Štetne posledice od pretjeranog konzumiranja kanabisa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
super je sto si sebi nasao dozu koja ti odgovara, a da ona nije prevelika, ali tema je stetnost kanabisa...zasto ti mislis da si sad zdraviji od nekog ko je i nakon 10+ godina nastavio da pusi travu 10+ dzointa na dan?to sto si npr uspesniji u zivotu, i vise obaveza obavljas, ne znaci da zivis zdravije do nekog ko po ceo dan bleji na reci i duva...
 

kappkillero187

Aktivan Član
27.06.2015
280
2.237
143
Slažem se s tobom donekle. Duhan je štetan, ali da je teško sranje malo pomiješati sa vutrom... Mislim da su to neznatne količine ako staviš trećinu cigarete na džokavca u odnosu da jedan pušač koji ispuši samo kutiju dnevno unese u sebe 60 puta veću količinu duhana. Ako uzmemo da ispušiš 2 dobre buksne dnevno svede se da pušač (pričamo samo o jednoj kutiji dnevno) unese 30 puta više duhana. Naravno sam nikad ne ispušim dvije dobre buksne (obično se radi o manjim buksićima) tako da je krajnji rezultat da pušač kutije cigareta unese 60 puta više duhana. Slažem se da je štetno, ali ne u tolikoj mjeri da se treba ozbiljno zabrinuti. Kad imam i ja volim čistake pušiti, ali kad se nema miješa se.;)

da,slazem se i ja s tobom,nisam mislio sad bas na neku veliku stetnost s mijesanjem u odnosu ne bez,nego veliki sam mrzitelj cigareta pa i da imam malo radije bi ubacio na pajp ili slicno nego pomijesao :) to su ukusi zapravo,nismo svi isti ;)
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
Uvijek ista prica po forumu u pogledu stetnosti kanabisa. Samo se nazivi tema mijenjaju.

Sve je relativno... Ako se u bilo cemu pretjera stetno je. Nekad poslije dobrog dzointa skoci mi apetit pa ispraznim frizider i naravno stomak me zaboli.
Sad bi jedino moglo ispasti da je trava kriva (stetna) to sto sam stoka, napusio se pa se prezderao. :D

Isto ovo sa duvanom... Ja licno ne stavljam jer sam nepusac, ali kad neko od ekipe donese pa pomjesa, meni nekad bas bude muka od tog dzointa i siguran sam da je uzrok duvan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Duhan sadrži katran koji se lijepi za pluća i katran je kancerogen zajedno s ostalim sranjima iz duhana. Pogotovo duhan iz cigareta, od kojeg je dobar postotak papir koji je umočen u nikotinsku vodu koja nastaje preradom duhana. Duhan iz cigareta između ostalog ima hrpu aroma, dodataka, konzervansa i hrpu sranja i kancerogenost duhana se povećava čim je stariji i čim je više suh. Najgore što možete je miješati duhan iz cigareta sa travom, to nema veze s medicinskom upotrebom i da to je štetno pogotovo bez filtera, uvlačiti duboko u pluća. Više ne pušim travu s duhanom iz razloga što ne podnosim okus duhana i bivši sam pušač.
Kad ti džoks zamota Soma u Amsterdamu, čisti NYCD i kad uvučeš dim te njegove pljuge, onda skužiš kaj je pravi joint i prava aroma kanabisa.
Ta pljuga čistog NYCD, još uvijek se živo sjećam te pljuge i nikad nisam ništa slično probao, to je bilo kao da sam zapalio voćnu salatu i inhalirao.
Kad bi se zakoni o travi malo olabavili, i kad ljudi ne bi koristili mineralna gnojiva u uzgoju trave, svi bi bili puno sretniji jer bi mogli imati kontrolu nad krajnjim proizvodom i ljudi ne bi postavljali ovakva pitanja.
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Ja i dalje smatram da je presmiješna količina duhana od pola cigrete dnevno. To što nemam da motam čistake neće me spriječiti da duvam. Što se tiče Amsterdama, moj drug je bio tamo i takođe možeš uzeti joks pomiješan sa duhanom. On je oko 3,5 eura, a čistak je oko 5 eura zavisno od sorte.
 
08.10.2015
112
114
43
Sve je u početku lipo napisano i to je to. Sve može biti otrov pa i lijek ako se zloupotrebljava i uzima u enormin količinama. Ja pušim marihuanu sa normalnim duhaskim papirom i filterom i stavim malo domaće škije da bolje gori, ne puca mantajući nego blago opuštajući. Neko mi se smije zato jer pušim sa normalnim filterom, ali u čemu je stvar. Večina oće da ih pukne i da neznaju kako se zovu ,to nije dobro po mom i takvo konzumiranje sigurno daa šteti, na razne načine. Sve je do načina primjene. Ali da je trava ovaka ili onaka to su gluposti.
PO MENI TO JE SVETA BILJKA JER OD NJE NEMA BOLJEG LIJEKA U BILO KOJEM SLUČAJU.
Pa samo kanibis ulje je bolje od svega šta postoji od farmaceutski lijekova.
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Evo da ja napišem lično štetno dejstvo kanabisa.
Ako previše konzumiram, u smislu 5+ dana bez pauze, ili više od toga sa po jednim danom pauze između, počinjem da se osećam iscrpljenom. I iako spavam dovoljan broj sati, ne dobijam dovoljan odmor za to vreme.
Mislim da to ima veze sa tim što upotreba kanabisa deluje na smanjenje REM faze u snu, ali nisam 100% sigurna. Naravno, sve se to normalizuje kada napravim pauzu.
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Ako previše konzumiram, u smislu 5+ dana bez pauze, ili više od toga sa po jednim danom pauze između, počinjem da se osećam iscrpljenom. I iako spavam dovoljan broj sati, ne dobijam dovoljan odmor za to vreme.
Mislim da to ima veze sa tim što upotreba kanabisa deluje na smanjenje REM faze u snu, ali nisam 100% sigurna.

S tobom sam u ovome... Samnom ista stvar. Kad par dana za redom konzumiram, nemam snova. Zatim prestanem nekoliko dana i snovi se vrate. Meni osobno dva do tri puta mjesečno idealno kad znam da mi treba drugačiji pogled na životne situacije. No naravno, zna to biti češće ponekad, a nekad rjeđe. No ja sam u svom filmu gdje koristim gandžu kao sakrament, odnosno svetu biljku jer je vrlo moćna i ne želim umanjivati njenu moć. :D
Peace :sun2:
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
Nisam siguran u ovo sto govorite. Ja bas suprotno. Duvam da bih spavao. (donekle, jer imam i reumu pa mi vec godinama reuma povezana sa snom)

Znaci ja da ne duvam zadnjih najmanje 10 god zaglavio bih ludnicu od nespavanja. Reumu sam zaradio jako rano, i od sopstvenih bolova u kostima nisam oka mogao sklopiti. Sad me boli uvo. Spavam kako nikad nisam u zivotu.

Inace, duvacki staz mi je oko 15 godina, i jos nisam umro. :D
Poceo duvati iz radoznalosti, a dalje je bilo uklapanje tipa, dobro sa korisnim.
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
ja kad sam naduvan par dana il tjedan,svako jutro skocim ko pticica iz kreveta,jedino sto ne sanjam bas,al to mi i ne smeta toliko,vidis da svako svoju muku ima:)
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Uzeo si mi riječ iz usta:). Čovjek uvijek sanja samo se ne sjeća. I ne znam šta se ovolika polemika digla? Da je kanabis štetan ne bi bilo ovoga foruma, a i nas ljubitelja kanabisa. Nezahvalno je jednom ljubitelju kanabisa o tome govoriti.:D Pa smo malo s duhanom otišli u off kao da je tema štetnost duhana i miješanje sa ganjom. Opustite se ljudi!
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Mi ko da ne pusimo istu biljku.xD
Vec 12 godina sam na 10+ dzokavaca na dan,kad god mogu,kao i vise mojih prijatelja,i niko se na san ne zali...A svako jutro ustajem rano, i to mnogo lakse nego npr moja devojka,koja ne pusi travu,ili jako retko uzme dim...
Isto tako znam jednu penzionersku ekipu,svi 65+, a puse kao tinejdzeri,i nista im ne fali...
Te "stetnosti" koje tripujete, smatram samo blagom paranojom koja je posledica duboko usadjenih stereotipa o ganji u drustvu,kao i sklonosti da se sve sto se oseti i prozivljava nepravedno prepise vutri...a mozda se pak ovakve stvari dogadjaju kad ne pusis redovno,ili tek pocinjes,ali zasigurno znam da redovnim pusacima jedino lose sto moze da se desi je da se isprazni tegla.:p