Zemljiste / zemlja [outdoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

margarin

Aktivan Član
12.12.2013
64
22
0
dubljina je 30cm,odnosno kolko je stihaca velika,da znam da jos 4 puta toliko,nego mislio sam na razmak koji je najbolji,plodna je crnica,pa mislim da je 30cm sasvim dovoljno
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Malo sam prelistao ovaj tread i ima dosta dobrig savjeta i iskustava.Uglavnom treba malo više pažnje obratiti na mikroklimu i prilagoditi se. Moja iskustva sa outdoorom su puno veća nego sa indoorom,pa mogu napisati vlastita ..
Outoor sam radio u Dalmaciji na dva tipa zemljišta.Jedno je bilo u okviru vrta koji je trebao navodnjavanje,a drugi u jednom velikom polju,na rubnom dijelu,u kojem je zemlja bile prilično rahla i nije tražila redovno zalijevanje.
Sadio sam uglavnom sative sjeme oriđiđi by Jamajka i Peru (vrlo slične old school sorte) Po biljci sam imao u prosjeku 250g suhih i odlično istrimanih headova!Na žalost nemam nikakvih slika,jer je to bilo prije više od 10g. :(
Iskopao bih rupu cca 80x80x80 (4-5 rupa),nekad čak i malo dublju i na dno bi bacio prepunu lopatu stajskog gnojiva i lopatu-dvije zemlje,malo zamiješao i natrag vratio iskopanu zemlju u koju bi prethodno zamiješao malo sijena.Znao sam ga vrtlarskim škarama usitnjavati do besvijesti.Tada nisam imao pojma da je to u biti organic vrtlarstvo!?! Zemlju bi nanio da se napravi malo "brdašce" i budući sam radio sa regular sjemenkama (fenotip stabilan 120%)u jednu takvu rupu bi ubacio u krug 4-5 sadnica visine 20-cm. Obilno bi ih zalio i oko njih posuo pepeo zbog puževa i baja. Nakon otprilike sedam do 10 dana kada bi se poduplale,posuo bih oko njih čisti dušik u bijelim sitnim granulama(punu šaku),da bolje krenu u vis,i još jednom obilno zalio ili radnju obavio pred samu kišu.To se radilo krajem 5mj/početkom 6mj. Vodio bi računa da je mjesec u rastu ;)
krajem 6mj. bi se pokazao spol i prvo bi uklonio sve mudonje,kako sam vrlo često imao odnos 50/50% ,znalo se desiti da u jednoj rupi budu sve mudonje a ujednoj sve ženke ?!?! Cilj mi je bio imati jednu kvalitetnu biljku po rupi,iznimno bi ostavio dvije,ako se dobro slažu! Ako bi bilo više ženki onda bi lopatom pažljivo presađivao po tri komada u jednu rupu i selektirao najbolju. Uvijek bi mi bilo žao ako bi bile podjednake uništiti lijepu ganju,ali izbora nije bilo...
Kroz 7mj. bi biljka vegetaciju odradila maksimalno dobro i dosegle bi visinu do ca 2mt.Ove u vrtu bi zalijevao obilno jednom tjedno,i što je jako važno, često bih ih okopavao i oko njih posipao dosta suhog sijena,trave i sl.izolatora i čuvara vlage!!!To je jedan od (po mom mišljenju) najvažnijih postupaka u outdooru ;) Na taj način se smanjuje mogućnost isparavanja vode iz zemlje na minimum.One u polju nije trebalo ni zalijevati nakon toga jer bi im korijen otišao dosta duboko u potazi za vlagom,a i kiša jednom u 15-20 dana bi joj osigurala dovoljno vode.
Kroz osmi mjesec bi krenulo cvjetanje i berba bi uvijek bila negdje 20.9,ili malo prije velikih kiša.Od 01.09. ih uopće ne bi zalijevao.Najčešće su bile visine između 2,5 i 3mt sa glavnim headom debljine i dužine podlaktice :) 1.2-1.5kg materijala
Nikakve perlite,ili neke nutijente nisam koristio osim spomenutih.Još uvijek moji frendovi pričaju da im je moja marihuana bila draža od tada čuvene "Afrike" iz Mombase,koja je glasila kao the BEST!!! Dino dvornik je o njoj napisao i pjesmu...
Možda nekom bude od koristi,a ja sam se sjetio lijepih starih vremena :rasta1: Motao sam joint kao pravi rasta,i isključivo slušao reggae :banana_dred:
 

MarkoMil

Aktivan Član
16.02.2014
70
53
18
Tu je netko koristio agroz zemlju samo nemogu naci tko i rekao je da je 18L u bauhausu 23kn

EDIT:

Izgleda da agroz necu koristiti jer nemate iskustva s tim a ovo ce mi biti oprvi grow pa necu da riskiram

Mozete mi reci koliko kosta terra magma

I jer je s cim treba mjesati?
 

MarkoMil

Aktivan Član
16.02.2014
70
53
18
E da u toj temi je bilo ali sam citao puno pa neznam ocu naci sada

EDIT

Evo nasao sam doomer koristio

I da zove se agrocz ne agroz moja pogreska oprostite

evo njegove rijeci
"Takodjer vidim da Terra magma stvara probleme ljudima u posljednje vrijeme kvaliteta nije kao sto je nekada bila.
Prijatelju koji uzgaja kojeg savjetujem sam preporucio Agrocz zemlju sad mu je vec drugi grow gotov i oba growa od pocetka do kraja biljke su bile 100% zdrave. Dakle provjereno. Zemlja ima super finu strukturu jako podsjeca na Composanu za mlade biljke (Mozda je cak i bolja).
Ima 100mg NPK po litri zemlje. Znaci bolje ne moze za mlade biljke a PH je 5.5 - 6.
Ima je u Bauhausu cijena je 23kn za 20L vrecu."
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
pa jesi sam napisao odgovor u onom citatu, nemoj spamati po forumu za cenu, to je nesto sto se menja, zavisi od velicine pakovanja, nekada se moze naci na akciji... skupi pare pa idi i videsec i sta ima i koje su cene, jel sad treba da ocekujemo nekog iz osjeka da skokne i vidi cene za tebe, uostalom imas li telefon, nazovi pa pitaj
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
MarkoMil je napisao(la):
Malo mi je daleko osjek pa ispitujem tu

Ti si brate u slavoniji, plodno tlo batice i za out ti ni netrebaju velike rupe niti neka zemlja da bi ga sad toliko otišao u srž problema. Ja već 2 godine sadim sa Terra Brill zemljom i odlično mi se pokazala. Svaki gradić i selo po slavoniji ima poljoprivredne apoteke pa malo pronjuškaj. Ne zamaraj se previše zemljom s obzirom na podneblje gdje živiš.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp and Tarzan
18.01.2014
13
3
3
treba mi savet iskusnih (outdoor)growera kako bi napravili sto bolji mix i u kojoj razmeri da li bi nesto dodali ili oduzeli od ponudjenih sledecih komponenti sa kojima raspolazem zemlja: teramagma,potgrund h,florabela komponente:vermukulit,perlit,kokosov treset,hidro gel hteo bi da dobijem sto vise odgovora iskusnih growera kako bih napravio idealan mix!unapred zahvaljujem na odgovorima :passing-joint-smiley-emoticon:
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Ako hoces savet za sto bolji miks i precizni odgovor u kojoj razmeri sta i kako staviti u teramagmu,moras onda pomoci ekipi i reci im koliko kilograma teramagme hoces staviti po biljci na sajtu..pa onda mozes ocekivati precizniji odgovor...:)
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Vidi druze ja sam procitala pa zato sam ti to i napisala,a sad procitaj ti jos jednom pa ces videti da si izostavio i nigde nisi napisao koliko mislis da stavis zemlje po jednoj biljci na sajtu...ili ti kojih je dimenzija ta rupa za sajt,jer verovatno da kapiras da nije isto ako je sajt 30x30x30cm ili kako je Slo Era rekao da treba 100x100x80cm...jer sve to sto si naveo hidrogel,vermukulit itd koliko treba pomesati sa zemljom to zavisi opet koju kolicinu zemlje hoces nositi na sajt...a ti si pitao izmedju ostalog i u kojoj razmeri to da mesas ?a za to ti je bitan podatak koji sam ti navela...A pre svega dosta grovera nista od tih teramagma,vermukulita,perlita itd..sta si sve naveo pa koriste samo zemlju sa sajta pa im sve bude savrseno biljka bude ogromna a bude i jako puno za dimit..Nemoj se toliko opterecivati sa tim...:)
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
ena&modelsy molim te umiri se..

nightvision ako ti je prvi put samo bez previse komplikacija radi grow, ja ne radim nikakve mixeve vec direktno u zemlju sa sajta pa ti necu nesto puno filozofirat, ako ti je zemlja na sajtu oke sadi u nju, ako ne iskopaj si rupe i napuni nekom kupovnom zemljom (moze te koje si nabrojao) , hydrogel stavljas ako nisi u mogucnosti cesto zalijevati biljku:

"Potrebno ga je pomiješati sa supstratom/zemljom koja bi išla na dno rupe (otprilike pola predviđene zemlje). Dakle poželjno ga je staviti na dubinu od 30-40cm (odnosno pri dnu pripremljene rupe za sadnju) kako ne bi isušivalo gornji sloj zemlje. Dakle, najgornji sloj zemlje nije preporučljivo pomiješati s hidrogelom kako ne bi crpio previše površinske vlage koja je zemlji i biljci potrebna.
Optimalna preporučena količina za primjenu je 1 - 3 grama po Litri zemlje."

eto to bi bilo to, imas jos vremena za dobro se pripremiti do outa pa samo citaj forum :read: i za prvi put najbolje sto manje komplicirati ;) poz