ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Da li moze neko da mi kaze da li je okej da sadim u potgrond H outdoor? Imao sam problema sa biljkama na pocetak sezone, stavio sam ih u Substral Osmocote i zakrzljale su i kada sam resio da promenim zemlju nesto mi je pojelo i to malo sto naraslo i planiram da do kraja meseca narucim nove semenke i da stignu, sto znaci da mi je to zadnji voz i nema mesta za greske.. Ako mislite da potgrond H nije okej (video sam po forumu da je dosta hvale, da biljke polude u njoj) onda koju uzeti?
 

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
E sada jos jedno pitanje, posto ta zemlja ima da se uzme samo od 70l, koja zemlja je dobra tako i da je ima od 5l jer ne planiram odmah na sajt, a kad uzmem potgrond planiram direkt na sajt jer ne smem to da donosim doma zbog starih
 

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Ubacio sam 4 biljke u osmocote.. critical kush rqs, critical rqs seme nastalo selfingom proslogodisnje biljke i 2 automatika, 1 ripleys og od mephisto genetics i ww auto od seedsmana.. sve 4 su bile zakrzljale, critical kush poceo da raste napravio 3 kata, odem da topiram i nadjem donji deo biljke, pojedena.. A ostale 3 nista, jedva se micu.. Ne zalivam previse i sunce preko celog dana imaju
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.663
13.869
358
Ako nije neka prastara vreca ili neznam kako skladistena lose mozda je moguce, prije bi rekao da je sjeme staro ili da si imao nekakve nametnike.
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Pa šta si ti očekivao, mogo si otići zemlje sa otpada iskopat, isto bi ti ispalo.
Sve to što stoji van po par sezona, je obični shit, i imate 99% šanse da je zemlja kontaminirana...

p.s
Radio sam mini job u najvećoj ćvećarnici u de prije 8 godina, i znam kako to ide, i koliko smo puta bog zna sami tona zemlje tako morali viljuškarom palete iz vanjskog skladišta izvoziti na akcijsku prodaju, npr 40L zemlje koja košta 10-15 eura, davali je za 50 centi po vreći, jer je razlog bio da je zemlja izgubila dosta na kvaliteti, u večini slučajeva bude kontaminirana.. ali narod to pak kupuje, i baca to vani u svoj garten/vrt oko drveća i slično..
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Koristio sam dugo vremena ovu zemlju Nirvana Scotts
"When the garden awakes, the gardener and the gardener find it hard to keep his fingers still. As soon as the night frosts subside and the ground is no longer frozen, however, the time has come for fresh plantings. The substrate of Scotts Nirvana Mother Earth has 100% natural ingredients and is a very rich growing medium that you can get started with right away. Scott's Nirvana Mother Earth is not an average substrate, but a sophisticated blend. It includes horn meal, tree bark, horse manure, peat, algae limestone, coconut fibers and zeolites. Worm humus is also added for an active soil life, as well as a bit of forest soil, mycorrhizal mushrooms and bat guano. What sounds like a witch's kitchen, however, is a gift of nature: a sustainable substrate full of concentrated power, which ensures a full harvest at a pH of 5.5 to 7."

No sada se dvoumim izmedju plagron promixa i plagron bat mix-a, koji mi vi preporucujete?
Sadit u toj zemlji kontam automate, djubrivo kontam koristit od AN, iguana juice organic serija..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and vladomar

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
vutra ekipa made me do it :D, kada pogledam biljke od pante, waynejohna ili tvoje:drull:, upitam se šta pogrešno kod svojih činim :rofl: nakon par grow sešna, količina uopšte više ne igra ulogu, već ciljaš na extremniji feno, okus/miris jel (by the way, kod švicaraca su okus i miris jedno te isto lol)
Topic on;
Fotuše ostaju na Nirvana zemlji, sviđa mi se što ima 30% kokosa u sebi, kada se osuši zemlja ne bude kao glina, točno vidiš, da biljke mogu disati :D if u know what i mean, ali sam ovaj put 5% perlita dodao na 95% zemlje od nirvane, a ove automate ću bom sada na ovoj plagron zemlji probati, pa ako ne budem puno griješio sa doziranjem, nadam se da neću, škrt sam inače što se doziranja tiče, ostat ću na plagronu, jer 20L nirvane platim skoro 15 eura, a plagron 50L jel (čini mi se) 18 eura, nije problem cijena nit pare, već količina naručivanja, npr za 4 x20L trebaju mi 4x20L vreće zemlje, štu su 4x velika paketa/kutije (šalju ih pojedinačno) :))a i ciljam malo na to da mi poštar ne dolazi svako drugi dan na vrata haha..