WW-AutoDinafem-160W Cfl

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

fenomen111

Aktivan Član
23.01.2015
108
335
63
Pozdrav Vutri!!
Konacno sam se odlucio da otvorim dnevnik,vec dulje vrijeme ucim sa foruma, probao 2 growa, prvi bezuspijesan, drugi iznenadjujuce uspijesan...Ocigledno je fortuna bila na mojoj strani...
Eto, prosle su vrucine i konacno doslo vrijeme da stavim u pogon box koji sam slozio prosle godine, kad sam u tu improvizaciju ugurao 2domacice i uspijesno ih priveo kraju.

box -kuhinjski element- Š 70 D 35 V 65
ulaz pasivni, izlaz 2 pc vent. 120x120 mm. jedan 80mm za mijesnje zraka
svjetlo: 5 x philips tornado 32w - rezim - 18/6 do kraja
posuda cca. 12l improvizirani air-pot
zemlja - terramagma i 20% terra osmocote(zafalilo mi magme pa sam pomijesao jedno 2l toga ali sam prethodno pronasao u temi zemlja da moze i to..)
temperatura 21-27
ph i higrometar na putu iz kine, plove nekim oceanom...
timer - analogni
gnojivo - plantella cv
trening - hst i lst

Nakon proslogodisnjeg uspijesnog growa 2 random domacice u istoj kutiji, ove sam se godine odlucio na samo jednu biljcicu, zbog svijetla i prostora kojeg imam premalo ali za moje potrebe dovoljno.
ww-stavljena na klijanje u maramicu, 48h nakon je stavljena u zemlju,a 28.9. ugledala svijetlo dana, tako da joj je danas 16. dan zivota.
Topirana i presadjena prije 3 dana,...pokazuje da se dobro oporavlja od topiranja iako mi prvi kat listova vec skroz pozutio kao sto se vidi na slici, ne znam zasto, mozda je zemlja prejaka?mozda je ph zeza...zalijevam sa cistom vodom iz vodovoda, nikakvo gnojivo, pustim je da odstoji max 30min i to je to...(lani sam koristio metodu "ph metar bez ph metra" i pokazalo se dobro, sad sam ga narucio pa strpljenja dok ne stigne...a malena ce vjerujem biti ok...jos uz vasu pomoc :)

evo sad koja fotkica i nadam se da ce draga mi udovica sretno stici do cilja, uz vase savjete i strucnu pomoc koju sigurno trebam, to je bio i jedan od glavnih razloga da vodim dnevnik, kao i zelja za potpunim osamostaljenjem od lokalnih dilercica i pusenja precijenjene i lose trave!!
IMAG0195.jpg IMAG0192.jpg IMAG0199.jpg
IMAG0201.jpg IMAG0202.jpg IMAG0207.jpg
 

fenomen111

Aktivan Član
23.01.2015
108
335
63
to se i ja pitam...dali je mozda ph vode kriv ili zemlja prejaka mozda,pojma nemam, nije previse vode jer sam je tek danas zalio kako treba, sa 2l do sada zalijevana 2puta sa par deci...cekam ph metar...:razvaljen::
 

Gaf

07.01.2016
343
225
43
47
Prijatelju nije tebi prvi kat listova požutio, prešlo je to več i na drugi kat, ako ju ne zaljevaš previše preporučio bi ti da ju pognojiš, fali joj hrane, mala je za 16 dan, ili je do vode ili hrane, veliš da do vode nije, onda je do hrane ;)
 

fenomen111

Aktivan Član
23.01.2015
108
335
63
evo udovice u 20-tom danu, cvjeta 2 dana...
ne bih se slozio s tobom da hranim tako malu biljcicu u dobroj zemlji...prvih 14 dana je bila u posudi 7dcl i korijen gotovo ispunio posudicu, mozda sam sa presadjivanjem zakasnio pa je to malo usporilo...ipak bi pricekao sa hranom dok se neko iskusniji od mene i tebe ne izjasni...
uglavnom, zutilo je stalo, ona mi pokazala pistile i za sada sve pod kontrolom, cini mi se...
IMAG0257.jpg IMAG0260.jpg
IMAG0264.jpg IMAG0267.jpg
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Dobro je krenulo,bitno je da nisu pozutili i gornji listovi.Sada samo puno ljubavi i svijetla pa ce biti masno..;)
Edit;tek sada vidio da je automat(po naslovu dnevnika).Neznam koliko je pametno bilo topirat,jos kazes da je pocela cvijetati,kratka vegetacija.Nece biti nista strasno ali prinos ce biti puno manji.Ubuduce preporucujem od treninga na automatima samo lst glavne grane.
Evo Auto White widow od Dinafena 20161008_133016.jpg 28,29 dan.Samo lst glavne grane lagano od treninga.
 
Poslednja izmena:

fenomen111

Aktivan Član
23.01.2015
108
335
63
hvala hazeri,odlucio sam se topirati samo zbog visine boxa koji je 65cm a sama posuda je skoro 30cm. pa reko, ajde da prvu topiram pa cu znati za sljedecu, posto mi je ovo prvi auto-grow i 3.grow uopce. zadnji put sam imao dosta problema sa guzvom, doduse bile su dvije biljcice u toj kutijici, prava dzungla:)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

fenomen111

Aktivan Član
23.01.2015
108
335
63
citao sam tu temu vise puta ali tek sad shvacam razliku u nacinu i vremenu topiranja, skoro sigurno sam zakasnio sa presadjivanjem i topiranjem,nisam uopce produzio vege jer mi ona pokazala prvu pistilu u 19. danu...nema veze, samo nek je ona zdrava i zelena, a ja sam naucio nesto novo pa budemo probali u buduce...:zvizd:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Neka bude sretno i veselo. Izgleda skroz ok malena. Vrati jednu plavu žarulju, mozda i dvije u ovoj fazi - može se dogodit lako da se izduži pod crvenim svjetlom pa ti udre u plafon, a i treba joj plavog za bolji rast + ostat će ti manja i kompaktnija. Za ubuduće ti savjetujem (poučen sam svojim greškama) da auto sorte ne topiraš ako su starije od 12 dana. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fenomen111

Gaf

07.01.2016
343
225
43
47
evo udovice u 20-tom danu, cvjeta 2 dana...
ne bih se slozio s tobom da hranim tako malu biljcicu u dobroj zemlji...prvih 14 dana je bila u posudi 7dcl i korijen gotovo ispunio posudicu, mozda sam sa presadjivanjem zakasnio pa je to malo usporilo...ipak bi pricekao sa hranom dok se neko iskusniji od mene i tebe ne izjasni...
uglavnom, zutilo je stalo, ona mi pokazala pistile i za sada sve pod kontrolom, cini mi se...
Pogledajte prilog 112671 Pogledajte prilog 112672
Pogledajte prilog 112673 Pogledajte prilog 112674
Prijatelju nemoj misliti da je iskusniji onaj ko se prije prijavio na forumu, ja sam ti samo htio sugerirat kaj bi moglo biti, a da si napisao da ti je biljka u tako maloj posudi do 14og dana, odmah bi se znalo kaj joj fali, pozdrav ;)
 

fenomen111

Aktivan Član
23.01.2015
108
335
63
nisam ja onaj koji prati datume, prijatelju...kazem "iskusniji" jer sam ja prvi neiskusan i nikad nisam vidio ni procitao nigdje da se biljka hrani u 13. danu...pa eto, pomislih na iskustvo...
btw posuda od 7 dcl nije premala za 14 dana...no hard feelings:crazyd:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: joca