ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
Malo je vise ljuta od PgH ali ok.za sve skunkice osim lemona do jaja.Shark Shock ju guta kao pelikan.
PgP za auto sorte do jaja ;)
Btw ta zemlja je za vocke :)
 
Poslednja izmena:

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Da vas piam jel stavljate perlit u plantellu? Posto ona vec ima unutra??

I sta kazete kakav bio bio ovaj klassmandellman

KKS Bio Herb Substrate

Substrate: KKS Bio Herb Substrate
Recipe-No.: 693
pH-value (H2O): 6,0
Fertilization (g/l): organic
Structure: medium
Use for: Pot herbs, tomato, pepper, cucumber
 
Poslednja izmena:
31.05.2015
10
5
3
Pozdrav svim vutroljupcima! :wave:Pitanje je, da li je neko ranije koristio ovu zemlju? 20150912_181210.jpg 20150912_185252.jpg 20150912_181228.jpg
Deluje rastresito ali cini se cistija je od TM. Pise da sadrzi granule djubriva (osmocote) koje se postapeno razgradjuju u zemlji...
Video sam je samo u pakovanju od 5 L.
A nedoumica je, koliko je Supstral Univerzal zemlja losija od Terra Magme? Razlika u ceni je ogromna, TM je 3 puta skuplja od UNI :zvezda::
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
neznam za ovu terra osmocote ali substral univerzal je puno losija od terra magme iako su od istog proizvodaca, univerzal je crna kao ugljen i jako jako glinasta, u outdooru moze posluziti ali za indoor je ne bi koristio..
 
25.03.2010
129
131
43
Caribbean Sea
@DiskoKobaja
Da vas piam jel stavljate perlit u plantellu? Posto ona vec ima unutra??

I sta kazete kakav bio bio ovaj klassmandellman

KKS Bio Herb Substrate

Substrate: KKS Bio Herb Substrate
Recipe-No.: 693
pH-value (H2O): 6,0
Fertilization (g/l): organic
Structure: medium
Use for: Pot herbs, tomato, pepper, cucumber

Nisam vidio kako gusto je u planteli perlit jer plantelu nisam imao prilike isprobati. Možeš dodati još malo perlita. U Composani ga ima već tvornički dodanog, ali ja dodam još dvije šake na 10L.

Zemlju ovu još nisam probao, možda ako se netko još javi ko je probao. Ili da probaš izgooglati neki strani forum, možda tamo nađeš više o toj zemlji.

@Jovanka
pozdrav. zanima me da li je netko sadio sa zemljom biobizz all mix ili plagron royal mix, light mix grow mix

Pozz, koliko sam ja čitao na Biobizz stranicama, biobizz allmix zemlja je za već malo starije biljke jer je bogata hranom i gnojivima, dok bi light mix zemlja bila za biljke od germinacije pa na dalje s time da bi se usporedno morala koristiti njihova gnojiva jer nije toliko bogata hranom.

Ljudi sade u biobiz Allmix zemlji i dobro im uspijeva.

Zaobiđi Lightmix zemlju i uzmi BioBizz allmix ili Plagron royal mix. Samo ne zaboravi da su to jake zemlje i da nema gnojenja sve do cvjetanja. Jer Plagron royal zemlja preporuča 3-6 tjedana od presađivanja tek da se koriste tekuća gnojiva. Nisam probao te zemlje nego sam čitao dojmove drugih koji su probali.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DiskoKobaja

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
krenes sa biobizz lighmix-em u male pitre, i onda kod presadivanje u velike (25l) ides sa allmix-om.

za znalce, koliko EWC-a mi preporucate dodati u allmix da bi smanjio dodavanje gnojiva (biobizz) tokom grow-a?

naso ovo: "If you'll mix some EWC in (10% or so) you'll need even less bottled nutes." jel se slazete?

dal bi dodali i bat guno (plagron)? koliko?

lp
 
25.03.2010
129
131
43
Caribbean Sea
@Himalaya Gold
Zasto?
neko lose iskustvo si imo s njom?

nisam nikad koristio tu zemlju nego ju ne preporučam jer su kolege groweri možda početnici pa da ne unište biljku sa gnojivima jer na biobizzovim stranicama piše da se može koristiti gnojivo od početka s tom zemljom. Bolje je za početnike neka jaka da ne moraju gnojiti do cvjetanja dok se ne nauče saditi i grovati i gnojiti. Taj osjećaj kaj veliš. Za one iskusne i ako su isprobali može.

@trubabuba
krenes sa biobizz lighmix-em u male pitre, i onda kod presadivanje u velike (25l) ides sa allmix-om.

tako može, slažem se s tobom.
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Jbga nisam mogo dodavat perlit u balkoniu pa kako mi.bog pomogne,uzeo jos i teramagmu jel mi falilo zemlje nek mi sveti thc pomogne.. ;-) moram naoomenuti da je dellman aston nartinza ove zastave od zemelje,barem izgledom i teksturom..
 
10.09.2015
13
15
3
Beograd
nisam napunio skroz do vrha posude jjer su od 13.5 l, tako da sam stavia 10 l zemlje i 1l perlita po posudi, nadam se da je to u redu, hvala na pomoci, oko ovog pitanja san procita par razlicitih savjeta pa san dosta zahvalan
 

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
pitanje/savjet za indor,
koliko je pametno mješati TM sa florasan zemljom + zeolit?
specifikacija florasane:
pHH2O 5,5-6,5
Vlaga 40-70%
Organska tvar 70-90
E.C. (mS/cm) 1,0-2,0
N ukupni (g/kg) 15-25
P2O5 5-25
K2O 10-25