Vegetacija i cvetanje - Outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Pa Blade ti je sve rekao ..."u outdooru neceš imati ništa od njih...".... citiram te..."ili da napravim indoor box i da ih ubacim untra" koji dio nisi shvatio ??? Ovakvim stavom bas i neces daleko dogurati oko pomoci...Sretno sa biljozama...:vb_wave:
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
potvrđujem rečeno,zakasnio si debelo sa vanjskim uzgojem....ali nije kasno za pod lampu,čak je sada pravo vrijeme za start
 
07.08.2011
35
3
8
58
imam jednu biljčicu koju sam posadio 04.07. (da vidim kako izgleda biljka) jer sam one prije posađene "spalio" gnojivom (nisam mogao čekati da priroda učini svoje) pa me zanima da li če nešto biti iz nje.sjeme je najvjerovatnije "domačica".da li se mora prehranjivati sa tekučim gnojivom za cvjetanje ili to ide prirodnim putem. ?prvi put imam biljčicu (iz znatiželje)visine 20 cm i ima dosta listova.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
buda65 je napisao(la):
imam jednu biljčicu koju sam posadio 04.07. (da vidim kako izgleda biljka) jer sam one prije posađene "spalio" gnojivom (nisam mogao čekati da priroda učini svoje) pa me zanima da li če nešto biti iz nje.sjeme je najvjerovatnije "domačica".da li se mora prehranjivati sa tekučim gnojivom za cvjetanje ili to ide prirodnim putem. ?prvi put imam biljčicu (iz znatiželje)visine 20 cm i ima dosta listova.

pa nesto malo ce da ispadne ako i ovu ne "spalis"... fokusiraj se na to da ima vode po ovim vrucinama a gnojivo za cvetanje ostavi za kasnije, kad procveta i vidis jel musko il zensko... mogla bi i neka fotka da vidimo tu lisnatu "zver" ;)
 
07.08.2011
35
3
8
58
PowerSeed je napisao(la):
pa nesto malo ce da ispadne ako i ovu ne "spalis"... fokusiraj se na to da ima vode po ovim vrucinama a gnojivo za cvetanje ostavi za kasnije, kad procveta i vidis jel musko il zensko... mogla bi i neka fotka da vidimo tu lisnatu "zver" ;)
PowerSeed

zahvaljujem na odgovoru.dakako da ovu pazim.zanimalo me čisto da li se baš MORA gnojiti za cvjetanje ili će bez dodatka gnojiva ona ipak procvjetati ali kasnije ( npr.15-20 dana) ,onako prirodno.ima puno informacija na forumu ali najbolje kad bi se moglo sa nekim porazgovarati uživo za poneka objašnjenja.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
vidi frend, X puta moje u outdooru nikada nisam gnojio... da budem iskren ni zalivao... i nisam imao zamerki na kvalitet... dakle odgovor na tvoje veliko MORA je ne mora (i ne gnoji se gnojivom za cvet pre nogo sto procveta da bi procvetala, nego nakon sto krene se cvetanjem), ajd uzivaj
 
14.08.2011
0
0
0
43
Imao bih pitanje za iskusne u koje doba dana treba poskidati cvetove kada stignu za brannje? I jos jedno pitanje od kad procveta za koliko vremenski stize pun bat da moze da se vrsi skidanje....
 
07.08.2011
35
3
8
58
biljčicu zaljevam sa vodom (destiliranom) a u zadnjih par dana sam primjetio da mi donji listovi žute (ne svi).u čemu je problem?
 

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
Biljčica ? Kolko je stara,visoka? Možda odbacuje donje listove i meni se to dešavalo mislim da nema razloga za strah. Stavi slike pa cemo bolje znat odgovorit
 
07.08.2011
35
3
8
58
biljčica je posađena tek 04.07. jer sam prijašnje spalio umjetnim gnojenjem (prejako).visina 30-cm.donji su mi se osušili i prije pa sad na njihovom mjestu izbijaju nov listići.znam da je kasno posađena a ova mi je za ogled (prvi put sijem).za slikice ću zamoliti frenda da baci na post.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
zemlja ti nevalja
edit: kupi composanu universal, ili terramagmu i nece ti se to desavat... niti ces morat gnojit mjesec,dva, jer ce imat biljka sve potrebno u zemlji... a kasnije joj dodajes gnojivo po potrebi...
edit 2: ako ima 30 cm a sad ce skoro 2 mjeseca, ocito ti nema ni sunca dovoljno... novu, bolju, poziciju moras nac...
 
07.08.2011
35
3
8
58
zemlju sam dobio od jednog poznanika koji se bavi povrtlarstvom i uzgaja presadnice.zemlja nije za cvijeće.neće li biti problema ako ju sada presadim?
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
nece, samo pazljivo, i neznam je ti u vazi ili u zemlji, di god da je, pazi da ne ostetis korijen i nece bit problema...
ali neznam oce ti to rijesit sve probleme... kako god bilo, sretno :)

peace out !
 
07.08.2011
35
3
8
58
kupio composanu i presadio.imam biopon 8-3-4.da li da nastavim sa gnojenjem i koliko vode je potrebno (obzirom da je biljčica 30-tak cm) i koliko često(dosada svaki treči dan).
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
pa drzi se uputstva sa bocice, ja kada koristim neko gnojivo obicno stavljam ne vise od jednom sedmicno... mozes nastaviti kako si krenuo ako se ne buni, ako bude promena na listovima odmah dobro isperi i smanji
 

Minka-pinka

Aktivan Član
16.08.2011
115
64
28
48
Pozdrav dobri ljudi,

evo da ne otvaram novu temu, dešava mi se neka nepoznanica sa mojom biljkom. Ona je već u debelom cvjetanju, ali jedna velika grana izgleda kao da cvjeta, ali nema ni jedne pistile, sve druge su vrlo čupave i slatke i mirisne i..., ali ova neka čudna...

pa pogledajte...







Zanimaju me vaši komentari, pusa svima, Minka
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creative