Nevjerojatno koliko gluposti u jednom članku. 95 % thc-a je apsorbirano u prvih nekoliko sekundi inhaliranja. Zadržavanje dima u plućima više apsorbiranja katrana i raznih kemikalija (sastavni djelovi duhanskog dima


Prilikom konzumiranja kanabisa karakteristične su promjene kardiovaskularnih funkcija. Dolazi do ubrzanog rada srca (puls se ubrzava za 20-50 otkucaja u minuti) i povećane potrebe srca za kisikom.

- Ovaj opis također odgovara i trčanju ili nekom fizičkom aktivnošću. Što je dobro, zar ne? Ili je i kisik postao štetan?


Redovito uzimanje kanabisa također mijenja hormonalnu ravnotežu organizma što utječe na plodnost u oba spola odnosno povećava rizik od neplodnosti, a ujedno se smanjuje ili nestaje seksualno zadovoljstvo.

- Otkud vadite ove informacije. NE UTJEČE NA PLODNOST. Opet ću pitati imate li neke znanstvene studije koje bi potkrijepile ove izjave.
Kanabis je afrodizijak, a zadnji put kad sam gledao u riječnik stranih riječi pisalo je supstanca koja povećava seksualni apetit i zadovoljstvo.


S obzirom na posljedice koje uzrokuje i izostajanje fizičke ovisnosti o marihuani, ona se nastoji prikazati kao laka droga. No, bitno je naglasiti i to da se danas se na ulici nalaze mnogo jači oblici marihuane nego šezdesetih godina kada se pojavio kanabis u Zapadnom svijetu. Tu novu pojavu možemo pripisati naumu i strategiji dilera, koji na nove načine lakše privlače ljude na slijedeće oblike ovisnosti.

- Majko mila. Evo obratite svi pažnju na prvu rečenicu. „s obzirom na izostajanje fizičke ovisnosti“
Dakle navedeno je izjavio Ured za suzbijanje droge. Savki daljnji komentar je suvišan.
Križanjem sorti tijekom vremena dobilo se na povećanju razine THC-a i CBD-a (medicinska komponenta koja se nigdje ne spominje). To je točno. Isto tako postoje lakša alkoholna pića i žestoka. Naravno kad se pije rakija pije se u manjim količinama. U čemu je razlika onda?


„Tu novu pojavu možemo pripisati naumu i strategiji dilera, koji na nove načine lakše privlače ljude na slijedeće oblike ovisnosti.“

- A gore u tekstu navodite: „S obzirom na izostajanje fizičke ovisnosti“ Pa tko tu koga? Jel izaziva ovisnost ili ne. Dajte se dogovorite.




Edit: poslano na 10tak mailova svih medija kojih sam se sjetio ;-)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dite_splita

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Ali-G Drugs - YouTube
prvi deo kad prica o ganji,i pita pandura za efekte a ovaj kaze 'dezorijentisanost,blag napad paronoje,smejanje,pojacana cirkulacija..itd'
a Ali G pita 'are there any negative effects?' lol to me svaki,ali SVAKI put nasmeje do suza....

aaj ovaj klip je EPIC....
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ma zaboli njih za stvarne činjenice i dijelovanja marice. Po tom njihovom članku vidi se da je korupcija duboko integrirana u naše društvo, posebice u sami vrh, policija, vlada, sabor, pravosuđe i zdravstvo. Znaš kako to ide "tko bolje podmaže pjevača njegovu će pjesmu pjevati". Farmaceutske kompanije dirigiraju svijetom pa tako i našom malom državicom i dok oni podmazuju ta će priča uvjek biti ista. Ko što njih zaboli za pojedince i masovne mailove koje primaju u vezi toga članka, tako i mene zaboli za njih. Ja sebi piknem u zemlju i duvam u svom miru, a oni sebi nek piknu u čmar pa im možda i izraste neka sluzava i prešana zelena tvar koju oni nazivaju marihuana.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Kad si poduvas desetak frula dobre gandje onda imas halove oces neces :ludak

Inace, dobro si ih ispravio, nisam ni vidio sta kazu za hasis haha
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
znam da je tema u groblju...al ovo je vezano za temu
dakle dobio sam odgovor od Ureda za suzbijanje droga:


Poštovani,

Obavještavamo Vas da smo proučili vaše primjedbe vezane uz tekst o kanabisu na internet stranicama Ureda za suzbijanje zlouporabe droga, te ćemo u isti unijeti određene ispravke.

S poštovanjem,




URED ZA SUZBIJANJE ZLOUPORABE DROGA VLADE REPUBLIKE HRVATSKE
OFFICE FOR COMBATING DRUGS ABUSE OF THE GOVERNMENT OF THE REPUBLIC OF CROATIA

Voditeljica Odjela za programe i strategije
Head of Department for General Programs and Strategies

Preobraženska 4/II, 10 000 Zagreb


a evo i izmjenjenog teksta:


HALUCINOGENI :: Ured za droge
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
....slabi sposobnost upravljanja motornim vozilima
nadodao bih kod nekih ljudi, vjerojatno onih koji i u normalnom stanju nisu sa autom i vožnjom na ti...

najmanje 10.godina opuštam se uz bar jednom tjedno noćnu vožnju po jednosmjernoj ruti cca. 40-ak km nakon ritualno popušene frule.
plus još nekih par godina bez frule :)
Nema tog zeca, svinje koji mi može proći nezapaženo u mračnom grmlju uz cestu punu zavoja dok vozim bar 3 puta brže od ograničenja.
I tko bi rekao nijednom nisam imao ni najamanju nezgodu, izlijetanje, bilo po snijegu, bilo po kiši, bilo po suhom...
Nema javne rasvjete, samo kratka svjetla, cesta, auto i ja...

Najbolja stvar od svega je što nema šanse da zapamtim rutu niti ne želim, svaki put je kao prvi i nakon tisuće i tisuće odvezenih kilometara :)

Da se razumijemo i kad ne pušim voziti auto mi je kao što je većini hodati...

Tako ako želite opovrgnuti navode uz utjecaj na vožnju, dobrovoljno se javljam za test može i protiv nekog obučenog presretača ...
moze i bez frule i s frulom... I ako može moja ruta s obzirom da jedino na njoj znam gdje su rupe a sa spuštenim autom to puno znači....



p.s. nekoliko puta sam samo za usporedbu probao voziti samo pod utjecajem jedne pive, razlika je drastična = uspio sam odvoziti cijeli put po ograničenjima
utjecaj alkohola bar kod mene ubija svaki instinkt, osjećaj za vožnju zato i ne pijem jer mi ubija sposobnost vožnje..
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
sad sam tek skužio njihovu adresu...Preobraženska ha ha

a nisu bas neke masivne promjene na tekstu napravili...isto sranje, drugo pakovanje

barem su se udostojili odgovoriti, a i nesto poduzeti...mada sve i dalje vrvi lazima i neistinama