Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
kazu ko zurio noge slomio, nema potrebe brzati, nepaznju okrenes u paznju i sve bude ok. mogu i ja **nepaznjom** da ti zviznem bredban i sta onda. ne mozes postati, samo gledati i citati. ajd od sutra malo opustenije i pazljivije, nece grow propasti za jedno vece
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Sad je sve jasno... ja mu neću predban.
Ovo je nedopustivo ponašanje. Mi tu kao nešto pomažemo, a njih dvojica sa jednog profila jedno te isto teraju. Ko je tu lud?
:skot::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan and Smells

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
Pozdrav! Obje biljke su Sannie's Jack, cca. 45 dana flowera (deklarirano vrijeme 10-13 tjedana, cca. 90 dana flowera)... Biljke nisu najviše u boxu, međutim gornji listovi samo na ove dvije biljke (od ukupno 9) pokazuju nešto što bi prema mojem skromnom znanju trebao biti light burn... Pa bih samo molio nečije stručnije mišljenje. Odmaknuo sam malo svjetlo pa ću vidjeti hoće li se malo popraviti situacija. Inače, koristim organska gnojiva (Biotabs - 4 tablete N-P-K 12-9-9 po posudi od 15L, bactrex (soil bacteria), mycotrex (mikorize) i orgatrex N-P-K 7-6-7) pa se nadam da ih to ne može "spaliti". Nakon početnog miješanja gnojiva s HydroCoco mixom (60% kokos - 40% glinene kuglice), dobivaju samo vodu iz rezervoara (iako piše da ne treba, vodu reguliram jabučnim octom na Ph 6.o - 6.5) i po potrebi otopinu orgatrexa i bactrexa. Sve ostale biljke ne pokazuju nikakve simptome stresa, a na približno istoj su udaljenosti od svjetla. Samo me zanima imam li razloga za brigu pošto imaju još preko mjesec dana cvjetanja... Thanks unaprijed!

Capture 1.JPG Capture.JPG
 

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
Malo sam gledao slike "nutrient burnova" i meni se isto čini da je to. Vjerojatno su ove tablete sa sporim otpuštanjem prejake za tu sortu, jer jedino ona pokazuje nekakve znakove da nešto nije u redu. A već su 2 mjeseca bez ikakvih dodatnih gnojiva, samo na vodi. Ništa, probat ću nekakav malo žešći flush ako ne bude bolje...
 

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
Dan 26 - 28C konstantno tijekom cijelog growa (bilo je dnevnih "izleta" do 30 ali to sam brzo rješavao), vlaga 40 - 50%, noću se spusti na 17 - 18C i vlaga na 55 - 60% volio bih da je malo niža, ali uz 100% vlage vani ovo je najbolje što mogu bez odvlaživača). Vent za upuh je Ventsov od 125mm, a ispuh 250mm s kontrolom temp (pali se na max kad temperatura pređe 26 stupnjeva). Cak se jedna od ovih posljednja 2 dana malo oporavila, druga je temeljito flushana i sad cekam razvoj situacije. Ostalima ne smeta.
 

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
Yup, tako mi je i namješteno. Ispuh radi non-stop sad, a upuh cijelo vrijeme dok je svjetlo upaljeno, i još par puta po pola sata (to mi je najmanji interval na timeru) kad je svjetlo ugašeno, samo da malo ubaci novi zrak. E da, i ventilator za miješanje zraka radi konstantno. Čini mi se da sam se dobro pokrio na tom području. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Btw ono gore nije light nego cisti burn. Kako nisi prije primjetio? Vidis one vrhove spaljene na vrhu svakog lista? E to ti se pojavi odmah s pocetka. Kada vidis da se pojacava prestanes. Flushash, bilo sta od navedenog pomaze. Vjerujem da bi joj i sada pomoglo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MMSplit

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
To se obično dogodi kad moraš na put i ostaviš konjini od prijatelja da ti pazi djecu. Neuredna, prljava, smrde (ajde to je poželjno u ovom slučaju :) )... Al iskreno, ne znam ni bi li ja to uhvatio na vrijeme, pošto stvarno nemam iskustva. S gnojivima koje koristim (Biotabs starter kit - bakterije, mikorize, sve navodno organski) nije mi palo na pamet da bi ih mogao spaliti... Flush odrađen sinoć. Now we wait. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tex
29.12.2012
15
4
3
31
Pozdrav, ovo mi je prvi grow a biljcica je stara otprilike 7 dana..sve je bilo okej do pre 2 dana kad su listovi poceli da se uvijaju na gore i da na izgled budu suvi, smezurani..Biljka je zalivana uredno oprilike po malo svaki 2-3 dan, doduse sa cesmusom koja je odstojala 24h, sijalica je 150w hps na udaljenosti otrplike 15ak cm. Temperatura danju oko 23-4, nocu 17-18. Inace u pitanju je NorthernLights autoflower. Svaka pomoc je dobrodosla.
 

Prilozi

  • DSC_0060.JPG
    DSC_0060.JPG
    258,4 KB · Pregleda: 29
  • DSC_0063.JPG
    DSC_0063.JPG
    205,3 KB · Pregleda: 28

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Hajde da i ja ovdje nešto pitam,mislim da nije neki problem velik pošto je samo jedan list zahvaćen ali opet nisam pametna šta bi mogao biti razlog tome.
Radi se o mojoj domaćici,dosta je udaljena od lampe tako da spaljena nije,od dohrane još ništa nije dobivala.
Ako netko ima kakvu ideju bila bi zahvalna :)

upload photos
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
posto se vrhovi lisca uvijaju preme dole trebalo bi biti previse natrijuma...
takav slucaj sam ja imao...
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ma nije lišće uvijeno nego je izvađena iz boxa minutu prije nego se lampe pale,znači još joj je noć bila zato se malo objesila.Problem je samo u ovom dole velikom listu,nešto kao da ga je napalo.