Vrijeme berbe Step-by-Step

Hesi Original Sjemenke Hempatia Organics Nutrients
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija

flop87

član od 2008
09.02.2018
1.010
5.291
258
ovo mi deluje ko da je gotovo, mozda jos koji dan, javice se jos neko a ti mozes i celu biljku da slikas.

Yi_

10.05.2018
47
38
18
Igra li ulogu doba dana u berbi biljke?

Imao sam 2 ista straina. Jednu biljku sam otrimao i objesio oko 1 u noći. Drugu mi se nije više dalo pa sam otrimao nešto sitno, uglavnom najveće listove i ostavio je na tavanu gdje je sutradan imala još nešto sunca. Sutradan po danu ( oko 12 sam valjda krenuo) ošišao sam i objesio i nju. Dakle razlika u vremenu berebe je negdje oko 12 sati, s tim da je jedna pobrana usred noći, druga usred bijela dana.

Dogodilo se to da se prva biljka (pobrana u noći) baš lijepo osušila, već nakon 2 tjedna grančice su pucketale i dim je bio dobar, bez grebanja. Dok evo kod druge ulazim sad u 4. tjedan sušenja i grančice su konačno počele pucketati što znači da je napokon dobra za pušit.

2 ista straina, rasle na istom mjestu, isto tretirane, jedina razlika je bila u dobi dana kada su pobrane. Imate li kakva iskustva i mišljenja o tome? Ja imam neku ideju ali želio bi prije nego što je iznesem čuti i drugačija mišljenja.

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
1.339
4.080
188
Igra li ulogu doba dana u berbi biljke?
Ne.
razlika u vremenu susenja moze biti do toga koliko je vode popila...i ako su bile od istog streina nisu bile iste.
za cajeve ne znam,a travu sam brao u svako doba dana(kad mi odgovara)i nisam primecivao neku razliku u susenju i kvalitetu...

Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy and Yi_

Yi_

10.05.2018
47
38
18
Kako onda objašnjavaš toliku razliku u vremenu sušenja?

Inače, čajevi se beru po najvećem suncu jer tada imaju najviše aktivnih tvari u listu/cvijetu. Lavandu je isto poželjno brat po najvećem suncu. Bilo bi logično da isto vrijedi i za travu. Duže je sušim ali će biti jača?