uzgoj bez sunca

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

roguz2

Aktivan Član
20.02.2013
76
23
0
46
hrvatska
pzdrav ljudi,ja sam tamara,dolazim iz hrvatske,konzument sam dugi niz godina negdje od srednje škole,sad mi je 34godine,sa forumom sam upoznata par godina i kradem uglavnom dobre savjete,..uzgajam već 10tak godina po 3-5 biljki,i uglavnom sam uspješna zahvaljujući svima...pusa i hvala na svim objavljenim savjetima


da i još samo da pitam jeli moguće uzgojiti biljke u području gdje sunce dođe samo par sati na dan
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
pozdrav...koliko je to par sati?
dali mislish na direktno sunchevo svjetlo ili shto?
citala sam nedavno o nekoj automatic sorti koja se ,tvrde proizvodjachi te sorte, mozhe uzgajati i na prozoru..
ja imam neshto iskustva u kombiniranom uzgoju...ali..davno je bilo..+ imala sam stvarno dosta sunca (sigurnih 9h direktnog sunca)
kao prvo..shto znachi par sati?? i ..kao drugo..shto ochekujesh od tako uzgojenih biljaka?
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
roguz2 je napisao(la):
zašto bih znala uvjek imam isto mjesto,pA NISU SVI TAKO PAMETNI

opšte je poznato da kanabisu u outdoor uslovima treba najmanje 10 sati direktnog svetla za dobar razvoj(neko će reči i 8)
kao neko ko toliko dugo gaji,trebalo bi to da znaš-nema veze sa "mudrošću" prosto je logika..
zato nam se Power iznervirao

opet,
sve piše,
sve se može naći i pročitati,
samo strpljivo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
loop je napisao(la):
opšte je poznato da kanabisu u outdoor uslovima treba najmanje 10 sati direktnog svetla za dobar razvoj(neko će reči i 8)
kao neko ko toliko dugo gaji,trebalo bi to da znaš-nema veze sa "mudrošću" prosto je logika..
zato nam se Power iznervirao

opet,
sve piše,
sve se može naći i pročitati,
samo strpljivo
biljci je potrebno najmanje 3 sata direktnog sunčevog svijetla svaki dan da bi se mogla razvijati,najbrže raste sa oko 5 sati direktnog sunčevog svijetla,sve manje od toga neće rezultirati nekim plodovima i veličinom biljke,najviše voli ono jutarnje sunce do podneva........
 

roguz2

Aktivan Član
20.02.2013
76
23
0
46
hrvatska
hvala vam na svemu,par sati znaći da je otprilike izložena suncu između 11 i 15h,ujutro je hlad a i popodne je hlad jer je sajt mala šumica
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
loop je napisao(la):
zato nam se Power iznervirao

uopste se nisam iznervirao, samo zacudio, nista vise... niciju pamet nisam spominjao, tako da nije fer da mi se onako vraca, sa sve velikim slovima, al ajd... i dodatno mislim da to sunce izmedju 11 i15 nece dati zadovoljavajuce rezultate, sumnjam da je tu sunce 4 sata i krajem septembra i tokom oktobra, nije cele godine na istom mestu konstatntna 4 sata sunca
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
da na to bi morala gledat,tj. vodit računa da ta 4 sata direktnog svijetla moraju bit tokom cijelog growa...
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
958
1.461
163
Sto vise sunca to bolje , mada kako przi sunce zadnjih godina ni malo hlada nije zgoreg .
Zavrsice ona i sa ta tri sata direktnog sunca ,samo nece biti velika i toliko kvalitetna kao pod velikom hpsicom u fullu :sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
da.to je bio problem i u mom sluchaju..imale su dovoljno direktnog sunca nekih 2 mjeseca...ali kasnije je bio problem...pa sam ih stavljala pod lampe..
dodushe..kod mene je bila terasa u igri..tj. u posudama su bile..

ne zznam.mislim da bi ja pokushala sa nekim automaticom..cisto da vidim mozhe li se ishta spomena vrijedno odraditi.. ali kombinirano.tj. pod lampom i nashtimati vrijeme tako da ih iznesem van u periodu kada je slijedechih 40tak dana najvechi broj direkt sunca na tom sajtu..
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Bez svijetlosti nema ni headova bilo da je rijec o outdooru ili indooru....to je naprosto cinjenica .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.