Zašto ne možemo protiv "velikih"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.01.2013
27
43
0
32
..le sweet dizeeland..
Pozdrav..

prvo se želim ispričati moderatorima ili kome god,tko je alergičan na pokretanja novih tema izvan već postojećih sličnih tema,nije baš da imam vremena za pogledati sve postove,a nije baš ni da sam toliko dugo član ovog foruma,pa da bi mi moglo biti poznato gdje već postoji ovakva slična tema..

Dakle,želim sa vama podijeliti jednu priču iz osobnog iskustva.
Priču u kojoj sam se jako naljutila na društvo,priču u kojoj sam vidjela kako su ljudi glupi i zatupljeni,priču u kojoj ćete i sami vidjeti da je legalizacija jedna velika borba protiv vjetrenjača..sve dok imamo ovakve ljude u policiji i na vlasti.

Prije nekoliko dana,nesretnim slučajem sam se našla u razgovoru sa jednim policajcem o konzumiranju marihuane.
Htjela sam započeti raspravu sa njime o pozitivnim utjecajima marihuane i dobiti nekakve povratne informacije od njega,da vidim kakvo je njegovo mišljenje. Možda glup potez od mene,ali čak i u tom trenutku bila sam jako znatiželjna.
Kroz neobavezan razgovor sam mu spomenula kako neki ljudi koriste to za lijek, rekla sam mu da sam preboljela anoreksiju zbog marihuane (naravno nisam,ali budući da sam sitna,to je bila jedina stvar oko koje sam mu u tom trenutku mogla reći da pomaže,koju i on očima može vidjeti i doživjeti i najvažnije od svega,mogla sam se kvalitetno sa njime upustiti u raspravu oko toga sa medicinske struke)..Rekla sam mu da sam imala prije 6 mj 40kg,i da ova kilaža koju može vidjeti na meni sada je rezultat konzumiranja marihuane..On je mene onako blijedo pogledao,rekao mi da ja trebam pomoć psihijatra,na što sam mu ja rekla..
Poštovani,završila sam medicinski fakultet,čak i da posjetim psihijatra,to ne može promijeniti stanje u mojem mozgu,brzinu izlučivanja i prenošenja neurotransmitera,jer vjerovatno ne znate,ali anoreksija može biti uzrokovana različitim stvarima,uglavnom je to promjena kemijskog sastava mozga..u čemu mi razgovor kod psihijatra ne može pomoći,a lijekovi koje bi mi prepisao su za razliku od marihuane..droga.
Izbezumljen mojim monologom i količinom medicinskih riječi,rekao je..marihuana ima jedino placebo učinke..
Naravno,prvo što sam ga htjela pitati je bilo to..da li je ikad zapalio pljugu da zna kakva te želja za hranom i glad uhvate nakon pljuge..Srećom shvatila sam na vrijeme da bi to bio jako glup potez,pa sam onako odrješito rekla.da li i ljudi koji izliječe tumore i teške bolesti uljem od konoplje isto dožive placebo učinke?

Već polako iziritiran mojom pojavom..:D
bezobrazno,ali samodopadno mi odgovara..
"da ja napišem na nekom portalu da atomska bomba kad eksplodira pomaže kod nečega,svi bi povjerovali"

Prvo sam onako u čudu stajala jedno dobrih par sekundi,jer nisam vjerovala koje je dvije stvari usporedio..i onda sam mu rekla..
da ali za pozitivne učinke i djelovanje marihuane postoje znanstvena istraživanja i znanstveni dokazi.
Nakon čega je gospodin zašutio i nastavio se baviti svojim glupim poslom.

Kasnije sam bila,tj zapravo,još uvijek sam,pod takvim dojmom njegove gluposti,da sam shvatila da sve dok budu postojali takvi ljudi koji imaju limitirane i jako uske poglede na svijet, stanje u našoj državi vezano za legalizaciju,bit će jako teško sprovedivo.
Ali,lijepo je živjeti u nadi i vjerovati da će jednoga dana ljudi uspjeti proširiti svoje vidike i obogatiti svoje primitivne umove.

..pozdrav iz dizzeelanda..
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
pa taj prasinar je zadnja karika lanca,bas njega zanima med delovanje cannabisa,on radi svoj posao,to je njima "droga".onda imas malo vislje karike koje rade zajedno sa dilerima i uzimaju mesecni reket da ih nebi poslali u bajbok,zaplene u akciji pa vrate na ulicu preko svojih ljudi,pa posle od tih para salju decu na eskurziju ti kao i koriste mozak.imas i pandure koji redovno vare pogotovo ona "sport ekipa iz dzipa" tkzn interventna.Filing im je da su uhvatili boga za onu stvar,pa ajde sada malo da pokazujemo moc i sirimo pluca tako sto cemo izmaltretirati par klinaca duvaca...imas i one stacionirane takozvane cuvare u kucicama e njih bas briga sta se desava,oni prespavaju radno vreme...sve u svemu polemisati sa drotom o cannabisu ti je zamaranje ganglija.i nije ni malo lako promeniti svest naciji koja smatra da je cannabis droga,jos uvek je sve konzervativno sto se tice starije ekipe kod nas na balkanu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and Avantura

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
E, nemoj da te mišljenje jednog slučajnog drota toliko isfrustrira, ima i među njima dosta konzumenata, a bome ima i onih koji se bave "biznisom".

A sad taj jedan individualac, ne da nije "veliki" (kako spominješ u naslovu), nego je nebitan pijunčić u nepreglednom moru ostalih pijunčića koji tvore, a to je najbitnije, IZVRŠNU vlast. Policija je represivni državni organ pomoću kojeg država PROVODI zakone, a svi znamo kakvi ljudi poslušno izvršavaju naredbe bez previše pitanja, a znamo i kako je lako biti prekvalificiran za policajca.

Takva pitanja se uopće ne postavljaju policajcima jer oni prosto izvršavaju zakon, pitanja se postavljaju onima koji DONOSE zakone, pa od njih možeš i očekivati neki konstruktivniji odgovor.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Kriminalizacija kanabisa nije počela na ovim prostorima, pa stoga nekakva inicjativa u vidu pokreta za legalizaciju koji bi imao efekta na trenutno stanje je ništa drugo doli wishful thinking.
Već sam rekao; da se sutra na glavnom trgu skupi pola miliona ljudi u znak podrške za legalizaciju, apsolutno ništa se ne bi promijenilo; a niti neće sve dok je na naslovnici svih novina rušenje ploča s ćirilicom u Vukovaru.
Do tad se bez spomena provlači novi pad BDP-a, štrajk više od 50 tisuća zaposlenih u zdravstvu, prodaja Croatia Airlines-a, shitstorm na Bliskom istoku i 3. svjetski rat na pomolu, itd., itd. ...

Najbolje šanse imamo s lobiranjem za medicinski kanabis i to direkt prema vladi, dopisi, emailovi, obraćanja preko novina i slično. (uz naravno preobraćanje bliskih osoba)
Sve ostalo je uzaludno, a i uostalom USA će uskoro kompletno legalizirati kanabis na području svih sjedinjenih država, nakon toga (ili tokom) možemo očekivati reakciju i akciju EU i UN-a.
A budući da smo eto "napokon" u toj uniji, vjerovatno će i našim grijačima fotelja doći iz guzice u glavu. (osim ako nas ne izbace iz EU prije toga :vb_kez:)

p.s. također "poznajem" par policajaca koji shvaćaju da vutra nema nikakve veze i usporedbe s ostalim drogama i ovisno o situaciji uopće se ne zamaraju tako trivijalnim stvarima
(čak i prije dekriminalizacije 2013e)
 
31.01.2013
27
43
0
32
..le sweet dizeeland..
ma nene,niste shvatili poantu onoga što sam ja htjela reći..

on kao čovjek,iako je policajac može imati drugačije mišljenje..
dakle,može reći da je to dobro, ali da živimo u državi kakvoj živimo i da on ne može ništa protiv toga..osim toga,mogao je i biti puno ljubazniji..umjesto da mi je prijetio nekim svojim djelima koje može napraviti jer je za njih ovlašten..da izvinete..poserem se na njega i njegove ovlasti..

poanta ovoga je bila,da sam ušla u argumentiranu raspravu sa njime,znači nisam bila ni bahata ni bezobrazna,ni ovakva ni onakva..
išla sam voditi razgovor 1:1..nisam ja njemu postavljala nikakva pitanja zašto je to ovako,a ne drugačije..postavila sam mu pitanja koja su meni mogla iznijeti njegovo stajalište..

gore i piše da sam ljuta i ogorčena zbog ograničenosti primitivnih umova,ne zbog zakona..

i kažem..sve dok ljudi imaju takvo mišljenje,vodit će se borba protiv vjetrenjača..if you know what i mean..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and He-Man

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ma ne brini, totalno je jasno o čemu pričaš. (barem meni :icon_razz: )
A ova moja mala digresija je čisto onako reda radi; nema se baš previše pametnog za nadodati na ovu temu.

Ali kao što je i mavercik spomenuo, sto ljudi sto ćudi.
Bitno je samo ustrajati i ne posustati u obrazovanju okoline poradi manjeg broja glupih pojedinaca ili čak većine, sasvim irelevantno.
U takvim trenutcima vrlo lako se da procijeniti situacija i relativno dobro razaznati krajnji ishod rasprave, ili pričaš zidu ili vidiš određene pomake, choice is yours. =)

Većina ljudi nema razvijeno kritičko razmišljanje, još ako se uz to pogodi natprosječno nizak IQ i loša edukacija; bojim se da nema tu kruha.

NdictrI.jpg


"The only true wisdom is in knowing you know nothing."
So Crates

"Be excellent to each other." Bill's gospel

and party on dudes :respect:
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
fali kritičkog razmišljanja, kao i štošta toga, time i objektivnosti!

dizzi, nisan očekivala da se prije upuštanja u razgovor nisi pripremila na takav ishod situacije.. prije postavljanja pitanja.. nemoj se opet iznenaditi kad ti kažen da većina njih dijele isto mišljenje kad je u pitanju to, to jest, bilo koja ilegalna radnja ili djelatnost! nema jebenog smisla dok neuzmu knjigu u ruke i obrazuju se malo..

očekivala si da će mu jedan razgovor s tobom biti dovoljan da promijeni agregatno stanje iz krutog u tekuće?



.. tek posli objavljivanja pročitala maverickov post koji je sve pojasnia.. nisan ni morala ja..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dizzeeland
31.01.2013
27
43
0
32
..le sweet dizeeland..
..iskreno,ja sam osoba koja je potpuno otvorena prema svemu..i vjerujem da postoje različiti ljudi..tako da sam nekako kad sam se upustila u taj razgovor potajno u sebi htjela da dobijem neku pozitivnu informaciju od gospodina policajca..nisam ja očekivala da će on meni reći..da je trava odlična,da je to nešto najbolje ikad,da on zna da to pomaže..
ali najviše me razljutilo (i u tom trenutku sam htjela preskočit preko stola za kojim je sjedio)..to kad je ignorirao sve moje postojeće i utemeljene argumente,i na kraju usporedio travu sa eksplozijom atomske bombe..mislim,znam da je to njegovo bilo karikirano,zapravo..nadam se da je bilo..

ali ej..ako imaš koji gram mozga u glavi..ako slušaš neke činjenice koje ti čovjek iznosi,daj probaj se malo aktivirati oko toga..i razmisli o njima..
očito je da nije dovoljan samo jedan razgovor,nadam se da se više nikada ni neću naći u takvoj situaciji,i da neću morati voditi u takvoj situaciji te razgovore..ali svejedno mislim da je hrabar potez od mene to što sam se upustila u takvu vrstu razgovora,na tom mjestu..šteta što nisam imala pristup internetu..da jesam,bez problema bi mu otvorila par internetskih stranica da se obrazuje čovjek malo..i pokazala neke videe..
al šta ćeš..tko je glup,glup je..i nema tu sposobnost apsorpcije novih informacija kao nečeg korisnog ehehe
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Policajci oglupe poslje akademije jer im ispiru mozak, a većina ih je prirodno tupava jer im je to jedan od uvjeta da upadneš na akademiju. Ja neznam šta je tu tebi čudno. Imao sam mnogo prijatelja u mladosti koji su danas policajci i to nisu ti ljudi koje sam ja poznavao i sa kojima sam bio jako dobar, jednostavno su im nabacili brain wash i ne žele prihvaćati nove informacije jer bi im moglo doći do kratkog spoja u glavi od previše informacija koje su kontradiktorne njihovom učenju i shvaćanju.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Nejasno je da li je slučaj razgovora sa policajcem bio "nesretan" sam po sebi ili ipak zbog neke nevolje koja je zahtijevala intervenciju policajca, al ostavimo to sad.

Možda do tvog "razočaranja" njegovom zatupljenošću ne bi došlo da TI nisi povela razgovor vođena znatiželjom, a zapravo željom da TI budeš ta koja će promijeniti NJEGOVE stavove ili ga "probuditi".

Postoji li mogućnost da je tvoja frustracija ipak proizašla tek iz (nerealnog) očekivanja da ćeš agresijom (ipak si ti započela razgovor) i lažima (anoreksija) promijeniti tuđa mišljenja i stavove?

"Društvo" kao objekt ne postoji, ali smo kao pojedinci ipak dio te neke zajednice na koju možemo djelovati jedino indirektno, odnosno iznutra, djelovanjem u nama samima.
Svako drugo djelovanje nad drugima je ništa drugo nego agresija koja donosi samo još patnje, možda u drugom obliku, ali svejedno patnje.

Dok god za svoje osjećaje/stanja okrivljavamo druge, vječno ćemo biti sputani. Pravi zatvor smo mi sami sebi i samo je naš izbor hoćemo li iz njega izaći ili ne. Niko drugi nas iz njega neće izbaviti. Rekli bi neki "prvo pometi u svojem dvorištu".
Svijet u kojem živimo tek je odraz nas samih i naš je izbor kakav će on biti - uvijek je takav i bio.

Pozdrav. :)
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Vecina njih se i pravi glupa..znaju oni dosta toga.. ali zasto bi se upustali u razgovor ako se kasnije to moze iskoristit protiv njih..nisu toliko glupi.. tvoj pasivno agresivan stav - big no no.. a njegov stav je odraz neznanja i negiranja..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Naduvani_Zeko

kumovi

Aktivan Član
29.07.2013
111
175
43
Tu sam.
Ne znam sta se uopste upustas u rasparavu sa drotom prasinarom, to je isto kao da pokusavas nauciti glistu da skace kroz zapaljen obruc :D Na kraju krajeva, nemoj da si don Kihot, bolje budi gerila ;) Doci ce i nase vrijeme, a do tada shhhh i udri gdje najvise boli: UZGAJAJ !!!
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Kod nas kazemo: glup ko tocak

A kako onda mislis, da ce takav progledat. ima iznimki ali nemoj ih trazit.

Vecinu zanima samo njihovo dupe, i kome ce da se ubace u drugo dupe za korist. To ti je sadasnje drustvo sa malim iznimkama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dizzeeland
31.01.2013
27
43
0
32
..le sweet dizeeland..
sve je to meni bilo jasno..da su oni korumpirani,da su oni glupi i priglupi,da su šupci koliko god mogu biti jer valjda te ovlasti koje imaju smatraju da mogu iskoristiti kad god i nad kime god, što im daje neku osobnu satisfakciju..

Moj stav uopće nije bio pasivno agresivan,nije bio uopće agresivan..pričala sam normalnim tonom,jer mi je bilo rečeno "ako se budeš bahatila i bila bezobrazna,dobit ćeš 1000kn veću kaznu"..nebitno..ja nisam nikoga htjela uvjeriti u nešto,svatko je individua na svoj način,i kao takva individua,može i ne mora prihvaćati nove činjenice.
Ne znam gdje ste vi vidjeli agresiju u mom postu,to što sam ja bila frustrirana i što sam htjela skočiti na njega je bilo samo zato jer su njegovi komentari bili glupi..
Možda ovako čitajući ne možete doživjeti stvarnu težinu te situacije,onoga što sam ja govorila i onoga što je on na to odgovarao.
Nisam ja očekivala da će on meni reći da će evo,samo za mene legalizirat marihuanu i da ćemo si mi zapalit kad završi posao samnom.
Kao što sam rekla,lažnom činjenicom da imam anoreksiju sam se iskoristila upravo iz tog razloga jer je mogao vidjeti konkretan dokaz djelovanja marihuane na tome.
Ali,nije problem u tome što ja nisam uspjela promijeniti njegovo mišljenje,problem je u tome što on nije uopće bio voljan čuti išta vezano za to..


usrname..btw..nebih se složila sa tobom da na društvo ne možeš izravno djelovati,kako su onda i nastali svi pokreti?
treba se početi malim koracima i širiti ih prema društvu.
Ako ljudima,koji informacije dobivaju samo iz medija ne prenosiš neke druge informacije,koje ne mogu čuti od drugih,nego recimo jedino od tebe (jer si im ti neki bliži član ili što već),kako očekuješ da će se društvo početi mijenjati,tj prvenstveno njihov mentalni sklop?
Razgovor koji sam vodila bih nazvala agresijom u slučaju da je moj sugovornik odmah rekao da ne želi voditi taj razgovor,a ja da sam nastavila..
Nije bio prisiljen voditi taj razgovor,tako da nikakve agresije nije postojalo,on je nastavio samnom voditi razgovor smatrajući da su njegovi argumenti sasvim opravdani i sasvim na mjestu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
haha, kad budes u mojim godinama znaces da pisanjem protiv vetra samo sebe isprskas.
Ja za takve uopce ne trosim svoje vreme. Trebas minut da to skuzis. Mozes pricat
samo sa ljudima, koji imaju siri pogled na svet a to sta si ti pokusala je samo tvoj egoizam
sto si si domisljala da ga moses promijenit / informirat /
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
31.01.2013
27
43
0
32
..le sweet dizeeland..
o jao..ja sam mislila da ću od vas dobiti barem neke korisne komentare,da ćemo zajednički moći proći kroz ovu temu,podijeliti neka zajednička mišljenja o njoj,nasmijati se gluposti sustava.. bez ikakavih osuđivanja..
bezveze baš,odustajem..ajde pozdrav.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
imam zenu i kad joj stavim ogledalo ( kazem joj istinu ) njoj ponestane rijeci i onda kaze da jo vredzam
hehe, dzabe joj naziv magistar. Mora jo odrast...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dizzeeland
31.01.2013
27
43
0
32
..le sweet dizeeland..
hahahah..good one moram priznati..gledaj,daleko ste od istine,jer ne znate šta sam ja htjela postići..

ok priznajem,možda sam imala nerealna očekivanja,jer sam ja zaista očekivala da bi čovjek možda mogao reći koju pametnu..ali hej..ipak je on policajac..
no,ja sam svejedno odlučila ići glavom kroz zid,kao i uvijek..nisam ništa postigla,osim osobnog zadovoljstva jer sam napravila nešto što bi se malo mojih prijatelja usudilo napraviti..i nije mi žao..

ali nemožete mi govoriti da sam imala egoistična očekivanja,da sam bila arogantna ili kakva god..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam