Začepljenje vratnih vena i bolovi u glavi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Na ovu temu nisam a ni sam ne bih znao kako da počnem neku pretragu, pa ako je neko upoznat, bio bih mu mnogo zahvalan.

Naime, baka moja, 80 god. ima začepljenje vratnih vena već godinama, i ove godine se mnogo pogoršalo. Ima sve češće bolove u glavi, problem sa promenom vremena, a i pritisak joj dosta varira.
Pošto ću uskoro imati viška, mislio sam da napravim nešto ulja i da probam da joj dajem po 1 kap za početak nedeljno, pa ako ima efekta da nastavim.

Interesuje me da li je neko naišao na neki medicinski problem slične vrste i da canabis ima tu pomoći.

Hvala još jednom.
 

dite_splita

Aktivan Član
04.05.2011
228
261
63
somewhere in space
meni su se pocele kliještit isto glavobolje lalala, tlak mi je ok (i neam 80 god), al kad zapalim opustanje vrata totalno, pa sad ako djeluje sa pusenjem nema razloga zasto ulje nebi jos bolje djelovalo.
probaj, nemas sta izgubit samo baka moze bit vesela :D
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Začepljenje vratnih vena imaju svi Msovci, po nekim teorijama otud i uzrok MSa, hemoglobin ulazi u mozak, a zbog začepljenja ne izlazi i Fe se ponaša kao plak – on uzrokuje lezije na mozgu. Ne znam kakve su joj glavobolje, ali ima ulja koje će ubiti bol, pa će joj tu pomoći, nek uzima samo noću, pogotovo ako nikad nije zapalila u životu....
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
PowerSeed je napisao(la):
ako baka ima dobro srce

e sa bakama u tim godinama se ne moze tek tako odgovoriti na pitanje, pogotovo ako je na nekoj antikoagulantnoj terapiji
pre nego nabavis ista za nju, proveri da li je kompatibilno sa njenim lekovima
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Hvala Vam mnogo.
No dali ste mi podsterk, da prvo nađem njenog doktora koji je trenutno nadgleda i popričam sa njim.
Srce joj je dobro i koliko ja znam ne pije ništa radi srca.

off topic : Bio sam pre neki dan se javio u prolazu u odjel za prevenciju od alkoholizma ( bio sam redovan tamo prije ) i kada sam malo popričao i rekao da više ne pijem, ali da povremeno zapalim, sestra, a i doktorica je rekla da se canabis može koristiti kao lijek, ali da on meni nije potreban jer ja ne bolujem od raka, leukemije,...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
dinosaur je napisao(la):
... off topic : Bio sam pre neki dan se javio u prolazu u odjel za prevenciju od alkoholizma ( bio sam redovan tamo prije ) i kada sam malo popričao i rekao da više ne pijem, ali da povremeno zapalim, sestra, a i doktorica je rekla da se canabis može koristiti kao lijek, ali da on meni nije potreban jer ja ne bolujem od raka, leukemije,...

budi sretan sto je tako i koristi vutru rekreativno ;)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Evo, malo da dopunim, kako se navršava skoro godinu dana da je baka u domu za stara lica, ja sam u prvom mjesecu napravio prvu turu kolačića od kojih je ona pojela nekih 10-tak komada, pa sam poslije u 2-gom mjesecu pravio novu turu kolačića od kojih je također pojela jedno 10-tak komada. E sada neko bi rekao da je glupost, ali baka od početka 3-ćeg mjeseca, ima više osmjeha na licu, želi da čita novine, želi da se šeta, ima više energije, no u svakom slučaju je bolje. Idem joj sjutra u posjet i nosim još još kolačića, jer očigledno po meni deluju pozitivno.
I da što je nejbitnije, više se toliko ne žali na bolove, a čak joj je i tlak malo bolji. Mislim nema toliko osciliranja kao prije.