AKCIJA - da nas bude mnogo vise

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
dakle ti bi organizirao vutrastock?

ovo što ti kažeš , zoveš glazbenike da sviraju i okupi se pun k. ljudi ... to nebi bio prosvjed ali bi bilo jasno slanje poruke
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
ali dobro kad već pričamo o tome da nas bude mnogo više...

ima li vutra svoj myspace profil?(ja ga nisam našao) većina ljudi su pasivni promatrači, dobar dio se neće registrirati na ovaj forum, neće postati tekstove na legalizacija.org ali bi dao tihu podršku kao "prijatelj" vutre.
Jednog dana će možda i poslati pismo svom zastupniku da podrži dekriminalizaciju. Pomoću socijalne mreže vutra org može pronaći i druge organizacije sličnog interesa.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Nesto tog tipa meni odlicno zvuchi! To mi se vec duze vrijeme mota u glavi da bi za pocetak trebalo da se skupimo nedje na nekom koncertu, dobrotvorno za sirenje rijechi i za legalizaciju... a VutraStock mi zvuchi fenomenalno!!!
 
11.03.2007
4
0
0
35
naravno.... ja sam za... Nego pitanje... ovo nije službena udruga?
jer inače... ako se nađe tipa 30 ljudi u zgu, sa min 5 punoljetnih, organiziramo pravu udrugu... cilj-alternativa, naravno uključujući spori put k dekriminalizaciji... ali podupirat i ostale alternativne ciljeve? možda skatere, bikere, rollere, podupirat održavanje alternativnih koncerata, prosvjeda... tako bi imali povlastice grada jer smo "udruga" i mogli bi nešto više mijenjat(sve je to neznatno).... ja sam za u svakom slučaju...
 

vutruditu

Aktivan Član
22.05.2005
59
2
0
47
Drago mi je sto pokusavamo da imamo zajednicki stav sto se tice teme -AKCIJA - da nas bude mnogo vise-, al iskreno nisam za neko globalno okupljanje, nadam se da se bar nekolicina slaze samnom, problem je uglavnom na promociji, nisam mislio da se skupimo negde i razbijemo uz neku dobar bend, koncert, nego na koriscenju, za pocetak, samog sajta jel to trenutno dostupno svima. Sam broj registrovanih korisnika ne treba da se, za sad, iznosi u javnost-to iskljucivo samo zna administrator, ali svako duze koriscenje zahteva poboljsanje sadrzaja samog sajta i zaduzenja svakog korisnika.
 
24.04.2007
8
0
0
61
Poshto se bavim istrazivachkim radom u medicini, pre par godina sam imao mogucnost da dobijem pravo na sponzorisano legalno medicinsko istrazivanje vezano za vutru. Trebalo mi je da skupim 500 ispitanika spremnih da uchestvuju, sa tim da duvanje za njih bude dzabe. Ishao sam sa tim da svaki ukljucheni ispitanik dovede ne 5 nego samo dvoje novih ispitanika. Verovali ili ne nisam skupio vishe od 50 ljudi spremnih da u tome uchestvuju, iako lichno poznajem mnogo vishe duvacha. Problem je u stvri u nama. Ili smo zentare, ili smo lenji, ili svi chekamo da nam legalizacija dodje na gotovo. Ako hocete da neshto uradite, ugledajte se recimo na greenpeace i njihove nachine borbe za stvari u koje veruju. Ne znam koliko je to dopushteno da se napishe, ali citirao bih jednog od velikih cannabis aktivista "problem je u tome shto su veccina duvacha lenje pi..ke". verujte mi ne treba 5 ljudi koji ce da posete sajt. dovoljan je samo jedan, ali koji je spreman da ustane i javno kaze ono shto misli. Pogotovo ako argumenti istine stoje iza njega.
Shto se mene tiche, ja sam svoje vecc odlezao, i nije mi problem da javno iznesem svoje stavove, iako to mozze imati velike konsekvence po moju lekarsku profesiju. idimo se u 1500!
 
24.04.2007
8
0
0
61
Ej ja ovde stalno pokushavam neshto da kazem, mislim da imam i shta da kazem, ali se ne snalazim najbolje sa netom. Poruka za greenman-a. Ako zelish iskrenog aktivistu, spremnog za realne korake, javi mi se na 064-66-cenzura (pošalji broj na pvt) pa da se u chetiri oka vidimo na trgu, poshto pretpostavljam da ccesh biti na tom marshu.
 
24.04.2007
8
0
0
61
Da skratim pricu moj predlog je sledeci : da svaki clan nadje po jos pet novih clanova.Teorijski tada bi imali blizu 4000 clanova.A to je vec impozantna brojka.Ovo nije lako ostvarivo ali je moguce.Naravno nisu svi clanovi aktivni ali kada bi mi koji smo aktivni odradili da uclanimo jos po 5 ljudi (ili koliko ko vec moze) opet bi znacajno popravili brojno stanje.


Pazi ovako, ja sam trebao da radim istrazivanje, legalno i sponzorisano za koje mi je bilo potrebno 500 ljudi koji bi dobijali za dzabaka da duvaju medicinski proverenu i uzgojenu travu. Poshao sam sa idejom da svako dovede ne 5 nego dva choveka. Poshto je svako morao da ostavi detaljne podatke za moju lichnu arhivu (bez da oni i jednog trenutka postanu javni) nisam uspeo da skupim ni 50 ljudi. Sponzori koji su trebali to da isfinansiraju su jednostavno zeleli da vide da se radi o 500 pravih a ne izmishljenih ljudi, a nashi dragi duvachi su se ukakili i kad je doshlo do stani-pani vecina je podvila rep. Nikako da se shvati da je problem u nama. Veruj mi vishe vredi shachica pravih aktivista nego milion cyberaktivista koji cce da daju svoj glas za neshto preko interneta. Greenpeace je pocheo tako shto je 10-ak ljudi sprechilo nuklearnu probu na Amchatki, a sada im donacije ne paddaju ispod 120 miliona dolara godishnje (govorim o delu koji ide u Greenpeace international, shto znachi da je ta svota otpriolike 10-ak puta vecca, kada se saberu nacionalne organizacije) priche u fazonu shta bi bili kad bi bilo mogu da proizvedu i mnogo korisnih ideja, ali brate treba neko i da bude spreman i da zalegne i da prolije i znoj i krv i suze. Problem je shto ostali nee da drze ledja ako se neko i zrtvuje, nego chim nastane neka frka, odmah okrecu ledja i peru ruke.
 
24.04.2007
8
0
0
61
Evo je i jedna moja ideja za brzu dekriminalizaciju.

Umesto da se lepe plakati i shkrabaju zidovi, treba sakupiti shto veccu kolichiunu loshe vutre (waste je ono shto jednim imenom obuhvata muzjake, lishce, otpatke pri manikiranju hedova ili ono shto ostane kada se pravi shit). Zatim, treba uniformno popakovati shto vishe paketa toga shto se inache ne duva, ali pred murijom ipak predstavlja "opojnu drogu marihuanu", te pakete treba u jednoj noci rasporediti svuda po gradu (recimo na svaki znak zabranjenog parkiranja) i na shto vishe radio i TV stanica anonimno dojaviti da je od tog trenutka vutra dekriminalizovana i da svako ko zeli moze naci svoj paket nalepljen na znak zabranjenog parkiranja. Naravno posle toga dogadjaja, svako ko padnena muriju sa manjom kolichinom, moze da se vadi da je vutru nashao na znaku zabrane parkiranja i da je chuo preko radija da je to dekriminalizovano. Naravno, to bi zahtealo dobru volju velikih proizxvodjacha, ali uz malo truda, ni to nije nemoguce. Ja sam 1993. u tu svrhu sakupio nekih 20 kilograma waist-a, ali se nazalost cela stvar zavrshila tako shto sm popio mesec dana istraznog zatvora u CZ-u. Naravno, jedini koji su stali iza mene u tom momentu bili su moji mama i tata, koji su jedino gledali da me izvuku iz CZ-a, a ne da se bore da ideja zazivi.
Dakle, ako hocemo uspeh, moramo da imamo i dobru logistiku i odane ljude i finansijsku potporu. Ja verujem da NORML, slichne organizacije, kao i banke semena i proizvodjachi opreme, nemaju nishta protiv da materijalno pomognu celu prichu, ali treba da pokazemo da smo stvarna i ozbiljna organizacija, chiji su shlanovi spremni da zalegnu za stvar, pa ako treba i da odleze koji mesec. Problem je shto od 100000 duvacha u srbiji nema ni 10 ljudi koji su spremni za to, a i njihovi socijalno-mentalni profili sigurno nisu takvi da bi nam ishli na ruku.
Ne znam da li postoji neko vreme i mesto gde se chlanovi mogu okupljati i razgovarati o svim mogucim problemima face to face.
Ja kao lekar mogu samo da tvrdim da ne postoji PAS (psihoaktivna supstanca) koju ljudska rasa rekreativno konzumira, chija je farmakoloshka shtetnost vecca od svih shtetnosti koje proizilaze iz nelegalnosti date PAS.
 
24.04.2007
8
0
0
61
Apropo cannabis cup-a!
2001. sam trebao da pomazem u organizaciji High times-ovog cannabis festival-a u Amsterdamu. (dogadjaji oko 11 septembra su uticali na to da mi ukinu multientrance vizu, pa je cela stvar propala). Uglavnom, kup se (bar u to vreme) tradicionalno odrzavao u Amsterdamu u trajanju od nekoliko dana oko noci veshtica. Za ucheshce u takmichenju bilo je potrebno (2001.) priloziti 150 grama od svake vrste vutre sa kojom se izlazi na takmichenje. Kategorije su bile vezane za najbolju indicu, najbolju sativu, i najbolje I/S (S/I) hibride. Takodje su ocenjivani i najbolji kofishopovi i banke semena. Obzirom da je to u Holandiji veliki posao, takmichenje je ipak bilo rezervisano za ozbiljne profesionalce. Primera radi Trichome technologies (jedna od retkih firmi koja ima dozvolu za komercijalno gajenje vutre za medicinske potrebe u USA) samo za instalaciju uzgajalishta sa 4000W svetla (mislim da im prostorija nije veca od 10-ak kvadrata) potroshi ok0 140 000 us$ (podatak iz 1999.) Shto se sudjenja tiche, izuzev svetski poznatih faca (koji se biraju za pochasne sudije (Mr. Nice i ekipa) svako ko uplati izvesnu kintu (mislim da je to 2001. bilo oko 300 guldena je mogao biti proglashen za zvanichnog sudiju takmichenja, shto nije ni malo lako i zahteva dugogodishnje svakodnevno duvanje najboljih indoors sorti (veoma visoku toleranciju), jer je dnevni zadatak svakog sudije da oceni izmedju 5 i 10 vrsti vutre, od kojih bilo koja prosechnog beogradskog duvacha odvali na par dana. Primera radi, moj ortak koji 20 godina gaji vutru, i to iz holandskog semena je pun balkanske drchnosti doshao, smotao dzoint od velike rizle i doshao sebi posle 3 ipo sata sa napola ispushenim dzokavcem u ruci. To shto se daje na ocenjivanje na takmichenju prave uglavnom proizvodjachi semena u veoma kontrolisanim, laboratorijskim uslovbima, samo za takmichenje i nemoguce je naci tako neshto u bilo kom kofi shopu. Naravno, oni se kunu da to nije tako i da svako moze da odgaji istu takvu vutru iz njihovog semena, ali to je chista propaganda. Da se razumemo, odlichnu pa chak i vrhunsku vutru moze da uzgoji svako ko ima dobro seme i malo srecce ali za mnogo toga je ipak potreban nauka i tehnologija (govorim o indoors gajenju na hidroponihnim podlogama tipa kamene vune, jer su 2000. godine na high times-ovom kupu sve vutre koje su ushle u takmichenje gajene na takav nachin.)
Moj savet je naci dobro i sigurno parche zemlje od 10-ak kvadrata, uloziti 90 % truda da se mesto obezbedi i osigura od posetilaca (od prilike da ni machka ne moze da prodje) i uz malo srece imacete dovoljno vrhunskih hedova za celu ekipu za godinu dana, odnosno, ako vishe volite shit, imacete shita za sebe i kifa (samleveni hedovi iz kojih se prosejava shit) za celu ekipu.
E raskenjao sam se pa ne znam shta je dosta. Ako niste probali, probajte G13, udara na logoroichnost
 
eo da dam svoje misljenje

udruga definitivno , za pocetak neka nas je 20-30 nije bitno

onda organizirat neku svirku , i na svirci "vrbovat" nove chlanove (za neki konkretan broj trebalo bi organizirat par svirki , ili nekih drugih dogadjaja)

organizirat se po regijama , svaki grad , zupanija , opcina i tako to , sa svojim vodstvom koje che koordinirat sa radom i aktivnostima.

sad dolaze plakati i ina medijska pomagala , na svaki plakat nalijepite malo dima kao free sample spika , i tako po svim gradovima . u kafichima i studentskim centrima ostavljat flyere , i u kampanji se koristit pukim prenoshenjem istine te totalnim pacifizmom

ovo sve treba napravit PRIJE iducheg marsha tako da bi se stvorila "ciljana populacija"

na iduchi marš pozvat sve moguche i nemoguche medije i to po mogucnosti iz inozemstva tako da ako policija ili neki nasilni desnichari pozele fizicki to zaustavit , vlada drzave dobiva negativni inozemni publicitet kao netolerantna i represivna.

onda ce doc paznja medija bitno je da su aktivnosti i akcije konstantne , tao da se to odrzi u medijima jer zivimo u malim drzavama di se stvari lako zaboravljaju.

e sad nakon sta smo sve ovo ostvarili , mozemo krenuti sa peticijama i trazit svoje , po mogucnosti se konzultirat s pravnicima , i koristit se institucionalnim metodama.

eto prosto ideja
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Treba taku neku udrugu osnovat stvarno samo neznam kak bi se to organiziralo jer treba onda posebno u hr posebno u srbiji posbno u bosni i u svim državama tako pa bi trebao biti netko vođa toga za svaku državu a sad ovo s dijeljenjem okolo neznam baš nebi nam to dobro prošlo ali letci i sve to sigurno

Ona ideja gore da se sakupi što više otpadaka trave i lijepi po znakovima je super to bi privuklo puno publiciteta ako ništa drugo
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
dr.brainstorm je napisao(la):
Ne znam koliko je to dopushteno da se napishe, ali citirao bih jednog od velikih cannabis aktivista "problem je u tome shto su veccina duvacha lenje pi..ke".

mislim da je ovo zaista problem
zapravo fenomen
toliko ljudi duva i voli da duva
a opet kad treba malo pokazat zube ili bilo šta napravit nemoš ih okupit
evo neki dan sam zvao frenda u zg da mu ispričam dešavanja na vutri u bg
nismo se dugo čuli
a onmi veli
ma gledaj frend, zbog vutre sam imaš problema s murijom, i najebeš,
znaš da volim zapalit i svu tu spiku ali neželim se javno pokazivati, tražim si bolji poso....

udruge i ovo što pričamo gore je ok, stvarno ok. i na neki način sam za to.zapravo predlagao sam to...
no, dok mi dočekamo pare kao udruga, i dok se ljudi okupe ja ću već dobro ugnojit zemlju
mislim da brainstorm ima pravo kad kaže da treba nešto konkretno napravit
iscenirati nekakvu situaciju (niš konkretno mi ne pada napamet trenutno)
nahajcati to u medije i onda si nešto napravio

međutim što mi možemo napraviti
po pitanju tematike kojom se bavimo stvarno neznam?
uzgojit novu vrstu:icon_lol:

mislim da su 2001 u zg policija uhapsila 18 ljudi na mmm-u biće da sam to pročito u vjesniku neznam
da je u tako nekoj situaciji spriječiti policiju
ili naprimjer kao ona bakica što peče kolače
..
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Ako svi koji duvaju naprave lobi i povezu se, onda ce biti ako se zna da duvas, lakse nadjes posao. :) Jer te je zaposlio lik koji duva clan lobija bas kao i ti. :) Skroz dobra stvar... ova sto sam pusio. :)
 

Misticni Yarac

Aktivan Član
28.02.2007
61
7
0
32
Bilo bi gotivno kada bi se svi aktivisti iz Srbije nasli na jednom mestu, lepo popricali, izabrali "vodju", i tako isto u Hrvatskoj, Bosni, Crnoj Gori (izvinjavam se ako sam neku zemlju izostavio) i onda se "vodje" nasle, i oni popricali i izabrali vrhovnog vodju. Tako nesto ;P
S time sto bi mogli da koristimo neka sifrovana imena za vodje. Npr. Marijo Dzejnic Jr. alfa, Marijo Dzejnic Jr. beta, odnosno gama itd. i glavni vodja bi bio Marijo Dzejnic Senior ili tako nesto istripovano za sta bi smo samo mi znali xD Udarilo me u glavu... Odoh da spavam :p
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
... joj ljudi overgrow! već smo imali temu di smo razglabali na dugo i na široko i došli do zaključaka do kojih će ovo razglabanje doći.

Kad se nađu trojica koji će staviti svoju osobnu na sunce i upisati svoju kućnu adresu kao sjedište udruge, onda pričajte o udruzi.

Do tad pronađite način da se ovako neformalno organiziramo, inače je sve gubljenje vremena, bandwidtha i hostinga