White Widow 1. pokušaj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

martinica

Aktivan Član
05.06.2014
111
180
43
Nakon 20 sati držanja sjemenki u vodi, (sve su potonile do jutros) primjetila sam da se jedna najveća sjemenka otvorila, vrlo malo i stidljivo.
Kao da je netko žiletom napravio poduži rez i vidi se bijela klica. Stidljivo ali vidi se. Odmah sam sve izvadila iz čaše sa vodom i stavila ih u tanjur sa navlaženim toaletnim papirom i sa drugim navlaženim toaletnim papirom pokrila.
Vjerovatno sam trebala staviti odmah u zemlju ali.. hoću da se uvjerim koliko će mi proklijati prije nego što ih zagrnem.
One koje proklijaju tim redom idu u zemlju odmah. Sve moram vidjeti i pratiti i da se u sve uvjerim. Ženska znatiželja ;)
Čitajući ovdje po vašim iskustvima, kupila sam zemlju i gnojivo.
Florabella (NPK 14:10:18 +ME) ulončavanje cvjetajućih lončanica 1,5 kg./m3 (40 L = 32 kn. ili 4,2 eura)
Gnojivo Pantella list - zelena boca (za vegetaciju)
Pantella tekuće specijalno gnojivo za pelargonije - plava boca (za cvjetanje). Oko ovoga sam se dvoumila dali ovo ili crvenu bocu za cvijet. Presudula su vaša iskustva pa da ne izmišljam toplu vodu.
Lončanice za prvu ruku su male , veličine 0,3 do 0,5 L. Sve su pripremljene i čekaju klice. Ne znam samo koliko dugo će biti u njima. Razna su objašnjenja ovdje ali vjerovatno ne više od 10 dana od kada izađu iz zemlje ?! Eh, da...zemlja je bila dosta navlažena pa ne znam koliko još smijem zaliti ako uopće ima potrebe za zaljevanjem.
Dali su lončanice od 7 litara dovoljne za daljnji uzgoj jer takve imam... ako nisu kupit ću veće.
Od opreme još ništa nismo kupili, prva ideja oko gotove kupovine je pala u vodu...nema se :)
Tražim dalje ....čitam, slušam i gledam ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
nema potrebe za spuzva boba 15~20l :) dovoljno je 10 ali moze da ide i u tih 7 ako ih vec imas, automatike ne treba u manje od 5, pa na vise ;) al iskustvo mi kaze da retko popune 10~15l. djubrivo zameni ako mozes
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica

martinica

Aktivan Član
05.06.2014
111
180
43
ovdje sam pratila raspravu oko pantelle:
Postirano 16 February 2011 - 08:52 AM
https://vutra.org/topic/5200-koja-gnjoiva-koristite/page-3
OK šefe ;) , Sutra mijenjam za crvenu !
Stalno švrljam po dnevnicima i nisam nigdje našla odgovor na moju dilemu; Dali prvih 10 dana od kada izadje iz zemlje moraju biti na suncu cijelo vrijeme 18/6 ili mogu biti u svjetlosnoj prostoriji gdje sunce ne udara direktno po njima cijelo vrijeme ? To jest, dali im je dovoljno sunca 10 sati dnevno, a ostalo vrijeme u svjetlosnoj prostoriji ?
 

martinica

Aktivan Član
05.06.2014
111
180
43
PowerSeed je napisao(la):
nema potrebe za spuzva boba 15~20l :) dovoljno je 10 ali moze da ide i u tih 7 ako ih vec imas, automatike ne treba u manje od 5, pa na vise ;) al iskustvo mi kaze da retko popune 10~15l. djubrivo zameni ako mozes
Spužva bob :) , a je me nasanko...mogao je bilo što reći ja bi to ovdje napisal (provalila)... ha,ha :) dobro da ne smijem nigdje dalje tako nešto provaliti... :) , a ti si odmah znao o čemu se radi !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
ne kontam te bas najbolje sa ovim "dali im je dovoljno sunca 10 sati dnevno, a ostalo vrijeme u svjetlosnoj prostoriji", ako su na direktnom suncu 10 sati onda je ok, al je bolje vani nego iza prozora, ako si mislila na vani 10 sati pa onda unutra, ne vidim zasto nositi unutra
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica

martinica

Aktivan Član
05.06.2014
111
180
43
Kali je napisao(la):
ma da, na zelenu i plavu sam mislio. Ne orhideje nego pelargonije. To odlicno za vege gnojivo mi je vinulo biljku u outdoor-u 3 metara u zrak s tim da je tegla bgila pre-premala (svega 5 litara :-D ). Mislio sam da ce sve otici u *****, ali nije. Nakon toga sam koristio plantelu za cvatnju i vrhovi su mi doslovno bili po pola metra dugacki. Steta sto ju je neka zla ruka doslovno unistila! A sta ces...

Plantela je ta! :)))
ovdje
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
kao sto vidis spominje se za vege gnojivo, a kasnije je spomenuta crvena, ako radis sa auto ww onda ti ni ne treba gnojivo za vege jer ce cvetati u roku od mesec dana, u tom periodu dovoljna je samo dobra zemlja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica

martinica

Aktivan Član
05.06.2014
111
180
43
od 6 u jutro da nekih 18 -18.30 mogu biti vani a onda ih moram unijeti u sobu zbog komšija, ali je soba van direktnog udara sunca.
Pitam zato što nisam sigurna da će box biti ovaj tjedan gotov, pa tako da neću moći sa njim pod HPS 400w.

Ajde mi molim te reci nešto o ovoj mojoj sorti, koliko dana vege, koliko cvjetanja, koliko otprilike THC-a baca ??
Dali je teška za uzgoj s obzirom na ove vručine koje prelaze vani 32C ?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
samo ti uleci chill, nece smetati. sestro, i ja sam uzivao pocetkom '80ih kao i ti, u ovoj situaciji malo manje paznje i frke nikog nece ubiti, pusti da stvari idu prirodno, ako je auto ww ne mogu ti odgovoriti nista vise od chilla, ok je sorta ali za neke specifikacije bi trebala znati ko je proizvodjac semena, ima bar 8 firmi koje je prave. ne nerviraj se oko vege faze, svaki automatik ima ugradjeno mu genima kad ce procvetati, obicno u prvih mesec dana, pusti ih nek rastu, let it grow. ako moras sklanjati zbog komsija sklanjaj, ali tako male biljke tesko da ce ko primetiti sem bas ako prolazi pored njih i cucne da zagleda ;) da, i te sto se otvore mogu odmah u zemlju, nema potrebe za maramicama i sl. cak mogu i ove sto su odlezale u vodi i potonule a nisu se otvorile u zemlju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica and CilI

martinica

Aktivan Član
05.06.2014
111
180
43
ne znam jel se ovo smije raditi ?? za opuštanje i sjećanje na nekada..ponelo me...sorry

http://www.youtube.com/watch?v=kntzQiaFzOQ&list=AL94UKMTqg-9CqiiYov2td_kteBBYPz0Q5&hd=1
 

martinica

Aktivan Član
05.06.2014
111
180
43
CilI je napisao(la):
Vidim, da ti je power posvetio pažnju, pa se neću petljati, sretno sa uzgojem.
WW ja dobra sorta, auto WW isto. Sretno kod uzgoja!
Cill, nemoj biti ljuta papričica nego uleči sa podrškom, savjetima i dobrom vibrom, sve će mi trebati. Ja sam takve sreće da ako nešto može poći po zlu, kod mene će sigurno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Data

martinica

Aktivan Član
05.06.2014
111
180
43
A4U2ey7l.jpg


:) Zemlju sam pripremila jutros, napunila do pola lončanice i lagano pritisnula, pa onda napunila do vrha i opet lagano pritisnula.
Sistem zalijevanja je jednostavan, cijela posuda u amper sa vodom. Voda je odstajala i temperirana ...od jučer. Polako potapanje da suha zemlja, prije nego li se natopi vodom ne ispliva van. Ostavila sam da se voda ocjedi 8-9 sati prije stavljanja sjemena. Poslije podne sam ubacila ( Spužva bob) ;) sjemenke na dubini oko 1 cm. Lagano zagrnute i skroz blago stisnute. Više nisam zalijevala jer je zemlja vlažna i nema potrebe. Potapanje cijele lončanice u vodu radim po iskustvu. Zemlja upije ravnomjerno vodu od dna do vrha posude i na cvijeću mi se pokazalo najbolje. Na taj način mogu kontrolirati vlagu sa dna posude i sa vha. Kako će se pokazati na grassu vidjet ćemo.
Polako kreče i moj dnevnik, bit će slika i objava i naravno poziva upomoć ;)
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Nije bilo potrebe uopce toliko cekat da se cjedi zemlja to je kroz par minuta gotovo,sto treba iscurit iscuri kroz prvih 10min jos jednom sretno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica