Zemljiste / zemlja [outdoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

vigier

Aktivan Član
06.11.2010
98
26
28
116
greenpinguin93 je napisao(la):
pitanje jedno..posto kod mene nema obradive zemlje sve je sami kamenjar eli se moze staviti pitar kao za outdor ili? hvala

i ja radim u kamenjaru. Licno ne stavljam pitare jer su zaista vidljivi. Ako je kamenjar, radije nadji konfiguraciju kamena koja odgovara potrebnoj velicini rupe koju zelis. Ove godine krecem u sadnju bas ovih dana i planiram postavit i najlon ispod zemlje, izbusicu ga da moze voda otijecati, ali pitar nikako ne stavljam jer nema sanse da ga mozes ljepo postavit a da ne bude vidljiv, jer i ako ga kamufliras moze i kamuflaza odudarati od okoline kad se vidi da je neko zidao uh... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: greenpinguin93

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Znam,da ima dosta posla ali najvise čete napravit za svoje biljke ako prekopate veče "rupe"-tesko je samo sa lopatom.
vigier@ prbaj umesto najlona stavit agrogel
 

super kush

Aktivan Član
10.04.2013
81
110
0
imam jedan jako dobar sajt,nasred rijeke je ko otocic ima zemlje al je previse vode... znaci sadit cu i kante od 25 l... pa da vas pitam.. imam sjemenke moby dicka dal bi moglo u tim kantama odgurat do kraja?? :)
 
12.03.2013
16
3
3
HR
Imam i ja za pitati, nadam se na dobrom mjestu.
A ako biljku posadim npr. Ispod stupa javne rasvjete, kakve ce poslijedice imati nocno svijetlo s obzirom na prebacivanje iz vege u cvijet?
Nece valjda ostati zaglavljena u vege fazi do zime zato sto nema pravi mrak?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Polycarp

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
a koji ti je da sadis ispod stuba javne rasvete, to hoces da se bolje vidi... naravno da nece imati pravi mrak kad je iznad nje hps il mh, kako gde
 
12.03.2013
16
3
3
HR
To mi onda dodje, kako je ono bio neki dnevnik " Outdoor pod lampom"? Ili nesto slicno :D
Mjesto je super, samo me ta lampa j..e, ako je rijesim kamenom, navuko sam si goste.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
ma brate di ćeš pod lampom, jer ne kužiš bit da ti mjesto treba biti skrovito. vjeruj mi da mnogo ljudi zna šta je vutra i kako izgleda i da će ti brzo fasovati. I nemoj da budeš vandal da razbijaš lampe, to nije ni malo lijepo.
 

marley trix

Aktivan Član
23.05.2012
69
72
18
33
meni drug bas prosle godine prica kako su on i njegov prijatelj nasli 2 biljoze ispred rasvjete(ono kao veliki plakat),jedna bila veca druga manja i to skoro u centru grada(SA),kaze on meni planiraju da pocupaju i kao da uzmu sebi.Ja ih samo sa nevjericom gledam i kontam vraga ces pocupati bez da ostetis kad joj je korijenje 2 m.Al to su oni likovi koji samo duvaju ponekad,ne znaju ni kad ni kako cvjeta ni sta.Nisam vise nista zapitkivala kontam boli me briga.A kad mi je to pricao bila sredina jula.


cek cek ja sam pogresno skontala pitanje izvinjavam se,al eto da se zna :shit: :ludaci_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kimi89Srb

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Ja ne razumem, dali mrzite kopati,dobro prekopajte zemlju, metar sa metar i oko 60-80cm duboko. Stavite neko organsko djubrivo ako mozete sfinancirati mineralna gnojiva sto se polako rastaplajau-najbolje 6meseci -za vreme vrucine to vazi 5meseci.Agrogel kako vam ne treba zalivati.
Dobar radnik moze u krsu-zemlja kao u Dalamciji.Istra kras,Hercegovina... iskopati 10 do 15 rupa u danu max. Ne treba dodavati nikakvu zemlju,gnojiva tokom rasti...ako je zemlja mocvarnata onda dodajte nakon nekog vremena krecnjak i to je sva umetnost. Onda vam može biljka bez problema vani nabaciti 500+ u proseku
 
05.03.2013
9
1
3
A sta ja da radim,moj plejs je cist kamenjar sa sve poskocima i bednom travicom sto mirise na ljek,izvadih dva tri veca kamena i eto rupa,nego moram ih necim napuniti,i previse je krecnjaka uokolo pa cu zemlju ostavit u vrecama probusenim na par mjesta da imaju makar manje kontakta sa nativnom kisnicom kad krene rastapat g...na uokolo.Srecom nije sve tako crno,plejsu je vrlo zajebano prici sa bilo koje strane,sav sam izgreban...A voda je na 3 minute blizu


Jos cu pobacat n-p-k uokolo da bude full dzungla hehe

Ne pisi post za postom imas opciju EDIT..hvala.
Hocu,molim.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
drug, znaci ti sadis u kamenu ;) probaj naravno

agrogel je nevtralni polimer-zdravju i okolini nije stetan, veze na svoju težinu, i do 200-kratnu količinu vode.
 

giovanni007

Aktivan Član
04.04.2013
134
200
43
91
Rio de Janeiro
Imam 7 biljki koje sad trebam da presadim svi kažu da je terra magma jedna od najboljih pa sam i ja uzeo 140l za svaku po 20l. Od gnojiva svi hvale Plantelu list i Plantelu cvijet pa sam i to nabavio.Biljke mi nisu sve iste veličine neke su oko 7-8cm a ima i slabijih oko 4-5cm,mislio sam one koje su veće da ih sad presadim a manje da još pričekam.Biljke su Lady burn 1974,u početku im je falilo sunca pa su bile slabe a sad idu ko lude.Imam nekih problema sa zdravljem pa sam odlučio ulje napraviti a nešto i za pušiti. Jesam li dobre stvari odabrao s obzirom da mi je prvi grow? Sve pohvale i kritike su dobro došle (imam i slike u galeriji s komentarima str18)
I još me nešto zanima kupio sam fem.sjeme to znači da će sve biti ženske ili postoji mogućnost da budu muške?
thanks
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ¤ tweety ¤

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
ok je to, ima i bolje al sasvim je ok, mozes presaditi sve odmah, jedino ih zastiti ako ima puzeva u okolini (pokri isecenom flasom il balonom od obicne vode), kod fem semena trebalo bi da dobijes sve cure, ali nikad ne mozes biti siguran 100% u fem seme, postoji uvek mogucnost da izadje muski ili hermi, sretan grow
 
21.05.2013
2
0
0
Pozdrav novi prijatelji, pratim vec dugo vremena ovaj forum i stvarno svaka cast za isti, doprinosite boljitku drustva.

Izlistao sam dosta strana, i neke informacije nisam uspeo da nadjem, ili nisu naznacene, pa bih molio za pomoc. Pre svega cu svoj prvi grow posvetiti alternativnoj medicini, te sam kao dugogodisnji poklonik biljke sacuvao neko semenje za koje sam procenio da je dobro i da je vutra ( i to po radu bih rekao da je bila indica) . Dolazim iz Srbije, a dosta forumasa ovde prica o uzgojima u uslovima koji su u Hrvatskoj, dakle primorski kamenjar. Moj sajt ce se nalaziti, na zemljistu koje vazi za plodno . Uslovi su takvi da leti ima dosta sunca, ali su jutra gotovo uvek vlazna i hladnija, ima rose dosta.

Prvo- ukoliko je zemlja plodonosna, da li je uvek potrebno da se to zemljiste mesa sa humusom , ili se biljka moze posaditi direkt bez humusa, u pitanju je njiva, a okolo su vocnjaci i vinogradi i suma. moje pitanje je mozda laicko, ali do sad nisam imao nikakvog iskustva sa obradjivanjem zemlje.
Drugo- ukoliko je zemlja vlazna, da li je potrebno ici stalno i zalivati je, ili se to moze raditi na mesec dana, ili mozda nekad uopste ni nema potrebe ako ima dovoljno vlage? pitam jer necu biti u mogucnosti da idem da proveravam cesto (mozda 1 mesecno), a onaj koji bude isao verovatno nece prepoznati simptome na biljci.

I trece- semenje je pocelo da mi klija, a na terasi imam neku zemlju u saksiji koju je ostavio prethodni stanar, a koja stoji vec 2 godine. u njoj je bilo cvece. da li ta zemlja moze da mi posluzi za prvu sadnju u plasticnim casama, ili ipak treba da kupim i pridodam humus?

Unapred hvala i pozdrav..1 love
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Prvo, ako je zemlja plodna ne moraš miješati sa humusom ili kupovnom zemljom, rasti će ona samo tako, ali pitanje je koliko ćeš izvući iz nje. To tek možeš saznati da posadiš jednu u tu plodnu zemlju a drugu u kupovnu ili mješavinu sa humusom pa vidiš razliku.
Drugo, bez obzira na vlagu zemlje obilaziti jednom mjesečno je malo, očekuj suše kao i svake godine, a i treba obilaziti bar jednom u 10 dana ne samo iz razloga zalivanja već i radi raznih nametnika pa da nebi došao već na gotov čin, odnosno pojedenu biljku. Ako ti vjeruješ da će taj plejs koji si odabrao držati visoku vlagu u tih mjesec dana onda se vjerovatno radi o prevlažnom ili močvarnom dijelu a vulja baš ne voli prevlažno tlo.
Treće, nemoj saditi u saksije sa zemljom u kojoj je raslo već cvijeće i koja je stara dvije godine jer je to cvijeće i dotrajalost zemlje iscrpilo sve potrebne mikroelemente iz nje i zemlja je osiromašene kvalitete i vjerovatno čak i lošija od te zemlje na sajtu koju navodiš kao plodno tlo.
Ako si čitao forum onda znaš da ti ne treba taj humus koji spominješ nego neka od brendiranih zemalja koje su se pokazale kao najbolje mnogima od nas, tipa Terra Magma, Composana, terra brill i slično.