uzgoj 2013

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Moguce je,al moguce ja i da cu ja mrknut Severinu...toliko o tome...ponavljam...uvijeti u kojima biljka raste šta kad i kako radiš..za boga miloga neznam ni je li in ili out..pretpostavljam out ali...ono
I da obrati pozornost na pravila.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
u principu mogu, ja bih eventualno prvu, a ostale bih za nekih 7 dana, ti kako hoces
a gde da secnes, tamo gde je crvena crtica:

28vaxxk.jpg
 

vilette

Aktivan Član
09.03.2009
60
29
8
41
Ovako, ajde nek mi neko iskreno odgovovri. 10 biljki ( wappa, belladona i datc dragon, sve od paradise seedsa ) sam najprije 30 dana drzao u malim vazama. Danas sam to presadio u rupe koje su ispunjene klasman zemljom. To sam sve ljepo zalio i sutra odlazim za njemacku odradit sezonu, vracam se oko 10.10. Kakve su mi sanse da nesto uspije. sadjeno je nekih 4 km udaljeno od mora? ajde neko iskusan
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Zavisi gdje je to drug....ako je u sj-zap hrv....ništa od toga to je ono što ti mogu rec iskreno,al što kaže cika Pow....nada umire zadnja.
 

vilette

Aktivan Član
09.03.2009
60
29
8
41
Herb oil napravio sam vrhunski sajt 7 metra od potoka a da mu niko ne moze pric u kratkim hlacicama i kratkoj majci jer ce se sav razderat. jbg prico sam sa 2 frenda od najveceg povjerenja sa kojima sam proso sve i svasta, obojca su kaznjavana ( jedan je na uvjetnoj ) probo ih pitat da mi bar 1 mjesecno odu zalit ali jednostavno se ljudi boje, zivimo u malom kraju i onda si uvijek oznacen jer si kaznjavan.I zato sam postivo njihov odgovor i nisam vise navaljivo. Nemojte mi samo sa komentarima sta si prico o tome 2 ljudi , jos su kaznjavani, ovo ono. to su frendovi koji nisu picke, drukeri i kurcione. JACK da radi se o onom dijelu hrvatske koji je jako blizu Italiji. Sajt je 4 km od mora. Tebe jako postujem i po tome bi trebo zakljucit da od toga nece biti nista. Da li bi pomoglo da u nekom periodu probam kad imam 2 dana slobodna da dopicim kuci i napravim nesto. biljke su mi bile 30 dana u jogurtu i ljepe su, i prije nekoliko dana su posadjene u rupe ispunjene klasman zemljom i dobro zalivene. Sta po tebi ce uvenut dok su mlade ili? Zahvaljujem Jack na savjetima P.S. nek se javi neko ko je imo takav slucaj. jer ima brdo ljudi koji tako posade, pa ih neko vidi pa se ukenjaju i ne idu vise tamo.
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
74
ako je zemlja crvenica pomjesna sa kupovnom i na sajtu ima dosta hlada mozda bi i moglo to uspjet i da probas prije neg krenes dobro oko biljki natrpat slame ili treseta ili kartona, papira da ti sto duze zadrzi vlagu u zemlji pa sto bude prirodi na volju................
 

herb oil

Aktivan Član
11.03.2013
79
85
18
imas i onu vojnu shemu ako vizuelno sajt dozoljava, bocu od dvije litre plastinu napunis vodom, a nju poklopis kao zvonom onom od 5 litara odrezanog dna, sve sta ishlapi hvata se na tu vanjsku od 5 lt i pada nazad na zemlju. nemam pri ruci sliku ako me ne razumis probat cu objasnit bolje, uglavnom je bit da sva voda se zadrzava jer sta ishlapi to zvono od 5lt boce hvata i okapljuje nazad u zemlju
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
ma bit ce ok i bez zaljevanja, ako ih fula tuca,bujica potoka usred nevrijemena i slucajni prolaznici, docekat ce te barem pola biljki.
vodu ce dobivati foljirano od isparavanja(luda teorija jel?).
 

vilette

Aktivan Član
09.03.2009
60
29
8
41
Sharplaninac hvala ti na postu, bar si me ti oraspolozio. Nevrijeme ih ne moze potopit jer su na brdascu, jedino tuca. Slucajni prolaznici ih ne mogu vidjet jer da neko ide samo probat tamo ulazit sav bi se razdero. HERB OIL problem je sta sam vec otputovo za njemacku i vec 3 dana radim.
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
74
obicanZmaj je napisao(la):
posto sam neki pocetnik imam pitanje. Posadio sam u 5 mesecu (pre neki dan) kad mogu da ocekujem da bude spremna za cvetanje ? ?
hvala unapred
čitaj druže dnevnike i nemoj ih spamat ali ajd da ti odgovorim na ovo spremna je onda kad ti zelis a i ona.........ovisi gdje si posadio indoor ili out ako je vanka onda kako priroda kaze ako je unutra onda kad prebacis na 12/12 pa kad ona odluci ako je zensko.....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
posto si stavio pitanje u vanjsko uzgajanje verujem da je napolju, nece procvetati pre kraja jula, neke vrste cvetaju tokom avgusta
 

herb oil

Aktivan Član
11.03.2013
79
85
18
stari ratni druze gledaj to ovako, da te nista ni ne doceka, opet si isao raditi i zaraditi nesto para, uzet ces opreme za indoor, zima je duga ako naravno imas uvjeta doma pa cemo onda pratiti tvoj dnevnik i bit ce ti sladje kad poberes vrhove ;-))))


vilette je napisao(la):
Sharplaninac hvala ti na postu, bar si me ti oraspolozio. Nevrijeme ih ne moze potopit jer su na brdascu, jedino tuca. Slucajni prolaznici ih ne mogu vidjet jer da neko ide samo probat tamo ulazit sav bi se razdero. HERB OIL problem je sta sam vec otputovo za njemacku i vec 3 dana radim.
 
12.04.2013
30
13
0
Evo da podijelim i ja svoje iskustvo i katastrofalne greške koje sam napravio pa možda neko nešto nauči iz njih, jer ja jesam.

Imao sam 2 biljke zasađene u saksije od 3 litra koje su mi bile u outdoru, planirao sam ih jutros presaditi u zemlju i kad sam došao do njih prvo sam vidio da ih je vjetar srudio, zatim da su puževi dobro izgrizli donje listove te sam uočio nešto što me iznenadilo totalno jer o tome nisam ovde nigdje čitao na forumu, niti sam poslije našao da je neko imao lsičan problem..
Neki zeleni pauk mi je smotao jedan veliki list, svaki dio petolista je skupio i izljepio, i unutar toga je ispleo mrežu i u nju izlego jajašca, uspio sam nekako odljepiti list i uništiti tu njegovu nastambu i jajašca, njega sam također likvidirao. Sad me zanima jel netko još imao slična iskustva jer ja na forumu nisam uspio nać ništa o tome? Na listu nisam primjetio nikakva oštećenja, samo eto to što ga je on savio i izljepio po rubovima da stoji skupljen..

Prije i nakon tog sam uradio niz totalnih gluposti, prvo sam se naduvao sinoć ko tele i ujutro nisam na vrijeme čuo alarm, kasnio sam dobrih sat i pol i već je bilo svanulo kad sam krenuo, a plan je bio da za vrijeme noći dođem na brdo i donesem zemlju i alat, budući da je već svanulo paranoja me totalno oderala i u tom stanju sam sve doslovno zbrljavio, a da ne govorimo o tome kako sam bio totalno nespreman za sve to jer nisam imao točno određen sajt, samo sam imao jedno brdo na kojem sam planirao saditi al nisam našao neki točno određen sajt i plan j bio da malo prohodam, nađem neku dobro skrivenu lokaciju, pripremim rupe i presadim biljke. I u tako pogubljenom stanju biljke sam zasadio na prvu lokaciju koja nije bila totalno firna, znači prvi žbunj koji je bio malo gušći ja sam odma iza njeg zasadio. Totalno me paranoja pukla tako da sam sve zbrljavio samo da biljke zasadim negdje i da zbrišem što prije. I sad ne znam šta da radim, pošto lokacija nije baš sigurna jer je udaljena samo nekih 100 metara od magistrale, znači brdo je kraj magistralnog puta, ja sam samo nekih 100 metara zašo u brdo i zasadio, iako brdo izgleda kao da nitko nema tu šta tražiti, niti ima kakva kuća u blizini, livada niti išta, sve je pusto i zaraslo al oept me strah nekog slučajnog lovca il koga koji bi mogao naići na biljke pošto su lako uočljive ukoliko bi neko tuda prolazio.

Ko god planira da sadi,a nije nikad prije sadio preporučam mu da stvarno radi sve onako kako je napisano u priručniku ovde na forumu, korak po korak sve, a ne kao ja prvo zasadit biljke u saksije i onda krenut isti dan tražit sajt i odma zasadit sve u njeg, mislio sam da ću moć tako nešto iskombinirat al pošto sam prespao sve sam sjebo, a trebalo je to da uradim danas jer sam danas imo sređeno auto i alat. A fino sma u priručniku čitao da se sjemenke klijaju kad već imaš sajt i čak pripremljene rupe, a ja konj zasadio biljke i onda kreno tražit sajt i pripremat rupe..