Vegetacija i cvetanje - Outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Pa priklonici bio zaštita koriste pripravke od kopriva luka i sl..ima na forumu o tome...ja osobno koristim neo petroid...
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Jack vidim da u dosta postova spominješ da koristiš Neo.Zanima me može li se Neo otopiti u vodi pa s tim prskati?
 
12.01.2014
21
19
3
Pozdrav ekipa...
Ima li netko neku dobru preporuku za neko organsko gnojivo u fazi cvjetanja..znači nešto što raste okolo po prirodi da se može skupit relativno brzo i lako(sad u ovo vrijeme), a da biljci omogući što bolji urod i kvalitetu..i po mogućnosti da se primjenjuje preko listova prskanjem..pitam za područje dalmacije..
 
12.01.2014
21
19
3
Da, koprive se i ja prvo sjetih, međutim koliko sam vidio čitajući ovdje više se preporučuje kao jako kvalitetan prirodni insekticid nego kao dodatak u fazi cvjetanja za bolji i masniji cvijet,, ne znam,,nisam probao s njom pa da ne lupam gluposti..hvala na savjetu svejedno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Anomaly

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
SeaMan je napisao(la):
Pozdrav ekipa...
Ima li netko neku dobru preporuku za neko organsko gnojivo u fazi cvjetanja..znači nešto što raste okolo po prirodi da se može skupit relativno brzo i lako(sad u ovo vrijeme), a da biljci omogući što bolji urod i kvalitetu..i po mogućnosti da se primjenjuje preko listova prskanjem..pitam za područje dalmacije..
Organsko da raste okolo i da ga mozes pokupiti brzo,sada a zaljevao bi u cvjetanju,folijarno.....nemoguca misija ;)
Morat ces smisliti nesta drugo ;)
 
12.01.2014
21
19
3
Sory možda sam krivo formuliro pitanje,,mislio sam na nešto što bih mogao pobrati onako usput nekom laganom šetnjom kroz šumu,,znači neko samoniklo bilje da ga zakišam u vodu i onda s dobijenim pripravkom prskam po biljkama(da li je moguće nešto tako???).
I da treba mi sada i baš sada jer je biljka automatic, posađena početkom veljače, rasla u stakleniku pa presađena i počela cvjetanje prije par dana,,s obzirom na životni vijek automatica mislim da nemam još puno vremena ako imam namjeru nešto poboljšat.. :watchplant:
 
12.01.2014
21
19
3
Hvala na savjetu rista..
Imam plantelu i list i cvijet i jo masu tih nekih tečnih gnjojiva, ali odlučio sam se za stopostotni bio uzgoj(takav sam i miks zemlje pripremio i sve ostalo) znači ni kap kemije nisam dodao ni dosad pa nebi ni odsad kad je u zadnjoj fazi tj cvjetanju..ništa probam preko korjena a ćemo vidit, samo ne znam još čime bi zalio..ako je nbetko koristio neke prirodne pripravke za ovu fazu neka napiše..da dobijem i 2gr više bio bi jako zahvalan za info..
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Uzmi plantelu vrt i vita, 100% organic i dobro radi.
Za ono drugo si se kasno sjetio, da napravis sam bio gnojivo
trebaš 3-4 sedmice.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Closet freak

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
opa cupa je napisao(la):
Ako si u mogucnosti,kupi neko org.gnojivo ako si se odlucio na takav uzgoj...neznam imas i Plantelu org.Ovako da ces naci nesto usput ,tesko ali moguce je :)
Folijarno zaljevanje ili prehranjivanje zaboravi.najbolje je direktno u venu,zaljevanjem :)

evo tu imas korisnih stvari https://vutra.org/topic/7443-organski-uzgoj-sve-%C5%A1to-trebate-znati/
Folijarna prihrana je nešto najgore kad nema sunca. Samo budj se stvori preko noći. Znači, valjala bi samo za vrijeme najsunčanijih dana u godini. Nikako pred kraj cvjetanja. Govorim svima iz vlastite pogreške.
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
folijarno gnojis kad nije jako sunce, predvecer ili ujutro.. kapljice stvaraju one hotspotove pa to sprzi biljku,,tako da ne valja po najsuncanijem vremenu
 

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Lapsus, zna većina što sam htio reći. Naravno da je za vrijeme najsuncanijih dana kad je vrijeme za zalijevanje (ujutro ili kad sunce zadje).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan
20.04.2014
21
45
0
U pocetku sam imao 3 biljke presadene 20.3. ali sad su ostale samo dvije posto se jedna osusila. Jucer kad sam bio na sajtu mjerio sam one preostale dvije, ona veca je imala 85 cm, a ona manja 63. A jutros kad sam mjerio ona veca je imala 90 cm, a manja 69 cm. Nikako ne mogu da vjerujem da je za dan narasla 5 cm, mozda bi i povjerovao da je grijalo, ali je bilo tmurno i hladno vrijeme. Postavio bi slike ali ne znam kako. Sta vi mislite o ovome ?! :leafblunt: