5xNorthern lights auto, 5xKalashnikova autoflowering, 2x400w philips son-t agro,by mag

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mag

22.04.2015
52
86
18
43
Pocele su da se pojavljuju male bele dlacice,pa hocu da pocnem sa hesi bloom-om... citala sam da ih treba zalivati svaki drugi dan,i to jedan dan sa djubrivom,pa sledeci ne zalivam,pa onda jedan dan samo sa vodom i limuntusom,pa onda opet ne zalivam,pa sledeci sa djubrivom... da li je to tako ok ili treba drugacije? hvala...
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
prave doze ili 1/2 doze zapocni tek kad ti se sve pomalo nacicka sa pistilima tj. dok ne zapocne pravo cvjetanje a preflowering zavrsi koji traje do 15ak dana zavisno od sorte...
sad im mozes dati mozda 1/4 doze blooma tek da ih malo potaknes na cvat..nebi ti preporucio bas svako drugo zaljevanje s gnojivom..rade svaki 3-4 put
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Ne zalijeva se svaki drugi dan..samo si kompliciras tako..zalijes posteno sa 2-3-4 l obicne vode(ovisno o velicini tegle) da izadje dolje u podlozak...onda pricekas 3-4-5 dana da se zemlja dobro posusi pa zalijes dobrano ovaj puta sa vodom+gnojivom...pa tako u krug..i nemoj pretjerivat sa gnojivom,uvijek kreni sa manje i slusaj biljku...
 

mag

22.04.2015
52
86
18
43
2015-07-07 11.32.26.jpg 2015-07-07 11.32.33.jpg 2015-07-07 11.32.39.jpg 2015-07-07 11.32.48.jpg 2015-07-08 09.12.39.jpg 2015-07-08 09.13.08.jpg
Evo novih slika...mislim da ovih 5 fino napreduju,da li opet da radim lst? a ove poslednje 2 slike su onih 5 semena koja ocigledno nece ni isklijati...:( od 18.6 su prebacene u maramicu,tj,gazu...da li postoji jos neki nacin da ih nateram da isklijaju?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mad Rabbit

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Nema od njih nista...ako stoje predugo u vodi,trule...sjemenke se inace stave u vodu ili vlaznu maramicu na 2-3 dana maximalno(da se natope sa vodom i lakse pukne ljuska) i onda s njima u zemlju i u mrak sve dok ne niknu..nema potrebe cekat da proklijaju u vodi,jer neke ni nece..
 
28.04.2015
104
198
43
27
Stavi 24 sata u vodu obiccnu zatim ih izvadis i uzmes 2 duboka tanjura. Na 1. tanjur stavic ubrus za ruke pa sjemenke i opet ubrus i zalijes (ne previse). Pokrijes sa drugi tanjurom i ostavis tako pokriveno na nekom toplom i zatamljenom mjestu. Zatim svaki dan malo otvori i pogledaj dali je izbila klica, pazi da ubrus bude uvijek vlazan. Meni je izbila 3 dan nakon sto sam ih stavio u ubrus. Sretno :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Ja npr ne stavljam prvo u vodu nego direke u papirnatu maramicu,natopim maramicu kap po kap i to je to.Dal' 2 tanjurića,dal' neka plastična posudica a znao sam i u foliju staviti.
Bitno je da je toplo i vlažno.
Ne na sunce direkt ;)
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
http://i.imgur.com/0OwJ460.jpg

Ispod crvene linije mozes sve izdanke odrezat, ostavi samo fan listove.
Ovaj vrh sto sam ti zaokruzio, to rezes na pocetku stabiljke, ne treba ti, ne dobiva svjetla, bit ce fluffy i imat ce puno slabiji rad.

Razmak od HPSa bi ti trebao biti 35-40cm a ti imas preko 50cm.
Imas 2 ventilatora pali oba kad/ako ces priblizit HPS.

Sve izadnke/stabiljke s vrhovima iznad crvene crte posavijaj prema dolje da donji dijelovi vrhovi dobiju svijetla.

Ako me poslusas, morat ces stavit i poduporu tipa štapa da ti drzi masne hedove jer ce bit preteski i savit ce se skroz.

Ako nisi skuzio, tek nakon sto savijes vrhove prema dolje tada stavis 35cm HPS razmak i upalis 2 venta.


Sto se tice novih sjemenki, ja ne znam sta ti cekas. Imas pola boxa neiskoristenog, imas jedan HPS 400W neiskoristen, trebao si vec davno stavit nove na klijanje pa u box.
Najbolje ikada za klijanje sjemena je casa 2dcl i obicna voda. Nema greske. Koja proklija pinceta i pravac zemlja. Nista maramice, direkt u zemlju ovo ono. Samo voda i kad proklija u zemlju. Ako ne proklija, nabavi nove sjemenke. Kupovno sjeme ti inace slabije i rijede klija. Domacica je zakon. Sjemenke u casi klijas u mraku ne pod svijetlom bilo kakve vrste.
 

mag

22.04.2015
52
86
18
43
Hvala na ovako iscrpnom odgovoru...
Prvo ne znam sta su fan listovi? Da ih secem skalpelom,makazama?
Od pocetka su mi upaljena oba ventilatora...
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Sta je ljepo ne znat a imat dobre vutre :D

http://i.imgur.com/WK2Ig1G.jpg

Di sam povuko strelice to su ti fan listovi. Na njima ne rastu vrhovi, oni sluze za fotosintezu i skladistenje energije. Njih NE REZI, dok ne pozute i otpadnu sami, to ce biljka sama odlucit hoce li i kada ako hoce odbacit.

Ovo sto sam ti zaokruzio su ti mali vrhici koji ne dobivaju svjetla, biljka trosi energiju na njih a od njih ces skoro samo pa lisce dobit. Nece bit tvrde masne hedine nego fluffy popcorn budovi/vrhovi.

Ako ne znas i nisi siguran radije ne rezi nista. Istresirat ces biljku da bi dobio eventualno sve skupa 5-10posto vise pravih hedova.

Ovako na slikama izgledaju superzadovoljno, prtljanje bi ih samo moglo naljutit ak sto posto ne znas sta radis. Al eto za tvoj trening i tvoju skolu, uzmi jednu biljku, napravi kako sam rekao (odrezi samo male sitne vrhove na dnu, NE FAN LISTOVE, nego one male grancice sitne sta pustaju super sitne vrhove) pa prati razliku.

Ako se odlucis za rezanje tih sitnih vrhova sta nece dat neki urod i bit ce duplo slabije kvalitete, imaj na umu da kad rezes rezes jednom a ne svaki dan, svaki drugi dan jednom. Uzmes skare, odrezes sve sto hoces i dosta ikad vise u zivotu.
 

mag

22.04.2015
52
86
18
43
Ok,hvala punoooo...:thumb: Sta cu kada ne znam:(,a pravim za lek pa mi je bitno kako ce ispasti,tj.koliko cu dobiti... Odrezala sam kako si rekao... Hvala jos jednom...