uzgoj 2013

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
PowerSeed ovo je bilo čisto sprdnja na račun po ko zna koji put ponovljenog pitanja "koliko mogu dobit s jedne biljke", a da pri tom ne znamo ni sortu, ni uvjete, ni gnojiva koja će biti korištena. Pogotovo što se spominje da se "ne može" dobit po biljci više od 20g suhog.

Ja osobno sam imao u kanti od 15 litara domaćicu, koja je svom srećom ispala cura, i bila je u zemlji običnoj,glinastoj, pomješana sa malo neke najlošije kupovne (10 litara biće 10-15 kuna). Omjer oko 60:40 u korist ne kupovne. Odrađen nazovi LST u ranoj fazi cvjetanja ( samo samo povio od vrška grane koliko je dopuštalo, da stoje horizontalno sa kablom bakrenim,i zakačio za posudu) i jedino u cvjetanju dao gnojivo, koje je bilo BIOPON gnojivo za cvatuće biljke. 20 kuna litar! Biljka je imala oko 12 grana koje su sve više ili manje bile ko glavni vrh, i uvjeren sam da je dala približno 100 grama suhog, s tim da nije bila preko 80 cm visine,s posudom možda nekih 110 cm.

Još neke napomene: biljka je bila poprilično stresirana, u vidu pregnojavanja s dušikom dok je bila mala, ostalo je svega par zdravih listova na biljci od 30 cm, tanka, kržljava al relativno razgranata, da bi kasnije imala masu tih "sporednih" grana, uvjeren sam da je razlog što je bila spaljena pa je bacila nove grane. I nažalost je prerano ubrana, mliječni trichomi i pokoji prozirni.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
Gardener je napisao(la):
PowerSeed ovo je bilo čisto sprdnja na račun po ko zna koji put ponovljenog pitanja "koliko mogu dobit s jedne biljke", a da pri tom ne znamo ni sortu, ni uvjete, ni gnojiva koja će biti korištena...

jbg. ja se taman ponadao
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Hahaha, volio bi i ja da je tako neku laku računicu naći i odraditi. Možda kad bi svi imali jednake uvjete što se tiče sunca, sorte i gnojiva i radili jednako znali bi reći, a opet i tako različiti fenotip bi mogao igrat ulogu. Al amerikanci imaju teoriju da po svakom galonu posude (3,6 valjda litara) je 40 cm biljke. Nekako mi to djeluje malo al njima očito radi. Ja bi barem išao na duplo, i ako želim odradit u posudi kako treba, a ne kako sam ja radio prošle godine uzeo bi posudu od minimalno 30 litara, napunio sve kvalitetnom zemljom, ili zemljom i dodatcima i to je to. :) Može se u outdooru ako je blizu kuće i sigurno jako dobro izvuć iz growa u posudama, pogotovo ako ima dovoljno sunca, no naravno uvijek je bolja kvalitetna zemlja, pripremljene rupe itd, od ograničavanja na posudu.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
Gardener je napisao(la):
Al amerikanci imaju teoriju da po svakom galonu posude (3,6 valjda litara) je 40 cm biljke. Nekako mi to djeluje malo al njima očito radi...

pa i kod nas stoji prica da na 1l ide oko 10cm visine, to je tu negde, poklapa se
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Da da, samo kažem, ne bi se vodio prema tome, pogotovo ako se može novčano doć do kvalitetne zemlje, jer je to glavno više manje. Nije isto za biljku 1 litra crvenice i 1 litra terra magme. Ja bi računao 2 litra na 10 cm u startu kao pravilo, i onda kad vidiš rezultat da je super, voila :D presretan budeš.:D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
racunaj kako zelis, ja trenutno imam jet47 u 4.3l posudi, s tim da nije puna, ima oko 4l zemlje i visina je 37cm, u istoj posudi sa isto zemlje mi je i auto brasil i visina je 41cm, tako da za mene ta racunica stoji (1L = ~10cm) a zemlja je terramagma, prethodna tura, oprasena, bila je u 2.2L i visina je bila max. 25cm ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Da Power ali mislim da nije baš jednak netko ko počinje growat tek i ti. Ti već automatizmom praktički znas sta joj treba, kad itd. Dok ju netko može sprzit, stresirat, itd. pa da u posudi od 20 litara budel biljka od 60 cm. Razumijem ja tebe,i naravno da ta teorija stoji i da se može ić tom racunicom, samo bolje bi za početnike bilo da ne računaju ništa nego da daju u to max truda i sta uspije super. Na to ciljam :)

Jer svak u prvom growu, e koliko ću dobit, sta, kako itd. a zapravo kad dovedes do kraja to sve to je dovoljna radost
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
to sve stoji frend, ali ja sam to o cemu pricas vec napisao, samo smo onda razvili pricu dalje ;)

PowerSeed je napisao(la):
... na tvoje pitanje:"ako biljka raste u nekoj posudi odnosno pitaru i ako je zenska biljka koliko grama najvise moze dat" je nemoguce tacno odgovoriti, zaboravi na to i fokusiraj se na pravilan uzgoj
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gardener

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
kada se pricha o prinosima...mislim da bi osoba koja navede iznos tj tezhinu prinosa koji je dobila...trebala navesti : indica ili sativa,trimano ili ne trimano,i nachin/vrijeme/ sushenja.ako je curano-koliko je dugo trajao curing ..itd....opchenito shto vishe podataka o samoj obradi biljke tj. sushenog materijala.
jer..ne mozhe se usporedjivati ischupana i okrenuta biljka ( kako neki josh uvijek rade i sushe )...a otrimanim granama ili sa otrimanim vrhovima..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
08.03.2013
11
0
0
u kojem razdoblju razvoja biljke mogu odrediti jeli ona muska ili zensla,trenutno imam 2 u casici koje danas planiran presaditi na sajt,jedna biljka je izrasla bez da sam stavia da sjemenka proklija znaci ubacia sam je izravno u pitar i zaliva i jako brzo joj je narasla stabiljka,cita san da te koje brzo rastu muske ,dok druga biljka isto u casici je upola manja od nje a sjemenka od nje mi je bila proklijala...i moze li mi jos neko reci neki prirodni pesticid od cega mogu napraviti i kako funkcionira,ako ne to zanima me kako funkcionira pravi pesticid ,kada treba zalivati i koliko utjece na kvalitetu cvijetova
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Doznat ćeš to sredinom 8 ili kraj 8 mjeseca. Do tad pazi da ih ne stresiras i čitaj po forumu sve ti piše.
 

vandalx

Aktivan Član
11.08.2008
113
14
0
37
Marine prika ostavi se čaja od prpe i sličnih sranja, ne pomaže ti to u nijednom pogledu, Da san sluša svakog tarda koji mi je reka u zadnje 3 godine da zalijem biljke mlikom("biljka ti rodi više kristala!"),cedevitom,sokom od naranče("da biljka ima vitamina C"),alkoholom("da dezinficiram korijen") i slične nebuloze, nebi nikad nista uspia uzgojit, drzi se savjeta ovih ljudi, procitaj tu par pocetnickih tema za uzgajanje, drži se toga, ako ti bude kakvih sranja, stavi sliku oni ce ti rec u cemu je problem, i to je to.
I sta god da napravis, NE slusaj papane(te iste sta su ti rekli da zalivas cajem od prpe) koji se prave da znaju o uzgoju biljke, s njihovim savjetima ces je najbrze sjebat, i NE govori nikome da sadiš. Sritno.
 

deep

Aktivan Član
03.11.2011
74
27
18
32
12. Dimenzija
vandalx je napisao(la):
Da san sluša svakog tarda koji mi je reka u zadnje 3 godine...

imao sam i ja bisera.. evo bas prije neki tjedan "tard" mi je uletio da se u outdooru pazim maslacaka, zato sto po njegovom, on moze oprasit biljku... pokusao sam ga bezuspjesno uvjeriti da je u krivu.. pa ti misli kakvih ljudi sve ima... :eek:hno:

ne zamjerite na offu al reko da vas nasmijem malo :D
 

ventilator

Aktivan Član
22.09.2012
52
9
0
33
Caj od prpe.....nije to lose zato sto vec postoje cvrsti dokazi da djeluje,ali ga treba znat pripremit.Inace se zove veganic uzgoj,nutrijenti dobiveni putem biljne mase....Takoder ako je netko cuo za Kyle Kushmana,on se bavi veganic uzgojem te proizvodi gnojiva od dima.Ako kopriva i gavez i sl.biljke sadrze dovoljno nutrijenata da bi se ostvario uspjesan veganic grow,mislim da je konoplja tu pobjednik....Malo informiranja nikom ne skodi.Nisam siguran da da kuhanjem dima se moze postic bas neki doprinos nutrijenata,ali ako se radi princip kao kod koprive dobice se poprilicno bogata masa n,p,k....
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
ventilator je napisao(la):
Caj od prpe.....nije to lose zato sto vec postoje cvrsti dokazi da djeluje,ali ga treba znat pripremit.Inace se zove veganic uzgoj,nutrijenti dobiveni putem biljne mase....Takoder ako je netko cuo za Kyle Kushmana,on se bavi veganic uzgojem te proizvodi gnojiva od dima.Ako kopriva i gavez i sl.biljke sadrze dovoljno nutrijenata da bi se ostvario uspjesan veganic grow,mislim da je konoplja tu pobjednik....Malo informiranja nikom ne skodi.Nisam siguran da da kuhanjem dima se moze postic bas neki doprinos nutrijenata,ali ako se radi princip kao kod koprive dobice se poprilicno bogata masa n,p,k....
Da nije kojim slučajem organic? Ili kako postoji čak i naša riječ, organski uzgoj ( ko bi rekao da se može koristit i materinji jezik). Ima tema o tome ode, al kad si pametan baš onda nas informiraj :)
 

ventilator

Aktivan Član
22.09.2012
52
9
0
33
Postoji razlika izmedu veganic i organic uzgoja,za sve ostale informacije progooglajte o Kushmanu i veganic uzgoju...Ako mozete na vutru mozete i googlat.....
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Mislim da prema nekom ko je duže od tebe tu, i pri tom ne mislim samo na sebe bi svoj stav i nastup mogao olabavit. Drugo, zašto ne bi ti bio taj koji će nam to prezentirati ode ? Smiri malo svoje doživljaje :)