Vegetacija i cvetanje - Outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sherman

Aktivan Član
12.08.2011
120
113
43
79
Sulundar je napisao(la):
usled prromene vremenskih uslova,poremecena ishrana i ko zna sta sve jos.Ne bi trebalo da se opterecujes previse,ali pripazi na vrstu i kolicinu djubriva.

Gnojim je sa nekim asef gnojivom za biljke u cvatnji 6-4-6. Evo danas je drugi put sta sam gnojio, prvi put je bilo prije tjedan i pol dana i stavio sam mjeru koja je naznacena na etiketi.
 
14.08.2011
0
0
0
43
pozz.neka mi kaze neko da li zavisi kvalitet cvetova od prihrane ili je i do semena. sa cim da je prihranim posto su cvetovi krenuli da bih dobio na kvalitetu cvetova mislim Thc
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......kvaliteta zavisi od cijelokupnog uzgoja a ne samo od nekih stvari........

.....zavisi i od vrste (sjemena), uvjeta u kojima raste (svjetlo, ventilacija, velicina posude) ili je mozda vani, puno stvari je bitno za kvalitetu biljke....

.....a gnojivo uzmi neko za cvjetanje, posluzit ce plantela cvjet, imas je u svakom malo vecem centru tipa Bau****......
 
20.04.2011
35
8
0
43
zanima me nešto, eto tako. kad bi dogodine u 3 misecu u box posadia biljke. i ostavia ih unutra mjesec do dva al da im režim svjetlosti bude 20/4 ili 22/2. i onda ih početkon 5 miseca izbacin u outdoor. tad vani dan traje otprilike 15 sati. Bili biljke počele cvjetati jer san in smanjia dan? Bilo je 22/2 a sad je 15/9
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Nemas toliko sati svjetlosti u to vrijeme...gleda se broj sati direktne sunceve svjetlosti, a kad bi imao od izlaska sunca do zalaska sunca direktnu svjetlost, imao bi 12-13sati max... Stoga je vrlo moguce da ti biljke pocnu cvjetati ako ih izbacis van iz boxa u to vrijeme...mnogima se to i ove godine dogodilo...

Sto bi se dogodilo nakon toga je cisto nagadanje...ako imas srece zavrsiti ce cvjetanje pa ces moci pobrati i ostaviti biljku da napreduje i dalje pa imati dva harvesta u toj godini, ili ce biljka nakon nekog vremena cvjetanja ponovno se vracati u vege...
 
20.04.2011
35
8
0
43
Pa baš i pitan zato jer bi ja volia da počmu cvjetati. tako da berba bude početkom ljeta a ne tek u jesen. Da iman dima preko lita. Samo vegetacija u boxu a cvjetanje vani tako da bezveze ne trošin struju. Mada i nije neki trošak al eto.
 

can

27.06.2009
12
9
3
32
Nakon nekog vremena, a nebi odcvala do kraja, vratila bi se u vegetaciju...

Pozdrav! Moj 1. Post, makar pratim vec duze vrijeme forum jer sam prije nego sto sam poceo Pusit sam puno citao i istrazivao o kanabisu pa sam naletio i na ovaj forum. Naravno, krenuo sa uzgojem odma, ali prosle godine policija sprjecila berbu (pocupali 4 lijepe velike zenke) pa ostala alternativa na drugom mjestu ali slabija( dvije lijepe zenkice al dale tek oko 50g). Ove godine posadil od kanabie autoflower mix (3gnomo i 3 flush) i to je ispalo koma, sveskupa uspjelo par grama dobit. Onda odlucih uzet 8miles high od Mandale. Uspjelo 6 biljki, pola muskih pola zenskih tocno. Posadil to krajem 6. Mj.
I sad... Muske su procvale rano, ali zenske jos rastu i ne daju ni znakove cvjetanja. S druge strane 2 domacice su vec skoro na pola odcvale?! Pise da bi sredinom 10. Mj trebale bit gotove 8mh, ali to nikako nemoze bit gotovo tad kad jos nisu ni krenule. Jel takva sorta kasna ili? Sto znaci da ni nece stic do kraja vjerojatno jer mrazevi znaju dosta rano doc (makar su skroz na suncu cijeli dan). Jel ima itko iskustava sa njima? (inace su nekih 60,70cm, razgranate ko mali borici :)

Isprike na offtopicu i to al prvi post mi je ;)
 

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
da pitam,znaci ja sam posadio biljku negdje u sredini 7. mjeseca jer su mi one prosle bile muske,pa da probam dali ce sta ispast..ugl narasla je oko 60-70 cm i pred tjedan dana sam vidio da je bacila pistile,znaci zenska je i cvijeta..dali cu uspjet zavrsit grow posto je ljeto pri kraju??btw znam da necu dobit puno,zelim makar nesto za trud,nekih 5-10 mica :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
sto da ne, ako je procvetala pocetkom 9 meseca ostavi je do kraja 10 ili sredine 11, mozda te i iznenadi, a smrznuti se nece, good luck
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
ja sam svoje posadio u aprilu... pre sredine aprila.. sad imam samo 2 jer sam ostale razdelio xD al ova jedna manja je pochela da cveta tek pre 2-3 nedelje...
a kod druge-vece biljke tek sam danas primetio da su se pistili malo zgusnuli... pa mi recite dal da se nadam nechemu pre 15og oktobra ? :p hvala
 

Exotic

Aktivan Član
07.09.2011
66
1
0
38
dupla-stotka je napisao(la):
ja sam svoje posadio u aprilu... pre sredine aprila.. sad imam samo 2 jer sam ostale razdelio xD al ova jedna manja je pochela da cveta tek pre 2-3 nedelje...
a kod druge-vece biljke tek sam danas primetio da su se pistili malo zgusnuli... pa mi recite dal da se nadam nechemu pre 15og oktobra ? :p hvala

Računaj ovako, s obzirom o vrsti, treba ti oko cca: 2 mj. od cvjetanja do sušenja. Ovisno što preferiraš. Betoniranje od dima, ili inspiraciju? To je isto jako bitno...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
dupla-stotka je napisao(la):
ova jedna manja je pochela da cveta tek pre 2-3 nedelje... pa mi recite dal da se nadam nechemu pre 15og oktobra ? :p hvala

bolje ne, ja to ne bih dirao pre 15. 10. nikako, mozda cak ne pre kraja 10. meseca, prati kako se razvija, kaci povremeno fotke... strpljenja!!!
 

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
PowerSeed je napisao(la):
sto da ne, ako je procvetala pocetkom 9 meseca ostavi je do kraja 10 ili sredine 11, mozda te i iznenadi, a smrznuti se nece, good luck
hvala powerseed,ostavit cu ju nek raste,samo mi je bed jer ce pocet lisce padat pa ce mi razotkrit sajt,morat cu je presadit najvjerojatnije :/
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
ne bih ti preporucio presadjivanje u ovoj fazi, pocela je da cveta, savetujem da ostavis tu gde je i pratis situaciju "uocljivosti" sajta kako pocne da opada lisce, pa nece ni ono otpasti odjednom ili za dva dana, opusteno, nemoj da je stresiras bez potrebe (a ni sebe)
 

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
evo i linkova,tako to izgleda btw,na drugoj slici se vide pistile,iskreno se nadam da ce mi nesto uspjet,bar malo za trud,cjelo ljeto se mucim oko toga,posadio sam ih oko 10-15,prvu turu su mi bube pojele,druga tura su mi bile 2 muske,i sad ova treca je zenska makar nije velika,nebi bilo sretnijeg od mene bar nesto da dobim.
i da,ako imate kakvu informaciju koja bi mi mogla pomoci da ovo sta bolje ispadne kazite :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
SpongeBong je napisao(la):
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
evo i linkova,tako to izgleda btw,na drugoj slici se vide pistile,iskreno se nadam da ce mi nesto uspjet,bar malo za trud,cjelo ljeto se mucim oko toga,posadio sam ih oko 10-15,prvu turu su mi bube pojele,druga tura su mi bile 2 muske,i sad ova treca je zenska makar nije velika,nebi bilo sretnijeg od mene bar nesto da dobim.
i da,ako imate kakvu informaciju koja bi mi mogla pomoci da ovo sta bolje ispadne kazite :D

o, da, devojcica mlada, nice! nego spuzva bobe, nisam skontao da je u saksiji, pa sam zato spomenuo da ne presadjujes. sad, teoretski bi je mogao pazljivo presaditi ako bas hoces direkt negde u zemlju da koren dobije sto vise prostora, sa sto vise sunca i skrivenu od pogleda, a i ne moras, ovako ti je fakat neka nuzna selidba zgodna. a sto bolje ce da bude uz odmereno djubrenje nekim sredstvom za pospesivanje cvetanja i sto vise sunca!!! treca sreca, a, he,he.
 

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
tenks na odgovorima powerseed,neznam mozda cu ju i presadit,ovisi kako bude lisce padalo,jer sajt je nekih 5-10 metara u sikari dosta visokoj,a s druge strane je put..a ovisi i o tome ako budem mogo nac bolji sajt jer zivim tu na selu di ima puno njiva i tih sranja naokolo..
objavit cu jos koju sliku za koji tjedan do onda peace :joint:
 
08.04.2011
0
2
0
32
ljudi izvinite ako pravim offtopic... imam jedno veoma bitno pitanje meni je biljka vec u fazi cvetanja(2 nedelja) ali ja i dalje ne znam dali je zenka ili muzjak, i ne znam dali je sa biljkom sve u redu...jel bi mogao da okacim neku slicicu biljke ovde pa neko od vas ko je sigurno strucniji od mene da mi kaze...posto mnogo sam truda i vremena ulozio da sve sa tom biljkom bude u redu ne bi voleo da sve to padne u vodu



 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
shishtalica je napisao(la):
ljudi izvinite ako pravim offtopic... imam jedno veoma bitno pitanje meni je biljka vec u fazi cvetanja(2 nedelja) ali ja i dalje ne znam dali je zenka ili muzjak, i ne znam dali je sa biljkom sve u redu...jel bi mogao da okacim neku slicicu biljke ovde pa neko od vas ko je sigurno strucniji od mene da mi kaze...posto mnogo sam truda i vremena ulozio da sve sa tom biljkom bude u redu ne bi voleo da sve to padne u vodu

sve je i vise nego u redu, odlicna cura, svaka cast, ajd stavi jos koju fotku u foto-galeriju
 

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
evo mene decki opet,poslje tjedan dana danas sam opet obavio neki fotosešn da vidite kako napreduje moja mala domacica,sta mislite ce bit nesto dima za mene ove godine,ja se nadam da ce,bar malo :icon_lol:
No evo slika:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
B
tw nisam siguran dali sam stavio ovo u tocnu temu,ali tu sam stavio i stare slike tako da se moze usporedit.peace