Vegetacija i cvetanje - Outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.05.2012
1
0
0
35
ide onda dolje...nadam se da nije osjemenila druge. još se sjemenke nisu stigle razvit. bilo je 10ak sjemenki na biljci veličine 2m. zato mi je žao bacit jer je biljka lijepo razvijena, nekih 20ak velikih grana. pokušat ću je iskopat i premjestit nekud samo zbog korjena koji je sigurno več jako razvijen sumnjam da je to moguče.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
ako hermi cveta vec 25 dana i ako su okolo cure procvetale, gotovo je sigurno da ces na njima imati semena
 
29.05.2012
1
0
0
35
cvijeta 25 dana, točnije prve pilestile su izašle 03.08, do danas nije bilo sjemenki. danas sam našao ako se ne varam 5 para njih. cure oko isto su u cvatnji između 20-30 dana. one zasad ne pokazuju nikakvo sjeme. jedini je problem što na ovoj biljci već sad ima oko 100g hedova. u tom slučaju ostaviti ili ne? ako su i ostale več oprašene....dosad nisam imao takvih slučajeva jer su mi biljke bile dosta udaljene jedne od drugih pa sam samo hermiča ostavio i tu i tamo počupkao sjemenke pincetom. ove godine imam 9 njih na prostoru 5x5m. i našo se ovaj među njima. usput, bisam previše obračao pažnju na hermiče proteklih godina pa me zanima iz kojeg razloga dobije sjemenke ako oko njih nema muške biljke?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Pa hermić ti je dvospolac. Ima naznake i ženskog i muškog spola, sam opraši sebe kad se otvore bananice a onda opraši sve oko sebe. Od tih 100g. hedova kad osušiš dobit ćeš 25-30 grama suhoga, kad odstraniš sjeme ostat će ti recimo 15-tak grama za pušiti, pa ti meni reci di ti u tome vidiš ikakvu korist. Plus što će ti oprašiti ženke a onda gubiš na kvaliteti i na količini i to znatno.
 
17.06.2013
9
5
0
zagorye vutra je napisao(la):
kolka bi trebala biti otprilike udaljenost od ostalih biljaka da nema utjecaj na druge?
Minimum 50cm, da bi svaka mogla da se razvija, i razgrana. Ja sam posadio u jednu rupu 2 biljke, razmak izmedju njihovih stabala je jedva 10cm, ali sam ih LSTom usmerio u konra smeru... Za sada je sve super, a jedva cekam da vidim koliko se korenje medjusobno ispreplitalo :D Inace, da ne lupam sad, ali mislim da ako negde u krugu od 50m, ako ne i vise, raste muska biljka, postoji velika sansa da oplodi zenku, da li putem vetra ili kako vec...
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
zagorye vutra je napisao(la):
kolka bi trebala biti otprilike udaljenost od ostalih biljaka da nema utjecaj na druge?

Minimalna udaljenost 5 kilometara. Taras je nešt pobrkao. Muška ili hermi mogu oprašiti u radijusu od 5 kilometara, pa se ti misli.
 

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Točno kako No Joke veli, na 50m je neće oprašit jedino ako ju umotaš u neki fini celofan :D
 
09.05.2012
0
0
1
46
Ovako, dali sam sjebo stvar totalno do kraja? PITANJE JE SAD :D
Pravio sam se pametan, pa sam skidao lisce ( na par njih) i to dosta sam poskidao...
Ima li pomoci?Dali ce uspijeti se oporaviti i izgurati normalno do kraja???
Moze li se pomoci?
I jos samo nesto usput da pitam, jedna mi se savrsena cvjeta super sve pet nikad problema, ali danas sam uocio 2 3 sjemenke na njoj dali je normalno da bude di koja (ipak je domaja iz keta) ili to odmah znaci da je hermi??
HVALA PUNO :))

ISPRICAVAM SE, STO SAM TO TU NAPISAO! :smoke18:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
ako ih nisi potpuno ogolio, nisi sje*** stvar (barem ne totalno), samo ih više ne diraj i ne kidaj lišće, završiti će one svejedno bez problema...

što se tiče sjemenki, ili imaš hermija, ili je negdje u okolici muška biljka.
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Ovako, imam ženku posađenu outdoor, visoka je 50-60 cm, zadnji put je pognojena 25.8. onda je počela i cvjetati, ali pošto je nakon par sati poslije počela padati kiša koja je padala do prekjučer konstantno to se sve vjerojatno ispralo. Danas sam bio na sajtu, biljka izgleda zdravo samo što joj je stabiljka dosta slaba i tanka i gornji vrh joj se nakrivio i sad izgleda ko visibaba. Prije gnojenja je na donjim listovima imala točkice, ali one se sad ne pojavljuju na gornjim. Sad me zanima jel biljka izgleda tako smoreno zbog previše vode u tlu ili joj fali gnojiva? kad bi trebao ponovno pognojit, danas ili kad se zamlja malo osuši?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
pa drzi se nekog rasporeda, npr. jednom u sedam ili deset dana, bez obzira na kisu, verovatno je smorena od kise ali bez fotke tesko je bilo sta kazati
 
12.03.2013
16
3
3
HR
Moze li mi netko pojasniti ovo sa prihranom, ova doza Plantele ide po biljci ili po m2 povrsine? Imam 3 kom na cca 1m2, visine 180cm, koliko Plantele da im dam, a da ih ne spalim?
Usput, skakavci jedu ko ludi, ovaj Neopitroid da sipam i po biljkama ili samo okolo?
PS: Cvjetanje je pocelo oko 23.VIII.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
pa sa koliko vode ih uglavnom zalivas, nema to veze sa brojem biljaka ili kvadraturom, dat ti je odnos, npr. 15ml na 2l, ako ti treba litra sipas u nju 7.5ml, ako ti treba 4 litre, sipas 30ml plantele, ako zalivas sa 6 litara razmutis 45ml plantele...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: visimir and usrname
12.03.2013
16
3
3
HR
Sada im dajem svima zajedno 20lit 1X tjedno, znaci u to da stavim 150ml Plantele? Strah me da ih ne spalim, nekako mi zvuci puno? Za vege sam koristio Kristalon i 5g+10lit vode po biljci mi je bilo taman, ali sa Plantelom nemam iskustva.
Hvala
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
dobra ti je racunica, no niko te ne tera da radis po savetu proizvodjaca, mozes im dati 80ml ili 100 pa vidi reakciju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

ante 1478

Aktivan Član
24.07.2013
45
60
0
Jucer sam presadio biljku,pocela je cvjetat hoceli se primiti.

I s cim bi je bilo dobro zaljevati,imam cvetal jos je nisam nikako gnjoio.