uzgoj 2013

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
Stuporovski je napisao(la):
A što se tiče posjećivanja "sitea" nebi ga posjećivao tako često ako nebi bilo potrebe, prošle godine je bila neviđena suša kod mene nekih 6-8 tjedana nije palo ni kapi kiše što je za očekivati i ove godine pa me zanima sad koliko je u prosjeku potrebno biljku zalijevat u takvim uvjetima?

ako si tu gde mislim da jesi, jednom mesecno kad sunce zadje... kad stignes, ako stignes zali... ja moje u outdooru ne diram al nismo na istom podrucju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stuporovski

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
ma nemas brige za susu dapace i bolje joj je da se malkice muci cvrsca ce ti biti a odlicnu foru sam pobrao od vinogradara uzmise bocu od dvije liter zabodes bar cm od bilje i izbusis rupu cervantes to radi sa kanisterom ali ipak pretpostavljam da je rjec o gheto grow slazem se sa poerseedom vjero ti ili ne ja na svoj outor idem jednom mjesecno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stuporovski
12.04.2013
30
13
0
To je super, pogotovo jer sam se do sad naslušao puno priča o tome kako biljki treba nenormalno puno vode..Bit ću u mogućnosti da zalijevam biljku bar jednom u 3-4 tjedna tako da će bit OK.
A znam za taj tzv. "kap po kap" sistem sa bocom, kad sam imao nekih 5 godina sam to prvi put vidio od svog starog koji je sadio "cvijeće" na balkonu pa sam i ja planirao to da uradim ako bude potrebno :)

Baba i dedo mi se bave poljoprivredom i prave svoj kompost, koliko je on dobar kao gnjojivo da znam oću li pokušavat malo da urkadem :)

A pokupio sam i ja jednu foru od babe i dede pa ću je podijelit s vama da vidim ima li netko iskustva s tim i je li se to može primjenit i na uzgoj vutre. Naime zemlja gdje ja živim (nije ista kao na "siteu") je smeđkasto-crvene boje (ne razumijem se najbolje al nije klasična crvenica) i jako teška je za obrađivat, nekakva je teška i čim dođe u doticaj s vodom zgruša se u velike gromade i ne izgleda baš propusno pa oni onda donose mulj sa rijeke i miješaju ga sa ovom zemljom pa je on koliko toliko razbije, bude malo lakša za obradu i duže zadržava vlagu. Šta mislite bi li to bilo dobro i za vutru i je li netko imao iskustva s ovim?
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Predpostavljam da se tako povecava drenaza zemljista i korenje moze bolje da se razvije nego kroz tu glinu kolko sam ja shvatio...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stuporovski

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
74
Stuporovski je napisao(la):
Naime zemlja gdje ja živim (nije ista kao na "siteu") je smeđkasto-crvene boje (ne razumijem se najbolje al nije klasična crvenica) i jako teška je za obrađivat, nekakva je teška i čim dođe u doticaj s vodom zgruša se u velike gromade i ne izgleda baš propusno pa oni onda donose mulj sa rijeke i miješaju ga sa ovom zemljom pa je on koliko toliko razbije, bude malo lakša za obradu i duže zadržava vlagu. Šta mislite bi li to bilo dobro i za vutru i je li netko imao iskustva s ovim?
to ti je najvjerojatnije obicna ilovaca koja je jako teska inace za obradjivanje zato baba i deda donose pjesak pa je onda malo bolja ali je dobra za zadrzavanje vode.....ja imam takve kod sebe na izvoz i pouzdano znam da nije dobra za vutru, ali jedan mali postotak bi mogao pomjesat sa par godina odstajalom gnojinicom recimo 30%, pjeskovite 30-40% i onda 30% ilovace ili ako bi mogao do te sumske zemlje (crnice) ona bi bila jos bolja.
 

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
onda iskopaj rupu cirka pol metra srtavi unutra vreci i natrpaj zemlju i posadi je u tu vrecu, od babe i dida se najbiolje uci ;), mene moja pokojna baba davno naucila kako napravtioi dobar sok za zaljevanje cvica od vrbe i koprive kako se rjesiti zlih puzeva sve na eko bazi i na toj joj hvala jedina osoba koja me nikada nije osudila za travvu od doma ;)
 
12.04.2013
30
13
0
Mislim da se radi baš o ilovači, ali niste me baš najbolje shvatili. Palo mi je na pamet samo to da bi mogao i ja pomiješati taj pijesak sa ovom šumskom crnicom, nebi ilovaču nosio u šumu i mješao je, pa sam vas pitao šta mislite o tome i jel uopće potrebno šumskoj crnici dodavati pijesak (mulj)? A to za vreću je super ideja, samo što ja nisam u mogućnosti da iznesem alat da iskopam dovoljno veliku rupu za to, pa ću ovih dana kupiti neku malu motikicu koja mi može stat u torbu.

Možeš li napisat ovde to za rješavanje zlih puževa, ako nisi već negdje napisao pošto dok sam šetao šumom sam primjetio da ima jako puno puževa pa pretpostavljam da ću vodit rat s njima.
I moji baba i dedo su isto legende, naučio sam od njih masu stvari u životu na kojima ću im vječno bit zahvalan. A što se tiče vutre, srećom kući mi niko osim buraza ne zna da pušim pa me nisu ni imali priliku osuđivat, al zato ja znam da je stari pušio (vjerovatno i sad ponekad zapali) i da je bezuspješno pokušo sadit jednom :)
 
14.03.2013
17
1
0
Ljudi pomoc.nesto ih je pojelo.bile su u saksiji ali napolju.ostale samo stabljicice da vire na polovini.duge 1 cm.a bile su sve po 3 cm.a i ove sto nisu pojedene nacisto nesto im jede liscice
 

THC_power

Aktivan Član
10.07.2012
211
554
93
35
django p je napisao(la):
Ljudi pomoc.nesto ih je pojelo.bile su u saksiji ali napolju.ostale samo stabljicice da vire na polovini.duge 1 cm.a bile su sve po 3 cm.a i ove sto nisu pojedene nacisto nesto im jede liscice
da znas samo koliko su meni brendiranih biljcica skakavci "toppirali" kad su tek izašle, pa sam ove godine ja njih nadmudrio s vanjskim boxem

inace nece ti se oporaviti jer ne mogu raditi fotosintezu bez lisca
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Stavi providne plasticne case preko njih dok malo ne ojacaju...

Cuo sam da se beli luk (cesnjak) koristi protiv skakavaca. Samelje se i stavi blizu biljke. Generalno, insekti ne vole bilo sta ljuto, tako da mozes da naprskas lisce sa razblazenim ljutim sosom ili stavis beli luk u vodu da odstoji pa prskaj lisce sa time. Samo to nije trajno resenje-ali je prirodno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: django p

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
pozdrav svim ljubiteljima prirode i njenih plodova...
"skidam mrak" za growing tako da imajte razumevanja za moja pitanja...naime sredinom marta izklijao sam od sedam random dobijenih semenki 5 klica i stavio u case da rastu,zemlja u casama neka no name,za 3-4 dana sam imao stabljike 3-4-5-6-6 cm visoke sa prvim parom pravih listova,jedna mi se previla od visine presavila pa je uginula,naime sve to je verovatno zbog slabog unutrasnjeg svetla(drzao ih pod halogenim sijalicama na kuhinjskom stolu 3x50w 1.5m visine),zalivao ih sa odstojalom kisnicom kojoj sam izmerio PH i uvideo da je
 
08.03.2013
11
0
0
evo moja biljcica je stara oko mjesec dana i sad me zanima zasto novi listovi koji joj rastu nekako su uvrnuti,nedami se sad slikat kasnije cu to obavit i pokazat.par ljudi mi je reklo da san je previse zaliva da jos nije potrebno zalijevat je svaki dan a neki govore da nema toliko sunce,i kada se moze gnjojit zemlja,jel mogu odma to napravit ili trebam cekat jos neko vrijeme
 
08.03.2013
11
0
0
Jack-Sparrow je napisao(la):
Kako da ti odgovorimo kad se tebi neda slikat?
Ne samo da ti se neda slikat nego ni uvijete u kojima raste biljka nisi opisao.
Šta bi mi sad trebali citat misli ili,stvarno mi nije jasno kakav odgovor ocekuješ.
nije mi se dalo slikat jel mi se nije dalo odlazit do nje,trazia san samo odgovor jel moguce da su listovi uvrnuti zbog previse vode ili nedostatka sunce,i kad se gnjoji.