Uticaj kise na prihranu biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
Drugari imao bih jedno pitanje. juce sam prihranjivao biljke. od tada je kisa padala barem 10 puta. ima li to uticaja na kolicinu hranjivih materija u zemlji koje su dodane prihranom. da li ih kisa ispere dublje u zemlju van domasaja korena biljki?
 

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
467
63
to i mene int.mada mi paše jedan red kiše jedan sunca,srećom mjesto mi je ok tako da mimo kiše dojašim pa im dam prihranu ,muški sam imao par,i za sada ove curke koje su u razmaku tjedan dana cvjetaju i dobivaju još malo na veličini moram ih malčice polegnut .Sa slikama skoro,poz.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Ja sam svoju radi kiše i poplave pognoijo samo jednom. Ne vjerujem da ima koristi dodati tekuće gnojivo a poslje toga padne u jednom danu 50 litara kiše po kvadratnom metru i na kraju to ispadne flush koji ispere sve hranjive tvari koje zemlja dobije gnojivom.
To je bar neko moje mišljenje onak kak me logika služi, ako griješim slobodno nek me ispravi netko tko zna.
 

giovanni007

Aktivan Član
04.04.2013
134
200
43
91
Rio de Janeiro
Vidim da se vi bolje razumijete od mene pa vas moram pitati za savjet. Moje su biljke veličine 10-20cm i stare su 52 dana, presadio sam ih na sajt prije 22 dana.Presadjene su u zemlju terra magmu i uzeo sam Plantelu list da ih gnjojim al ih još nisam gnjojio.
Dali je rano da ih gnjojim s obzirom na veličinu?
Dali da stavim deklariranu dozu od 15ml na 2L ili drugačije?
I koliko ih smijem zaliti po stabljiki..1L...2L?
Da ih zalijem uz stabljiku ili par cenata oko stabljike da ih ne spalim?
Možda su pitanja malo glupa al nebi da rizikujem da izgubim koju biljku...
 

giovanni007

Aktivan Član
04.04.2013
134
200
43
91
Rio de Janeiro
Zalio sam biljke 35ml plantele u 5l vode i podijelio na 7 biljki i dosao nakon tri dana. Pitao sam se dali su to moje biljke,sad vidim da im je falilo hrane a i sunce je puno pomoglo.Pošto je 2 dana padalo dosta kiše i ispralo gnjojivo večeras ću ih opet malo popraviti.
 

protuha

Aktivan Član
23.05.2012
44
40
0
16
eo imam i ja jednu nejasnoću što se tiče gnojenja,naime,imam gnojivo koje se miješa u omjeru 0.5%.i recimo,kad zamiješam 10L tog,na koliko bi to biljki trebalo ić?inače omjer npk je 748.dosad sam prihranjivao sa otprilike 2,3 litre mješavine po biljci,ali nisam siguran da je to ispravno,pa ako može mala pomoć.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
To znaci da i na 10 lit išlo pola decilitra gnjojiva?
Ono što je vidim u tome je da je rijec o nekoj vodici zvanoj gnjojivo...748 je dosta neubicajen NPK,o kojem gnjojivu je rijeć?

Što se tice koliko svakoj biljki dat vode ovisi u cemu je biljka...ako je u tegli...kolikoj.....ako je u zemlji u outdooru....moš stavit između 3 i 5 lit.
 

protuha

Aktivan Član
23.05.2012
44
40
0
16
ma outdoor,a to gnojivo mi se zadesilo,***** ga,pijan naišo do trgovine i šema "ma doooobro je to" sve odradi :D iako i pored toga,kad sutra skontam,pa i nije tak loše.ugl,sutra ću reć koja je vrsta riječ,danas sam ga gledo al jbg,ne mogu se sjetit.ugl,neka pizdarija za kaktuse i palme,možda mi i limuni narastu,al ono,uzeo sam ga jer aj,trebaš više dušika jer je glinovito tlo pa reko aj,šta bude,ne može im naštetit,samo to me jebe,ja ko magarac zalijeva,odoka,a te šeme ne volim



nađoh :D
http://www.tki.si/en/wp-content/uploads/2010/08/HORTY-for-containerized-flowering-plants-.jpg
HORTY za balkonsko cvijeće
je posebna mješavina topivih soli dušika, fosfora, kalija i mikroelemenata kao što su, bor, željezo, cink, bakar…. . Uravnotežena mješavina esencijalnih hranjivih tvari i elemenata u tragovima je dizajnirana kako bi se osigurals pravilna opskrba hranjivim tvarima tijekom svih faza prirodnog životnog ciklusa biljaka. Redovita primjena gnojiva od travnja do rujna promiče zdrav rast, puno i dugotrajno cvjetanje. Nanesite 2-3 puta tjedno tijekom intenzivnog rasta.
Sadržaj: 7 4 8 + B 0 ˙ 01%, Cu 0 ˙ 0025%, Fe 0 ˙ 03%, Zn 0 ˙ 004%
 

Slične teme