1 grow/problem sam liscom ili nametnik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.06.2012
12
0
0
43
Evo to se desilo zadnjih 1 tjedan.
a promjene su bile sto sam s Biobudom zaljevao od 30-50ml na 10l.skoro 3puta na 7 dana.
i jos sam ih prskao 1l/3ml.mislim oko 4 puta u 7 dana.
vidio sam par musica...ali su to one vinske sto su se napravile od vrenikija.neznam dal bi im to naskodilo?
drugih promjena nije bilo,u cvanju su nekih 1mjesec..
evo par slika,pa ako mozete neki savjet dati..ili kako spreciti danje sirenje toga po listovima...
a zaboravio sam reci na fotkama se ne vidi dobro...ali ima nekih crnih tockica malih...na tim djelovima di su fleke,ne posvuda ali ima.
i to se događa samo s prednje strane.sa donje strane list je zdrav.evo to je to.tnx
 

Prilozi

  • SDC13169.jpg
    SDC13169.jpg
    210,5 KB · Pregleda: 58
  • SDC13168.jpg
    SDC13168.jpg
    204,3 KB · Pregleda: 55
  • SDC13164.jpg
    SDC13164.jpg
    209,8 KB · Pregleda: 48

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Pobogu zašto gnojiš tako puno još i folijarno, to ćeš ti pušiti :eek:hno:.
A što se tiče insekata šta god da je naberi koprive i ostavi ih u kanti sa vodom 24 sata i poslje toga folijarno pošpricaj biljku.
Koliko su stare i u kojo fazi?
 
13.06.2012
12
0
0
43
Pa dok sam kupio gnojivo.ovaj je rekao da samo zaljevam mjesavinom,da opce nema frke.Sad sam skuzio da bi mogro biti kontra efekta..:/
Stare su oko 3mj.prvi put je,dosta sam zeznuo upocetku,predugo drza 18/12..ali uci se usput.
dosta sam naucio dok tu citam...od ljudi koje imaju probleme...a rijesim prije nego se meni to desi...
znaci nece biti probleme ako ih malo komprivom,maknu si se nametnici?mislim kolko je to kriticno taj problem?
i smanjit cu gnojenje...tnx na savjetu
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Sto god i kako i kada radio, moci/prskaj ih samo kada im je vrijeme za mrak, nikada to nemoj raditi dok su temperature visoke i dok je svijetlo upaljeno. Znaci, ili ujutro prije zore/paljenja svijetla ili navecer poslije sumraka/gasenja svijetla.
 
13.06.2012
12
0
0
43
Evo slika vrha...
sutra cu ih koprivom poporskati ako su neki nametnici.
Ako je pregnojeno.sta tada zaljevam samo vodom 1-2 tjedana da se malo to gnojivo ispere?
A sta s ovim nekim velikim listovima,se to slobodno odkine posto su vec u cvatu?nebi sve odkinuo,neke da vise svjetlosti dobijaju vrhovi..
 

Prilozi

  • SDC13167.jpg
    SDC13167.jpg
    195,6 KB · Pregleda: 46

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Jesi ti siguran da to nije zrelo za branje, joker?
Kad su biljke pri kraju cvijetanja, svu energiju, ukljucujuci i listove, usmjeravaju u stvaranje vrhova.


No, nisi rekako koliko je pH vode/zemlje tako da ne mogu suditi a o tom gnojivu sto si spominjao, ja osobno pojma nemam.
 
13.06.2012
12
0
0
43
Po ovome sto sam tamo procitao i vidio od svojih.nisu jos spremne.ovo im ide tek 5 nedelja,a jos ima fali 2-3 nedelje.
poprskao sam s koprivom,ako ima nekih nametnika i zalijao ih samo vodom.
Samo da pitam ove velike listove,koji se suse i zakaljaju cjetove..dal se mogu odkinuti??
i Tnx svima na savjetima..
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
neznam zbog cega su ti takve biljke ali sam primjetio da si napisao vinske musice iliti fungus gnats.alo siiinko fungus gnats ti nije mali problem.imas na forumu negdje temu o njima.da skratm one ti ljezu jaja na zemlju pa se rode crvici koji papaju korjen pa se iz tog stvore letaci i tako u krug.vidio sam na slici jednoj da imas nesto po liscu.nesto sjajno kao sluz.i ako imas sitne zivotinje koje hodaju po liscu to ti je onda thrip larva.nju tretiraj s neem uljem.kopaj po boxu dok ne pronades zivotinje,letace bilo sta.prokopaj i zemlju da vidis jel ima crvica.a ovo sta zuti lisce nije pregnojavanje po meni nego manjak necega.kad pregnojis lisce ti brzo trune i potamni.i jos pogotovo ako ne kontas da si pregnojio i nastavis gnojit.
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Eh na jednoj je i meni bilo poćelo neobjašnjivo lišče žutit i propadati i ja kemijam,mislim prvo fali N pa gnjoim i nema pomaka,pa mislim zeznuti ph,nabavim tester i reguliram ph,flusham,opet gnjoim a ona i dalje žuti...Sve dok jednog dana ne skužim nekoliko muha u boksu,slićne komarcu samo što su crne,čitam onda o tim fungusima i umjesto krumpira postavim kore o banane po zemji,maknem ih nakon 2,3 dana a ispod njih mogu slobodno reči masa nekih minijaturnih brzih stvorenja nalik na male kuglice koje hodaju na sve strane,tak sitne da ih jedva skužiš samo na oko,treba dobro gledat po zemlji i da se ne kreču nebi ih niti primjetil.Boril sam se skoro 2 tjedna s njima,i odustao,zajebana je to živina,sjebe ti biljku sam tak da nemaš pojma što se dešava.Poslje dok sam gledao korjen nije bio onak bijeli nek smeđi skro kao suhi,bezživitni,izgleda da su ga ta mala čuda isisala do kraja.
 
13.06.2012
12
0
0
43
ok...sutra idem u akciju..prekopavanje i gledanje s malo jacim povecalom..
Pa cu vam javiti vec uvece,kakva je bila situacija...
hazeboy nisam te skuzio skim resavam te vinske musice ili fungus gnats?? ili ove thrip larva? tnx jos jednom
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
thrip larve sa uljem od neem drveta.citaj nim ulje.a vinske musice bi trebao bolje pogledat malo s cim se tretiraju.znam da larve od vinske musice obitavaju u zemlji.trebao bi pustit da ti zemlja malo osusi i onda kriske krumpira poslozit po povrsini i cekat da izbiju.ali to ti je muka prava.prvo utvrdi jel uopce imas nametnike.
 
13.06.2012
12
0
0
43
Evo da se javim nametnik je thrip larve...posto sam uvjek gledao gore i te male bube su skoro pa iste boje biljke nisam ih premecivao.
Ali danas sam pogledao ispod lista i uoci 4-5 kom kako se secu po listu..
posto nemam neem ulje ublizini za kupiti,sta drugo mogu upotrebiti protiv njih?
A jos kazem na zemlji i u zemlji nisu bili nađeni nikvi namtnici...
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Naberi koprivu,stavi u vodu da odstoji 24h,pa sutra sa tom vodom poprskaj biljke.....najbolje bi bilo ako imas neku prskalicu ili pumpicu,procedi tu vodu sa koprivom pa poprskaj.To ti je moj savet,da ne koristis hemikalije.Uzivaj
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
neem ulje ti nije kemikalija.kupi hladno presano ulje od neem drveta.to ti je prirodno 1000 posto i u 99 posto slucajeva ucinkovito.on ne djeluje kao otrov vec sj...mozak od thrip larvae.zaborave jest,letit,razmnozavat se te ugibaju.neem ulje rjedis npr 5ml ulja na 2 litre vode.da bi ti se ulje rastvorilo u vodi trebas ubaciti par kapi nekpg neutralnog sapuna.inace ti se nece ulje u vodi rastvorit.spricaj to prije gasenja lampi po vrhovima liscu zemlji boxu.nek se cjedi voda.nece ti nista nastetit osim sta je masno malo i smrdi.ulj kupis u bilo kojoj biljnoj apoteci.ja sam kupio u encijanu.imas jos jednu dobru stvar protiv njih.i nike otrov.zove ti se sucess bait.imas ga u cromosu.ak te kaj zanima u vezi larvi javi.doktorirao sam ih.i meni osobno koprive nisu pomogle.nece skodit ni zuta ljepljiva povrsina jer ih to privlaci.thrips ti inace obitava na suhim i vrucim mjestima.imas i negdje moju temu di sam ubacio slike tih zivina pa vidi jel to to.
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Ulje je bolje,vidis da kaze da nema u blizini kupiti ulje,za prvu ruku,dok ga ne kupi mozda i kopriva pomogne,citao sam ovde po forumu,da je kopriva dobar prirodan pesticid,a i dobar je izvor gvozdja(Fe),tako da nece skoditi.
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
niposto nece skodit,dapace dobro si sve rekao.ali ja samo govorim svoj slucaj.nek stavi koprivu za prvu ruku ali nek se potrudi nac ulje jer ce mu propast biljke.ako mu s koprivom uspije super.jer ulje je oko 10 eura.