ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

winergy2013

Aktivan Član
06.04.2013
110
394
63
Kakva je Terra Brill Universal(crvena) za start ljozi?Čitao sam da je navodno prejaka za start, pa me zanimaju iskustva. Trebam samo da ih započnem u bocama i onda idu na zemlju sa sajta pomjesanu sa kravljim gnojivom, jer nažalost nemam auto nikakav pa nemogu nositi toliko zemlje od kuće do sajta.

I jos jedno pitanje, kakav je glisnjak za outdoor? I jel dosta 10l toga za 7 rupa cca. 50l (piše 0.1-0.2l na m2)
Ispricavam se za dupli post, stistnio reply umjesto edit :D
 
Poslednja izmena od urednika:

winergy2013

Aktivan Član
06.04.2013
110
394
63
Uspio sam nabaviti samo Plantellu Balkonia, ali sad vidio da je prejaka za start, pa me zanima jel ju mogu flushat odma na pocetku?
 

winergy2013

Aktivan Član
06.04.2013
110
394
63
Hvala Stipe, imam doma jedan coco brick od 9l pa sam to i mislio pomijesati jer vidim da dosta ljudi govori da je prejaka ova Balkonia, ali nažalost nisam mogao uzeti ništa drugo jer jedino ovo su imali u malim vrecama(5l), a pošto nemam auto i nema normalne poljoapoteke u blizini, morao sam ići 20km biciklom do Peveca :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran
10.04.2016
1
0
1
26
zemlja bio plantella Ph:6.2-6.8.Pise zemlja za sadnice i presadivanje.Zna li tko imali ta zemlja dosta makro i mikro nutrijenata i jeli se moze s njome do kraja.3 biljoze su mi na sajtu u jednoj rupi 20 l vec 20-tak dana i vrlo lijepo napreduju .prije 8 dana sam posadio 3 sjemenke u case nakon klijanja i ove ce sadu svaku rupu zasebno.Za 5 dana cu pocet gnojt sa plantella liste ove prve tri biljoze i mislim ih ostavit tako do kraja.Bio bih puno zahvalan ako netko moze sve ovo malo prokomentirati i reci mi ako nesto ne valja.Lijep pozdrav i unaprijed hvala!
 
17.04.2009
140
138
43
Zavrsen grow sa canna terra pro i biobizz light mix, 3 biljoze, jedna na canna terra pro, jedna na light mixu, treca na 50/50 zamiskano te dvije, najbolja je bila ta zamiksana a najlosija light mix, gnojeno sa BB full , eto mali info ako nekom bude zatrebalo....
 
30.04.2016
11
2
3
39
Pa ljudi vi ste procesionalci sa diplomama...pojma nisam imao kolilo su bitne ove cinjenice. Kod mene se svodilo zemlja "kupovna" - "iz baste" haha...
Koliko sam zatecen toliko i zbunjen.
Evo sad neznam sta mi je ciniti :confused::upiii:
 
30.04.2016
11
2
3
39
Tarzan pretvorio sam se u uvo :-D .
Nit se snalazim nit pola razumim. Haha...
Imam box imam autom. Crni djavo ... fali mi samo mala pomoc
Prilikom odabira zemlje i povremeni savjeti tokom uggoja. Jer sam vrdio exp.sa domacicom,ali opet savjet sfrucnih korisnika sajta neprocjenjiv :-D
 

Sonic85

Aktivan Član
01.01.2016
97
323
53
38
Sve te zemlje sto kazete da su najbolje nisam uspeo da nadjem a i slabo sam se trudio,bacio sam se na outdoor pa sta bude,tri biljke su u substral universal rupa 3o litara(znam da nije dobro) za sada lepo guraju sve lepe zelene,cetvrtu sam juce presadio u Substral Terra Osmocote rupa 15 litara(koliko sam skontao ima u sebi perlita i dosta hrane...verujem da ce mi zemlja biti najmanji problem :)
 

Prilozi

  • Djeljana 5x.jpg
    Djeljana 5x.jpg
    24,4 KB · Pregleda: 6
Poslednja izmena:
30.04.2016
11
2
3
39
Danas nemogu nedelja ali od sutra trazim zemlju. Imam kuci univerzsl plantenal ili tako nesto . Pokazala se dobro na moim experimentima.
Pa cu vidjeti dalja desavanja .
U glavnom javljam sve.
Samo da se uhodam pa cu dnevnik otvorim .
Jwr hocu i vani i u nutra. A samo me zanima plastenik jel odgovara za automatike .
 
30.04.2016
11
2
3
39
Moze li u bukovu sumu . Mislim pri krsju sume,u manjem i rjedjem rastinju. Ali sa dosta sunca.
Znaci ova univerzalna za box moze ?
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
kako mislis za box? moze al ono meni se i ne svida ta zemlja glinasta je dosta, imam je kod kuce i ni ne pomisljam saditi u nju ali moze za out ;) moze ali nemoj da su u hladu, ako je sigurno mjesto sadi onda tamo ;)