Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.08.2012
16
1
0
31
hvala power na odgovoru...da budem iskren neznam vise niti ja sto bi moglo bit od toga dvoje po slikama mi je slicilo na spider mite ali sad kad si spomenuo thrips-e OVA slika je najslicnija.
kroz par dana cu pokusat stavit bolje slike pa cemo vidjet da li "bolest" napreduje

jel OVO to ulje koje si spomenuo?
 
21.08.2012
16
1
0
31
evo jos jedno pitanje...
cura se "cudno" razvija :p
uglavnom evo SLIKA pa me zanima jeli pametno da odsjecem ova dva lista koja po meni bezveze oduzimaju hranu jer se iz njih nista ne razvija...
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Haha :) Prvi puta vidim takvog izroda, presmješno. Ne diraj listove ako nisu skroz žuti i suhi ako se ne mrve pod prstima. Svaki list na biljci ima svoju svrhu, vjerovao ti to ili ne.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: taurus

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
o8u8.jpg


gw5x.jpg


evo drugari ovo je problem koji mene muchi ima li neko ideju sta bi ovo moglo da bude. listovi masovno zute na ovakav nachin i suse se. a biljke izgledaju kao zalosne vrbe. dobio sam sugestiju da je moguce u pitanju gljivizno oboljenje i da tretiram fungicidom na bazi bakra. svaka cast i hvala do neba coveku od koga sam dobio taj savet ali ipak vise glava bolje razmislja od dve tj moje i njegove. molio bih da pogledate pa dajte svoje misljenje. hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Meni ovo izgleda ko pregnojavanje.

Gljivične bolesti se javljaju u uvjetima visoke vlage, a sad je svugdje suša. Simptomi gljivičnih oboljenja su bijele pepeljaste fleke po listovima za pepelnicu i točkaste nekroze koje se šire za septoriu. To se najčešće pojavljuje. Botrytis npr. kasnije u razvoju uzrokuje trulež cvjetova, ima još puno gljivičnih oboljenja, ali sva vole visoku vlagu.

Neznam po čemu je tvoj kolega zaključio da se radi o tome.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and mar1o
31.07.2013
22
73
13
Tupatam
Vidim da je ovo tema gdje odgovaraju iskusni uzgajivači pa bi imao jedno ptanje za doktore growere- Jel istina da ako se u drugoj fazi ,znači fazi cvetanja dok biljka ima noć može produžiti cvetanje i do dva - odnosno čak i do tri tijedna ako se tu i tamo uključi svjetlo? Mislim na situacije - npr. svaki treci dan na 10 -15 min dok se ne zalije ili nešto slično donese ili iznese iz boxa..Čitao sam kako mnogi koriste dan jer dodaju sunce,a noc jer je tama po sebi..
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
Noć je biljci aktivator cvijetanja,ako se dobro sijećam ako ne nek me netko ispravi,tj. dužina noći a ne dana....kada noć postane duža cannabis počinje cvijetanje....dakle,u toj osjetljivoj fazi ona prati dužinu noći..... rekao bih da je mnogo škakljivije unosit svijetlo noću u box nego danju da biljka ostane bez svijetla u box-u,tako da mislim da bi pored head-ova brao i banane ;)
 
31.07.2013
22
73
13
Tupatam
ma slažem se ja s tim da cvatnja počinje kad se poklopi 12-12 .. pitam isklučivo za drugu fazu, ne za vegetaciju.. mene zanima dal je istina da se produžuje period cijelokupne cvatnje ako se povremeno uključi svjetlo u boxu ,znači kad ona cvate- kako sam i napisao, npr. svaki treči dan na nekih pola sata..navodno se može desiti da biljka pređe u neku vrstu hibernacije cvetanja. Odnosno na neki način se zategne cvetanje i sama berba može zaostati oko 15 dana..
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
Fumare je napisao(la):
ma slažem se ja s tim da cvatnja počinje kad se poklopi 12-12 .. pitam isklučivo za drugu fazu, ne za vegetaciju.. mene zanima dal je istina da se produžuje period cijelokupne cvatnje ako se povremeno uključi svjetlo u boxu ,znači kad ona cvate- kako sam i napisao, npr. svaki treči dan na nekih pola sata..navodno se može desiti da biljka pređe u neku vrstu hibernacije cvetanja. Odnosno na neki način se zategne cvetanje i sama berba može zaostati oko 15 dana..
ma kakva hibernacija čovječe,prije bih rekao da ju stresiraš pa joj zato i treba duže da sazrije a k tome bi dobio i banane....
tebi i onom ko ti je rekao za tu hibernaciju u cvijetanju preporućam čitanje ovog foruma sa iskustvima iz prve ruke....
dobio si odg. ne kužim šta ti nije jasno....u toj osjetljivoj fazi,gdje biljka prati u cjelom periodu cvijetanja,dužinu noći nemožeš uletavat sa svijetlom....dva tri puta ok ali na dve tri minute,nikako pola sata pa ni 15 min....zbilja ne razumijem šta ti ustvari hoćeš....reci konkretno šta te mući i zašto bi ulazio u box svaka dva tri dana na 15-30 min dok je noć u box-u???
siguran sam da postoji i drugo riješenje za tvoj problem...
 

mostarac1981

Aktivan Član
12.06.2012
88
233
33
44
Moze li pomoc listovi na biljci izgledaju ovako.Nisu svi ali ih ima.
Biljke su u cvijetanju i gnojim ih plantelom cvijet.
Ne znam brine me ima li nesto da im fali.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
rekao bih da ih nešto prži al iznutra ;) jel ti to pravilno doziraš,ako duplaš imaj na umu da neke sorte nevole puno gnojiva,a pošto je domaja ti nemožeš znat njene apetite :) probaj sa par sljedećih zaljevanja čistom vodom,ph koregiraj ako možeš,vidi ima li promjena,ja bi tako :D


edit: pogledaj par post-ova gore čovjek s istim problemom....pa pogledaj ispod i odg. ;)
 

mostarac1981

Aktivan Član
12.06.2012
88
233
33
44
Da duplao sam doze plantele list i nisu se bunile,kad sam presao na plantelu cvijet isto sam nastavio ali izgleda da to ne gotive.Probat cu tvoj savjet iducih par zaljevanja necu im nista davati.
Sta bi valjalo za daljnje gnojenje vidio sam u prodavnici plantelu zeljezo da li je to potrebno?
Opcenito sta mi je sve potrebno da ih dovedem do kraja.Ocito cu se morati pobrinuti i za ph vode jer je u nas voda katastrofa puna klora,kamenca mogu misliti ph do krova.
Mozete biljke vidjeti u mom dnevniku.