Velicina biljki napolju? Vasa iskustva

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.03.2014
11
1
3
Zdravo svima,

Nisam ove godine zadovoljan velicinom biljki, proteklih godina su u ovo vreme godine bile vece?!

Da li Vase outdoor biljke imaju takvih problema ili sam se istripovao?

Zasad 1:

Drugog aprila bile prebacene na sajt, velicine 3cm. Sada su oko 70-100cm?! Prosle godine u ovo vreme bile bar 130cm...

Zasad 2:

Desetog juna prebacene na sajt, velicine 3cm. Sada su izmedju 20-40cm.

Nisu FIM-ovane, ni topovane, semena su razna (nepoznata).

Pozdrav i hvala na vasim odgovorima i iskustvima!
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
nikis je napisao(la):
Nisu FIM-ovane, ni topovane, semena su razna (nepoznata).
dao si si pola odgovora. ne rastu svi strainovi isto.
a druga stvar....ove godine je vrijeme uzasno...neznam di si ti al opcenito ima dosta malo sunca.
meni je i paradajz prosle godine bio 3x veci ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Legalizacija2013

Aktivan Član
07.12.2013
51
7
0
A meni su naprotiv ove godine bas dobro izbujale,u pocetku su bile malo kao zakrzljale ali posle sam ih prehranio Slavolom i sada samo rastu. Da vas pitam za savet da li neko zna zasto mi se lisce na biljci kao raspada i nesto mu pravi rupice jede ga sa cime da isprskam biljku ? evo nekoliko slika....

hsredt.jpg
LIST SE RASPADA.
o7pw9k.jpg
JEDNO PERO LISTA JE POCELO IZ CISTA MIRA DA SE SAVIJA U STRANU.
2lt0saa.jpg
MOJE BILJKE NA STEKU STARE 37 dana. Kako vam se cine ???
2u44fhd.jpg
MOJA OVOGODISNJA BILJKA SEME (nepoznato) da li bi trebao jos nesto dati biljci ili su dobre i sada kako izgledaju?

Dajte vasa misljenja na osnovu ovih slika da li sam dobro poceo, posto sam ja pocetnik ???
 

Legalizacija2013

Aktivan Član
07.12.2013
51
7
0
Pa da takve su trebale biti u maju ali ja ih nisam posadio u maju jer je bilo ocajno vreme ceo maj kisovit bez sunca a nemam uslove da ih stavim kuci na prozoru jer zivim sa kevom i caletom tako da sam ih posadio 2 Juna ali za 36-7 dana one odlicno izgledaju...
 
31.03.2014
11
1
3
Ja se nalazim u centralnom delu Srbije. Vreme je stvarno katastrofa, cak je i padao grad pre 20ak dana.

Uporedio sam ovogodisnje stanje sa fotografijama od prosle godine, i rezultati su znatno losiji.

Kada zalivam dodajem FERTICO GREEN (Organsko-neogransko djubrivo, pola cepa na 2l vode) i kupio sam i SLAVOL koji ne znam kakav je, ali nadam se da ce pomoci.

Da li smem da mesam FERTICO GREEN i SLAVOL, tj da im dodajem i jedan i drugi?


9ftrfc.jpg


2ue02op.jpg
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Slavol je dobar,bar se u mom slucaju pokazao tako..ne znam sto ljudi vole eksperimentisati da nekazem nekako drugacije,kad imaju proverena gnojiva tipa plantelu list a i cvet koju koriste velika vecina grovera i pokazalo se kao dobro..a i nije skupo dosta je povoljno a radi posao a pritom ga imas kupiti u Srb bukvalno gde hoces.:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Legalizacija2013
06.06.2014
40
35
0
53
moje su in dor u spajzu stiglisu skoro 2m, i tek sada nabavio pravu opremu za uzgajanje, sta da radim da savijem vrh nadole ili da mu skinem vrh...hvala unapred
 

Gagiba

Aktivan Član
Ja Slavol dodajem pri svakom zalivanju (ako baš ne zaboravim ili sam u brzoj brzini) a pofajtam ih Flosalom svakih 10-15 dana i ne pokazuju nikada znake nervoze zbog toga. Taj Fertiko nema loš sastav, koristim ga za cveće. I njega imaš za vege (to što si fotkao) i za cvetanje. Obzirom na iskustva growera, pre bih ti preporučio Plantelu, cena im je slična a Plantela je dokazano dobra.
Zapravo, na prvom mestu bih ti preporučio organic uzgajanje!! :thumb:
Što se tiče visine, to je već uticaj više različitih faktora od kojih su neki van tvoje kontrole (vremenske prilike :sun2: ) i ne beri brigu oko toga. Važno da bude zdrava i cvetna biljka devojčica lepotica... :costumed-smiley-027 :D

@kapela

I mene živo zanima kako izgleda indoor biljka od dva metra i pod koliko kilovata se takav gigant razvija!! Daj neku fotku!! :D
 
29.05.2014
17
6
0
Izgledaju zdravo imaju lepu tamnu boju...Zivim u Vojvodini i mene malo visina zeza a s obzirom da sam zasadio malo kasno(krajem maja imale 10cm) semenke iz paka vuje biljoze su mi razlicite visine od 30cm (za experimentisanje) do najvece koja je oko 90cm... ove ostale kao da su pod konac oko 70cm i pocele su cvetati pre 10tak dana.. Iz licnog iskustva preporucujem Plantelu cvet za cvetanje,kod indora se pokazala dobro,a ako imas neki dinar viska uzmi hesijev super vit da ne raklamiram sada gde ima ako te zanima posalji mi PP.. Super vit je odlican i dajem ga tokom celog ciklusa.Ovo mi je prvi outdor videcemo u septembru (nadam se) rezultate Peace :smoke18:

EDIT: Ako hoces malo da im ubrzas rast savetujem rastvor kokosijeg izmeta,kod mene se pokazalo odlicno,pre 20tak dana sam ih zalio sa tim rastvorom i mogu ti reci da teraju 2-4cm preko noci. Rizikovao sam i kombinovao ga sa hemijom ali se pokazalo dobro.
 

Legalizacija2013

Aktivan Član
07.12.2013
51
7
0
markkko2088 je napisao(la):
Izgledaju zdravo imaju lepu tamnu boju...Zivim u Vojvodini i mene malo visina zeza a s obzirom da sam zasadio malo kasno(krajem maja imale 10cm) semenke iz paka vuje biljoze su mi razlicite visine od 30cm (za experimentisanje) do najvece koja je oko 90cm... ove ostale kao da su pod konac oko 70cm i pocele su cvetati pre 10tak dana.. Iz licnog iskustva preporucujem Plantelu cvet za cvetanje,kod indora se pokazala dobro,a ako imas neki dinar viska uzmi hesijev super vit da ne raklamiram sada gde ima ako te zanima posalji mi PP.. Super vit je odlican i dajem ga tokom celog ciklusa.Ovo mi je prvi outdor videcemo u septembru (nadam se) rezultate Peace :smoke18:

EDIT: Ako hoces malo da im ubrzas rast savetujem rastvor kokosijeg izmeta,kod mene se pokazalo odlicno,pre 20tak dana sam ih zalio sa tim rastvorom i mogu ti reci da teraju 2-4cm preko noci. Rizikovao sam i kombinovao ga sa hemijom ali se pokazalo dobro.
Da li mi mozes objasniti koliko kokosijeg izmeta da rastvorim u koliko litra vode,jer moja baba cuva kokoske i izmeta ima koliko hoces, ali me interesuje proces kako rastvoriti to u vodi ? I na koliko dana se zalivaju biljke tom vodom ?
 

Legalizacija2013

Aktivan Član
07.12.2013
51
7
0
Sta vi mislite zasto se mojoj biljci ovako zuti list i raspada se, ako je neko imao slican problem neka mi objasni kako to da sprecim.

4qshtl.jpg


I ovako joj sve nesto pojelo list izbusilo ga...

2yxryn7.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
pitao si to pre dva dana

7. Ne budite nestrpljivi
Ne budite nestrpljivi! Postoji velika mogućnost da odmah po postovanju dobijete odgovor, ali će često proći i više od deset (10) dana pre nego što se pojavi neko ko zna pravi odgovor. Ne ponavljajte poruku u toku nekoliko dana ukoliko vidite da Vam niko ne odgovara. Dozvoljeno je ponoviti istu poruku tek posle dve nedelje, i to odgovorom na tu istu temu za koju nije dat pravi odgovor.

uz to ovo nije tema za probleme tokom uzgoja, sto se opet nadovezuje na pravilnik:

6. Izaberite relevantan forum za svoju temu
Ne postavljajte pitanja u pogrešnim forumima. To je stvar koja verovatno najviše izluđuje korisnike, koji su uglavnom opredeljeni za nekoliko specifičnih foruma koje isključivo prate na celom sajtu.

jel treba sad dve opomene za redom ili ces napokon procitati pravilnik