W W 250 W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
cerak si vidio ludila, raste u 0.3 L plantele od pocetka. prihrana svako drugo zaljevanje 1 ml plantele cvet u 2 dcl, ono sto procuri posisa vrlo brzo
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
danas im je 27. dan cvatnje, 4. tjedan na zalasku. evo rezime, uveo sam neke supstance u uzgoj koje do sada nisam koristio, Mg kroz gorku sol, u vegi folijalno, a u cvatu zaljevanjem 3g / L . kako uz Mg ide i Ca danas su osvjezene sumecim tabletama. uveo sam i vitamine, B kompleks, smrvljena tableta otopljena u vodi na 80°C, reakcija na vitamine vidi se na sjajnim listovima.
Prihrana, Valentin pri kraju vege, onda Plantela cvet, i u 4.tjednu Hesi P+ . Kurosava ga je okusila prije tri dana 2ml/2L i danas, 2ml +6.5ml Plantele i gore spomenuta sumeca Ca. Sakamoto ceka pravi trenutak zaljevanja al je danas popila Ca u 1/2 L , ph korigirane vode.
Reakciju na sumecu Ca i gotovo hereticnu mjesavinu Plantele i Hesi P+ zeljno iscekujem vidjeti vec sutra.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Vozdra Vutro!
Hvala na pohvalama. Evo situacije nakon 24h

P1010473.JPG
Sestre WW
P1010487.JPG

P1010489.JPG ovdje bi zastao, frkanje lista u ljevo kod desne ww i izrazene razlike u boji lista vuce jos od vege i neznam koji bi bio razlog, desna je dobila Plantelu i P+ s Ca, ljeva jucer samo Ca, Plantelu 15ml pojela je jos 5. 11. dakle prije 14 dana, a Mg i B kompleks 13.11, prije 6 dana.
Nejasna mi je ova reakcija na vrhovima listova? Sprzeno nekom kiselinom iz sumece Ca u 1/2L ili Glad?
mota mi se flus po glavi :whato::

P1010492.JPG

Svo moje blago :banana_rasta:


P1010493.JPG

"palcica" flusana i presdjena u vodovodnu cijev, bez dna, dobila je 0.5L friske Plantele Balkonie, jednu tableticu vitamina B i cajna zlica meda. Flusana je s 2L vode ph 6.5 + hidrogen peroxid 3% u kolicini od 4 ml. Koja je inace preporucena doza, jel ovo bilo previse?
P1010486.JPG
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.382
2.598
Sve 5 ali nevidim razlog za ova cuda ..Mg,Ca...med,b komplex haha !!
Kalcija i magnezija imas u obicnoj vodi iz vodovoda u dovoljnim kolicinama.Inace ga dodajes samo ako koristis RO vodu.
Med o njemu je isto vec sve napisano i koristi se u odredjenim situacijama ali ne ovako kao prehrana.
Nemam nista protiv da se to sve skupa koristi..ima jos i Vodikov peroksid i Magnezijev sulfat...epson sol haha
Sve 5 ali za sve to mora postojati razlog a ja ga kod teber od samog pocetka dnevnika nisam vidio..zato tipkam ovu opasku ;)


Edit:
Zato ti se mota flush po glavi ;)
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Vuucitelju @Opa-Cupa hvala sto si nasao vremena za bivseg djaka, u pravi tren jer me histerija lovi, naime kao sto se vidi, Kurosava na pojedinim granama ima cudno lisce, pol zeleno-pol zuto uzduzno, sa skretanjem u ljevo, poprecno. Nisam naisao na forumu na takvo ponasanje. a citajuci tvoje dnevnike i ja sam vegu zapoceo sa PH 6.2, Zg voda puna je kamenca pa sam je ispocetka prokuhavao, tada sam zakljucio da zbog malog PH i nedostatka Cl imam devijantne listove, od tada je PH6.5 i ne prokuhavam vodu, Epson sam koristio jer u vise dnevnika tako rade, a onda naisao na tvoj dnevnik u kojem ga koristis i po onoj, majmun radi, sto majmun vidi, dozirao kao i ti. Za Ca sam se odlucio jer su upotreba Mg i Ca povezane (neznem zasto, al znam da jesu) to doduse nisam kod tebe vidio, vitamine B preporuca Sloera, a kod mene na polici cuci B kompleks i sve je jasno i sto je najbolje, ocita je korisnost, vec nakon 12h lisce je sjajno i sva je nekak mmm. Flusanje s 4ml / 2L h202, i presadivanje u cvatu, teski zajeb, pohermala je i eto visi predamnom kao upozorenje, sam sebe bi najradije skoksal, za upotrebu meda nakon flusa, sta rec, da ne dobije gripu.
Reci Opa sta da radim, zakemijao sam i jos bi tekuce zeljezo upotrebio, to je isto povezano s Mg i Ca, Flus sam mislio danas na Kurosavi napravit, (to je ona u tegli s rupicama) 6 prihrana do sada. Hvala sto nisi spomenuo mjesanje gnojiva, tu bi jos malo eksperimentirao, 1/3 ili 1/5 doze s P+

@GrobnaJama ma nisam jos sve, kemijanje me privlaci al se moram stopat, eto Palcica ode:(
@Smells na zalost, skupo je platila moju gresku :crazyd:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.382
2.598
haha dobar si :thumb: za ovo o mijesanju gnojiva... ali necu o tome nisi ti od jucer ;)
Netreba tebi vise mentor ;)
Sada si u fazi kada bi svakako dobro dosao nekakav flush da malo isperes soli koje su se nakupile 300%
Buknut ce poslije toga ali nisi se naoruzao za dan poslije...jesi ali jbga vracamo se na mijesanje gnojiva haha
Ili kupi Bloom pa uz njega dajes F+ ili crvena mama pa sa pola preporucene poslije flusha.
Tebi je sada ovo ..poslije onog tvog tretmana kao da iz turbaka sjednes na skuter haha
Bit ce to do jaja samo opusteno ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Hvala Opa, flusam danas kad im zora rudi, bez kemije i bez meda, podesit cu PH na 6.5 tokom ispiranja, kad se posusi zemlja dobit ce Hesi Blum, P+ i Hesi Boost, sve u pola doze. :)
Ako ne trazim previse, sto mislis o anomaliji uzduz i poprijeko, samo na nekim granama,dok su ostale normalne, zbog tog sam i krenuo sa kemijanjem (nije zurba, kad stignes) :thumb:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.382
2.598
Nemoras svu vodu za flush namjestati na 6,5...zadnjih 10-ak litara i sve 5
Nema tu puno filozofije..nekroze,anomalije,deformacije i sl.
Suficit i deficit se manifestiraju na slicne nacine u razlicitim okolnostima pa je tesko reci dali u tvom slucaju nedostaje Zn i Mg ili ga ima previse karikiram iako to kod tebe izgleda kao i jedno i drugo a ustvari je nedostatk vlage u periodu odrastanja haha mozda malo previse celzijusa i malo previse Plantele+silna briga ;)
Flush sa 5x vise vode od pota.Ph na 6,7-6,8..moze i 7 Bloom + F+ i drzi gace ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000 and 1310

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Kalcij i magnezij u vodi iz pipe biljci su neupotrebljivi.To su mineralima čije su molekule prevelike da bi ih biljka uzimala preko korijena te se isti talože na korijenu i nastaje deficit drugih elemenata.Najidealnije bi bilo koristiti RO vodu i gnojiva koja imaju u sebi kalcij-magnezij u obliku koji biljka može uzimati.Ako se ipak koristi voda iz pipe potrebno je koristiti proizvod koji sadrži fulvinske i humusne kiseline koje će rastvarati kaljcij i magnezij u oblik koji je dostupan biljci
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Tnx, sad mi je lakse, znaci mala vlaga u pocetku i prebriga, to sam zanemario u analizi, fakat mi je laknulo, razbijam glavu vec duze vrijeme.
da ne davim dalje :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000