2x Kalashnikova auto, 2x Big Bud auto

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.04.2016
41
39
18
119
Abu-Dabi
Braćo i sestre (nazivam vas tako jer samo mi koji se upuštamo u grow znamo kroz sta prolazimo) došao je trenutak i za moj prvi dnevnik uzgoja koji ću od početka pa do kraja, nadam se, dijeliti sa vama. D E K R I M I N A L I Z U J

Kao što piše u nazivu svu ljubav ću dati za četiri ljepotice (2x Kalashnikova auto i 2x Big Bud auto čije sjeme je proizveo Greenseed House) i potrudiću se da niti jedna ne bude ljubomorna.

Oprema:
-Sjeme (2x Kalashnikova auto, 2x Big Bud auto by Greenseed House)
-Zemlja (Terra magma univerzalna i terramagma za cvjetajuće biljke u smjesi sa perlitom: 40% univerzalna terra magma, 40% terramagma za cvjetajuće biljke, 20% perlit)
-Growbox šator (100x100x200 obložen mylar folijom)
-Cooltube sa sijalicom (Sylvania 400w HPS - sa njom ce biti rađeno od početka do kraja)
-Prigušnica sa starterom
-Ventilator radijalni (pk 100 sa 2 brzine 160 m3/h i 280m3/h)
-Karbonski filter (za neutralizaciju jakih mirisa)
-Stoni ventilator (za simulaciju vjetra i ujedno miješanje zraka unutar boxa)
-Obezbijeđena prostorija sa klimom (zbog ljetnih dana preko kojih će biti rađen grow)

Sve je lijepo povezano u cilju da biljke budu u što bezbrižnijim uslovima.

Fabula:
Biljke su stavljene na klijanje 28.5. i proklijale su za nekih 24 sata. Potom su posijane plitko u zemlju u male plastične saksije i stavljene na prozor.
31.5. je njihov prvi dan pod režimom rasvjete 20/4 (ovaj režim rasvjete će biti praktikovan do kraja uz minimalna odstupanja).
Danas je njihov treći dan života. Imao sam problema tokom ova tri dana sa vlažnošću ali od večeras taj problem je riješen, takođe su se malo izdužile što ću riješiti tokom presađivanja (presaditi ću ih do listova).

Fotografije:
Neću obilježavati koja je koja dok se još malo ne razviju.
Imam problem sa postavljanjem fotografija te ću ih pokušati postaviti u komentaru pa ih premjestite ovdje ako ste u mogućnosti.


To bi bilo to za sad braćo i sestre, nadam se vašoj nesebičnoj pomoći. Takođe se nadam da će ovaj dnevnik mog uzgoja pomoći drugim ljudima da započnu ili unaprijede svoj grow.
 
14.04.2016
41
39
18
119
Abu-Dabi
Idi preko nekog sajta za upload, tinypic recimo, kad je upload, imas link za forume pa kad ga budes ovde postavio videcemo sliku i bez ulaska na link :)
s60xuh.jpg

w85bom.jpg

30ur51j.jpg

20h3akg.jpg
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Ne citirati postove, kad odgovaraš, scrolaj do dna pa piši, NE stiskati tipku "Odgovori" da ne duplaš text. Fino je to ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vager

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Sretno i neka bude zeleno,masno,kako ti zelis.Ako jos budes imao problema sa vlagom navlazi dobro rucnik i stavi ga ispod potova pa ga tako vlazi cim vidis da je suh.(meni pomaze)
Pratim...:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vager
14.04.2016
41
39
18
119
Abu-Dabi
8. dan života moje četiri princeze


Fabula:
Ništa spektakularno, od predhodnog rezimea proteklo je pet dana. Jedan Big Bud mi se pokazuje sasvim ok i jedna Kalashnikova je sasvim ok dok su njihove druge dvije drugarice sa određenim deformitetima. Jednoj Kalashnikovi se uvrće list, dok Big Bud zaostaje u porastu sa blago povijenim listovima.
Zalivam sa vodom iz česme kojoj ,,na slijepo" smanjim ph vode sa supenom kašikom rastvora limunske kiseline na litar vode.
Vlažnost dižem natapanjem ručnika koji se nalazi ispod biljaka. Uvid u procenat vlažnosti nemam, trudim se da ručnik bude stalno mokar.
Temperatura je oko 26 stepeni.

Fotografije:
Grupna
2duik37.jpg


Grupna 2
14ax3d2.jpg


Sasvim ok Kalashnikova
8w0b52.jpg


Kalashnikova sa uvrnutom liskom, tamna mrlja na listu je zemlja
2eajnmq.jpg


Sasvim ok Big Bud
2d8nadz.jpg


Big Bud zaostaje u porastu sa blago savijenim listovima
6enii9.jpg



Želim da čujem vaša stručna mišljenja. :)
 
Poslednja izmena:

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
Baš me zanima kako će ići ta treba od Kalaša.
Ja bih to presadio u veće posude (kad već nije od starta) i uz tako $up€r opremu bih odmah naručio pH metar od braće iz Kine. ;)
Sretno Budy, uživaj u growu! :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budy
14.04.2016
41
39
18
119
Abu-Dabi
Presađene su u veće potove od po 30l, taman u box stanu četiri komada. Malo imam problem sa nabavkom ph metra. Isključena mi je opcija kupovine preko interneta, ne znam u kojim radnjama da ga potražim. Tražio sam po velikim centrima i apotekama, nemaju ga. :/
 
14.04.2016
41
39
18
119
Abu-Dabi
12. dan života moje četiri ljepotice

Fabula:
Kao što rekoh ranije, biljke su presađene u saksije od po 30 litara. Nadam se da će vam se dopasti boja saksija. :p
Napreduju veoma lijepo, zadovoljan sam. Primijetićete znatnu razliku za samo 4 dana.
I dalje biljke zalivam sa ,,na slijepo" korigovanim ph-om, nadam se da ću u ponedeljak prevazići taj problem.
Temperatura u boxu je oko 26 stepeni.
Kao što vidite malo sam poranio sa updateom, razlog je promjena u boji lista jedne biljke. Biljka žuti po obodu lišća. Trebam vašu pomoć! :) Problem ćete vidjeti u priloženim fotografijama.

Fotografije:
Grupna
29lie8m.jpg


Biljčica sa promjenama
331k9bl.jpg


Krupniji kadar promjena 1
2wmdl00.jpg


Krupniji kadar promjena 2
2h3vnyr.jpg


Zajedno u borbi protiv žutih mrlja!
 
14.04.2016
41
39
18
119
Abu-Dabi
Fabula:
Danas je biljčicama 19-i dan života.
U boxu se ne odvija ništa spektakularno osim napredovanja ljepotuica.. :)
I dalje nisam nabavio pH metar ni ne planiram jer mi zaista ovako dobro ide, biljke reaguju super...
Do sada nisam prihranjivao nikako, za 4 dana ću natočiti 8 litara vode, pustiti da odstoji 20 minuta i razmutiti 30 ml plantele list, potom zaliti svaku biljku sa po 2 litre vode. To će biti jedini put vegetativne prihrane. Sa početkom cvjetanja počeću sa cvijetnom prihranom (plantela cvijet).
Što se tiče treninga, razmišljam ozbiljno da ne sprovedem nikakav tip treninga osim što ću sa potrebom razvući mrežu za pravilno grananje biljaka.
Temeratura u boxu je oko 29 steeni.

Siike:

Zajednička
15sakd4.jpg


Kaashnikova
t80jt2.jpg


Ista Kaashnikova
23jidxh.jpg


Nece da mi rade neka sova ni na screen keyboardu.. xD Izvinite zbog skromnog broja sika... Vasi komentari? :)
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Upravo to sto kaze @WD-40 nemoj jos davat hranu za vegu,ima hrane u zemlji pusti ju da to pojede te joj eventualno bubni zelenu plantelu prije cvata tj u prefloweru da nema manjka dusika u cvatu.. :confused: :D