Vegetacija i cvetanje - Outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
Što veća to bolja... 10l je po meni minimum ako želiš veći urod. Što manja posuda to biljka prije stane sa rastom pa time gubiš i na urodu naravno. Na tebi je da odlučiš...
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
U vanjskom uzgoju ne mozes pretjerati sa kolicinom zemlje...ako si u mogucnosti udari i 30 lit... Sto vise zemlje ima, to se vise korijen moze razvijati i biljka moze vise siriti svoje grane u visinu i sirinu... Cijena posude ti je 1-2 eur i cijena zemlje isto tako nesto...a to nije neki trosak...

Veca posuda ti dozvoljava i da rjede ides na sajt posto ces morati rjede zaljevati...biljka ce ti biti sigurnija od suse... =)
 
16.07.2011
1
0
0
34
Alo Fetusi ovko...posadio sam kojih 10 sjemenki 5 mi je uspjelo i sada su dosegnule kojih 7 cm visine.....al jebe me neka druga stvar kada je biljka dovoljno jada da ju presadim iz teglice???i na koju da ja foru vani njoj pruzim 12 h sunca i maraza za cvjetanje?? o_O
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Možda misli da su cure pa želi pripremiti ''miraz'' kad se budu udavale,neam pojma...

Ako je netko fetus ovdje momentalno, to si ganđa ti... pa ti ja predlažem da malo odvojiš vremena za čitanje foruma...bit će ti puno toga jasnije.
A za ovakvo pitanje otvoriti temu...nema stvarno smisla,ili ga postavi na čat-u.
Budi pozdravljen :)

Ustvari,evo ti odgovor https://forums.vutra.org/vanjsko-uzgajanje/877-klijanje-rast-u-casi-presadjivanje.html
 
20.04.2011
35
8
0
43
pozdrav ljudi. imam 3 komada u vrtu u pitarima su. ima jedna mala sativa nekih 60 cm. al pravi grmić. Po mijin sjećanju jer san davno sadia biljke, tek bi počele cvijeti kraj 8 a prije i 9 mj. e sad kako bi ja moga natirati jednu biljku tu sativu na cvijetanje. jer ko će čekati još misec ipo da počme cvjetati. bili moga da je nakon 12 sati vanske svijetlosti stavin negdi u mrak. npr ormar. Negdi oko 6 sati popodne stavin je u mrak i kad padne mrak opet je stavin vanka. i tako dan za danon. nebi je ništa bilo ta 2 sata u ormaru ili bi joj se nešto dogodilo pošto ormar nema ventilaciju.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....ne preporucam jer nemozes bit tolko tocan i s*ebat ces joj fotoperiod i dobit hermija....zelis hermija?....strpljenje je glavna osobina nas growera......

....jedino ak ju stavis u box na 12/12 bit ce prije gotova.....al ja bi ju rade ostavio vani jer ce urod bit sigurno veci.......
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
neće ona počet cvjetat krajem 8. mjeseca... trebala bi najkasnije za tjedan-dva, osim ako živiš na ekvatoru pa ti je stalno jednako sunce :D
 

aux

20.04.2011
13
1
0
37
kako je moguce da od 6 biljaka koje sam posadio samo jedna procvjeta sad ne znam sta je sa ovima ostalim kad bih one trebale,i kako je najlakse razlikovat zensku i musku biljka,ova kod mene ima kao nekakve bobice po svim listovima valja li to ili ne valja,nazalost nemam slike pa da se lijepo vidi
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Ako ima bobice onda su to jaja jbg :)
Imas ovde na forumu dobro objasnjenje i slikovito pokazano koja je razlika izmedju muske i zenkse bijljke..

Btw ako hoces pravi odgovor onda ces se ipak morati potrudti pa staviti sliku jbg...
 
05.08.2011
22
0
1
33
Pozdrav svima, imam jedan problem. u 5. mjesecu sam posadio par sjemenki u saksije u dvorištu i lijepo je niknilo par biljčica. e sad sam primjetio da su počele cvjetati od negdje 1.8., muškog sam posjekao, cure su tu.
i sta sad, prvi put sadim pa nisam siguran kako to treba izgledati. biljke nisu jako velike, ali su vec izbacile bijele pistile međutim jako ih je malo a neke su pistile već sasvim posmeđile i osušile se, dok nove izlaze. dosta sam zabrinut, koliko tredana treba proći do kraja cvjetanja? oce li bit vise cvjetova? mogu uslikat ako treba
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Bilo bi pozeljno da uslikas...
Ubaci im nekog gnojiva za cvetanja sad...

A sto se tice berbe to ces morati gledati po pistilima...
Napravi malo ozbiljniju pretragu po forumu,procitaj ono sto se ima i mora procitati,i sve ce ti biti i vise nego jasno...

Enjoy
 

Sherman

Aktivan Član
12.08.2011
120
113
43
79
Zaniam me sta predstavljaju smedje pistile? Jer vidio sam na svojoj biljci da mi par pistila pocinju smedjiti a tek su izasle. Mislim da to nije bas normalna pojava.
 
14.08.2011
0
0
0
43
Pozz.Interesujeme da li je moguce da biljka bude zensko muska tj. hemafrodit.ja ne verujem u to ali vidim nesto na njoj da ima i zenski cvet i muski.Sta treba radeiti da li da se ukloni ili da se skinu jajasca muskih cvetova.Ako je neko imao slican prob.neka odgovori da je ne oprasi ako moze nesto da se ispravi skidanjem jaja
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Zaniam me sta predstavljaju smedje pistile? Jer vidio sam na svojoj biljci da mi par pistila pocinju smedjiti a tek su izasle. Mislim da to nije bas normalna pojava.
usled prromene vremenskih uslova,poremecena ishrana i ko zna sta sve jos.Ne bi trebalo da se opterecujes previse,ali pripazi na vrstu i kolicinu djubriva.

Ako je neko imao slican prob.neka odgovori da je ne oprasi ako moze nesto da se ispravi skidanjem jaja
ako imas i drugih biljaka,tu slobodno baci..ako ne,sta je tu je,vozikace pomalo kad istrebis semenje.
 
05.08.2011
22
0
1
33
Sherman je napisao(la):
Zaniam me sta predstavljaju smedje pistile? Jer vidio sam na svojoj biljci da mi par pistila pocinju smedjiti a tek su izasle. Mislim da to nije bas normalna pojava.

e baš to sam i ja pitao, počele su cvjetati prije neka 2 tjedna i izašle male pistile i odma su posmeđile i osušile se. pa je bila pauza i sad idu veće bijele. valjda je to preflovering, tražio sam tu na forumu, ali ništa.. ili ja nisam našao.