WW Auto CBD,Auto Kryptonite,250W HPS by @SATIVEX420

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.11.2016
31
36
18
Pozdrav drustvo,ovo mi je prvi grow pa sam resio napraviti i dnevnik radi pomoci vaseg znanja i iskustva.
Puno sam naucio citajuci ovaj forum, ima jako puno informacija,a i pozitivne energije tako da svakodnevno citam i uzivam :)

i evo da napisem nesto o growu..

Seme: 1x White Widow Auto CBD by Greenhouse Seeds
2x Auto Kryptonite by Pyramid Seeds
Box: U pitanju je ostava 90x90x200 sa svojom ventilacijom (wc vent ) i 2 pc venta da duvaju po njima
Svetlo: 250w HPS GIB flower spectre
Unutrasnjost:Alu folija (mat strana)
Zemlja i posude:Biobizz Light mix + perlit a posude su 9,5L Ercole.
Gnojivo: Vertafort Easy Growing 100g (u pitanju su nekakve granule koje se mesaju sa zemljom 50g sam stavio u jedan Pot gde je White Widow a u kriptonite po 25g.. NPK-S-Mg: 6-7-12-10)
Biobizz Indoor pack : BIO-GROW 250ml , BIO-BLOOM 250ml , TOP-MAX 250ml
Rezim: 18/6 do kraja
Ostalo: Thermo/Hygrometar, merenje ph u epruveti sa kapima
Temperatura: danju 29-30 nocu 25-26 vlaga 40-50

Naravno to jos nije sve planiram jos investicija tako da saveti su dobrodosli.

WW je 20dan a kryptonite 2 dan slike cu da ubacim naknadno
 
21.11.2016
31
36
18
IMG_20161220_111627_1.jpg
IMG_20161220_111722.jpg


evo to je ww 20dan a kryptonit cu posle slikati tek im je prvi dan nema jos nista za videti :)

Biljka je jako niska i gusta nisam imao prilike da vidim tako nesto i cudno mi izgleda imam u planu da radim lst za par dana. donja dva lista su mi pozutela ali ja mislim da je to zbog toga sto je gusto i ne dopire svetlo do ta dva lista.molim vas za savete kako i sta dalje sa gnojenjem i tako. :)
 
Poslednja izmena:
21.11.2016
31
36
18
Sve si lepo spakovao bravo :thumb: Kako zalivas cini mi se da ih davis ?

Zalivam na svaka 4 dana sa 2l vode iz cesme sa korigovanim ph na 6.5 ovo je sad slikano posle zalivanja tako da moze se reci da nisam zalivao 4 dana pre slike. Jos nisam gnojio al sam stavio taj Vertafort 50g na 9L a to je dobra doza posto se preporucuje od 50g do 100g na 20l tako da moze se reci da sam pretero malo.
 

Squerlz

F'ing squles greasy bastards
06.07.2011
534
856
113
Tu gresis koren voli da je suv kako bi dosao do kiseonika pusti sad da se osusi dok saksija ne bude full lagana ili ako primetis mlohave donje listove tad zalij sa 1 l vode.Kako gnojis ne mogu da ti pomognem nikad cuo za taj vertafort tako da ono ;) Plantela je zakon meni :D Pusti to 4 dana 5-10 moras da je gledas kad ti ona kaze da je zedna ipak je ona zivo bice prica veruj mi ;)
 
21.11.2016
31
36
18
Tu gresis koren voli da je suv kako bi dosao do kiseonika pusti sad da se osusi dok saksija ne bude full lagana ili ako primetis mlohave donje listove tad zalij sa 1 l vode.Kako gnojis ne mogu da ti pomognem nikad cuo za taj vertafort tako da ono ;) Plantela je zakon meni :D Pusti to 4 dana 5-10 moras da je gledas kad ti ona kaze da je zedna ipak je ona zivo bice prica veruj mi ;)
necu je onda zalivati jedno nedelju dana i praticu kako dise :) a za gnojenje ni sam ne znam kad bi mogao da pocnem planirao sam tek od cvetanja ali sacekacu za jos saveta :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Squerlz

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Nisam nikada cuo za to gnojivo..ne mora znaciti da nije dobro nego je pitanje dali je potrebno u ovoj fazi biljke jer biljka izgleda kao da si je malo udavio sa vodom ili..neznam.
Javiti ce se netko pametniji,a ja ti zelim da uzgojis veliki kriptonit sa udovicom:thumb:
 
21.11.2016
31
36
18
Hvala na savetima drugari :) danas mi se desio mali peh ukljucio sam timer ali nije ugasio svetlo tako da su danas 24/0 ali WW kao da je zivnula nije vise onako ugusena :D
 
21.11.2016
31
36
18
Nema veze.Mozes komotno mjenjat rezime kod automata..ne smeta im..Mozes i ostaviti na 24/0 ali po meni 20/4 je dobitna kombinacija.Uglavnom nastavi kao i prije i caosss;)
ma drzao sam prve 2 nedelje 20/4 ali sam prebacio na 18/6 posto sam video kod greenhouse-a na sajtu da pise da se uzgaja na 18/6 ili cak 12/12 a na nekim sortama ima 20/4 a ww je 40%sativa 40%indica 20%ruderalis a te ostale automatic su 10%sativa 60%indica i 30%ruderalis pa kontam da te mnogo brze rastu i cvetaju od ove sto je pola pola i ima samo 20% ruderalisa. ali mozda gresim
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Svejedno je koji ćeš svetlosni režim koristiti kod automatika,pusti ti to što piše na breeder-ovom sajtu,oni growaju u idealnim uslovima.
Ali generalno što više svetla to bolje, 24/0, 20/4, 18/6...na tebi je :)
A što se hranjenja tiče nemoj hraniti dok ti biljka sama ne pokaže da je gladna tj. dok ne vidiš da donji listovi počinju lagano da žute.
To zalivanje na 4 dana batali nego zalivaj kada se zemlja skroz znači SKROOOZ osuši i saksija postane sasvim lagana kada je podigneš (imaćeš osećaj da je možeš podići sa dva prsta). I onda zalij obilno i svuda ravnomerno da lepo natopiš zemlju i to ti je cela nauka :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SATIVEX420

aceofspades

Aktivan Član
10.09.2016
109
316
63
ovdje
utopljena je na onoj slici... isti slucaj sam imo, indenticno je izgledala.... takav rezim zaljevanja mos isfurat kasnije kad ce zderat vodu ko luda, zasad je to previse tekucine...

imas jednostavan sistem, tako ja radim, vagni je kad je sve suho (omjer litra/kila je skoro isti) i onda je zaljevaj dok otprilike dodje do te tezine

kreni s lst sto prije, da je otvoris da poteraju skriveni izdanci...
 
21.11.2016
31
36
18
Pozdrav Drugari evo update danas joj je 26.dan juce je procvetala :mario:::makaze::spliff:
IMG_20161226_205107.jpg






Donji listovi su poceli malo da zute . Sutra cu da vidim dal treba da se zalije to ce biti 7 dan kako nisam zalivao dosta je lagan pot.Planirao sam da stavim i gnojivo tako da preporucite kolko i sta. Imam u opisu navedeni biobizz indor pack . Bio-grow bio-bloom i top max :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

aceofspades

Aktivan Član
10.09.2016
109
316
63
ovdje
cestitam... :clap:::clap:::clap::
vagni je sutra suhu... pa ces znat otprilike kad trebas zaljevat
+- 200-300g ti nece igrat ulogu jer ce i ona dobivat na masi...

kreni s necim sta ima manje dusika a vise kalija, nezz sta je dalje u paketu gnojiva al nemoj pretjerivat. 2/3 ili cak pol doze za pocetak da vidis kako ce odreagirat... a i savjetovat ce te neko ko je koristio bio bizz... ja sam na hesiju i ne stedim je uopce, od prve doze ju sopam full dozom svako zaljevanje i jednom u dva tjedna cista voda sa supervitom pH 6.5...

zutilo je normalno na donjem djelu, mozda malo prerano al nadomjestit ces joj gnojivom,samo lagano..

sretno dalje...
sad borba pocinje...

stay high...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SATIVEX420