6x domaje by Smoky

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Smoky69

Aktivan Član
12.04.2014
65
35
0
Eto nabavio sjeme od prijatelja,tocnije dobio na poklon.

Eto posto me to zanimalo isao sam probati i pobacao sam u vodu i nakon 24h je sve popadalo na dno case. Nakon tog procesa izvadio sam sjeme i uzeo obicnog toalet papira( vazno da nije onaj sa mirisom) i stavio sjeme izmedu 2 sloja tog papira,a taj papir sam stavio u tanjuric pospricao ga i poklopio jos jednim tanjuricem. To sve samstavio pokraj peci nakon sto je sjeme proklijalo stavio sam ga u casice zalio i vratio pokraj peci. I za sada imam 7 malih biljaka. Ovo prvenstveno radim radi majke koja je bolesna,pa da joj probam pomoci s uljem,a poslije ove ture narucujem sjeme preko neta. Evo slike mojih biljaka: http://www.zaslike.com/viewer.php?file=5uie0ppwv0uowctatmqj.jpg Cekati cu da se jos malo razviju,pa idu van. Trenutno trazim neki dobar sajt,a i vrijeme je prevrtljivo,pa necu riskirati.
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
dobro ovo i nije strasno jer je poluprovidno,,ali za svaki slucaj ti to oblozi folijom nek bude kak treba, i u ove 2 u sredini mozes nadosipat zemlje do vrha, a ostale kad jos malo izrastu isto nadosipat zemlje obavezno, poz i sretno

edit: i ova sto je u najprozirnijoj posudi pliva u vodi zato i je toliko izduzena, smanji malo vodu i sto prije jos zemlje dodaj inace ce se savit, stvarno No Joke ni ja ne kuzim te fore,,škrti sa zemljom a na kraju tak i dobiju uroda ;)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Nevalja ništa. Prozirne posude, dopola napunjene i pokraj peći je pretoplo. Još ne kužim taj trik čašu od 2 deci napuniti do pola zemljom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L

Smoky69

Aktivan Član
12.04.2014
65
35
0
Hvala na kritikama,tako mogu samo nauciti i ispraviti greske. Uskoro cu postaviti jos slika

Eto ispravio sam greske dodao sam jos zemlje,onu svijetliju casicu sam omotao folijom. Pokraj peci ih vise necu stavljati. Sa vodom cu pripaziti. Inace zalivam jednom na dan. Od ove tute ne ocekujem nista previse,cilj mi je samo doci do kraja procesa. Nadam se da cu sa svojom voljom i vasim savijetima doci do cilja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smoky69

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Eto super. Bitno je da su na toplom, pokraj peći je ipak pretoplo pa se i više isušuje zemlja i zrak.
Sretno ;)
 

Smoky69

Aktivan Član
12.04.2014
65
35
0
Hvala na lijepim zeljama,ma nije mi frka napuniti pune case nego jednostavno nisam isao za time. Eto od danas prelazim na zalivanje svaki treci dan.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
zbusi si rupice na dnu casica da voda odlazi ;) ne moras se drzat tih 3 dana ko pijan plota...ja sam npr zaljevo jednom tjedno jer mi je zemlja bila dovoljno vlazna to vrijeme....tak da sam procijeni ovisno o temperaturi i vlazi kolko brzo ce ti se susit zemlja. Ona fora kad se zemlja pocne susit i odvajat od ruba pa onda zalit funkcionira super ;)

sretan grow :)
 

Smoky69

Aktivan Član
12.04.2014
65
35
0
Napravio sam te rupice cim sam sadio. A dobro zalijevati cu svaki 3 dan,tek toliko da imam neki red. Bitno je da biljke izdrze do pocetka 5. mjeseca,pa idu onda van. Zanima me koliko vi cesto zalijevate biljke kad su vani i koliko cesto obilazite sajt. Ja planiram napraviti sajt dosta daleko od stana,pa bi odlazio jednom tjedno
,a mozda i rjede. Od kemije necu nista koristiti,pa da vidim rezultate. Gnojivo od ovaca izmet i kompost. Samo moram paziti na srne i zeceve jer ih tamo ima stvarno puno,nadam se da mi nece pojesti biljke. Sutra nove slike.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
nemoj gledat koliko je dana proslo od zaljevanja jer to sve ovisi o velicini posude/razvijenosti biljke.... zalijevas kad je zemlja suha, onako kad se odvoji od ruba posude.....

ne jedeš svakih 3 sata nego jedes kad si gladan jelda?

i obavezno folijom omotaj čašice i sve drugo kako je vec gore receno....

sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: unicum and Stipe

Smoky69

Aktivan Član
12.04.2014
65
35
0
Big L-hvala,kad malo bolje razmislim imas pravo. One tamno plave casice nisam omotao,a onu jednu svijetliju jesam. Hvala vam na lijepim zeljama.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
U startu samom,ovako u malim posudama vidiš vizuelno kad se zemlja osuši,ako je dosta suha odvoji se od ruba posudice a ja npr podignem posudu i točno osjetiš težinu zalivene biljke i biljke koja npr nije npr 3 dana zalivena.(Opa Cupa :thumb: , to je i moj interval zalijevanja)
U outdooru,npr ako posadiš ove biljke u 5-tom mjesecu i zaliješ ih prvi puta prilikom presađivanja,obzirom da ima vlage još uvijek u zemlji i okolini,nije potrebno često zalijevanje.Još ako povremeno ima kiše onda je još bolje.Malo ćeš pratiti i vremensku prognozu ,npr za 7 dana.
Da bi spriječio pretjerano isušivanje,dodaj u zemlju malo hydrogela (ima na njuškalu za naručiti,97 kn 1 kg)
Kompost je širok pojam a i gnojivo ovčje nemoj stavljati.
Ja preferiram neku kvalitetniju kupovnu zemlju te ako gnojim onda u out-u idem sa plantellom list u vege a cvet u vrijeme cvjetanja.Nije skupo gnojivo a dobiješ rezultat.

Kad ugrije poštenski u 6 mjesecu,biljke će ti još uvijek biti manje i dovoljno ima je jednom tjedno ili u 10 dana da svakoj saspeš po 2-3 litre vode/gnojiva.Naravno,sve ovisi o položaju sajta...tj,da li ima vlage na sajtu u tlu ili je ono baš 'pržiona.
U 7-mom mjesecu počima šou,vrućine,biljke porastu,trebaju ful navodnjavanje ako želiš rezultat...tj,hedovinu dobru.
Sredinom 7-mog do početka 8-mog će ti pokazati spol...pa ćeš morati odvojiti muške biljke.
Onda ulaziš u mirniju fazu growa ....ali je potrebno i dalje zalijevati ,kako sam napisao ...ako ti sajt nema vlage u zemlji.
Sretno :D

Edit; sada vidim da si ugrubo spomenio lokaciju u drugom postu.Obavezno si nabavi hydrogel i pripremi se na zalijevanje :D
 

Smoky69

Aktivan Član
12.04.2014
65
35
0
  • Sviđa mi se
Reactions: XsmokemashineX