Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
tamara..vidis da je skoro svaki krak listova uvijen kao ovnovi rogovi,prema dole,
a to podseca na previse dusika...
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
meni se to isto dogodilo na fan listovima, nisam ni mislio da je nešto drugo osim visoke temperature/hot spota, teram dalje.
Fakat sad i mene zanima, ajde neko šta je danas, inače se svađamo oko gluposti a sad nigdje nikog. FullD ima ofišli najčudniju biljku na forumu i nitko se nije oglasio o_O
Bit će da je subota :D
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara
08.02.2015
35
13
8
43
Upomoc drugari! Naime, imam growbox dimenzija oko 1,5x1,5 m i unutra MH sijalicu od 600w. Na slici vidite kako to sve izgleda i do pre par dana je sve bilo ok dok nisam na jednoj primetio suve vrhove listova. Temperatura unutar boxa varira od 18-27 stepeni, vlaznost oko 45%. Biljke su unutra vec nekih mesec dana i 2 su pocele da suse stare listove, a izbijaju im novi. Jos 2 biljke imaju po par zutih tackica na listovima ali nije strasno. Da napomenem da nisam koristio nikakvu prehranu, znaci posadjene u zemlji kupljenoj u *********** i zalivane vodom.
E sad, interesuje me zbog cega se ovo desava?
Kada mi je vreme da predjem na rezim cvetanja?
Kako da odredim pol?
Hvala!
20150208_130022.jpg
Bolesna biljkica

Ovako mi izgleda growbox, pa bih voleo da neko prokomentarise da li treba nesto menjati

20150208_130111.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
08.02.2015
35
13
8
43
Zaboravih da kazem da takodje imam 2 vetilatora za toalet, jedan uvlaci, drugi izvlaci vazduh i dovoljno su snazni, tako da svez vazduh ne nedostaje. Trenutno je na rezimu 23/1 zbog toga sto je box na tavanu i bojim se da ce se smrznuti ako povecam, a svakako ovih dana kupujem neko grejno telo koje ce blago zagrevati box dok je mrak.
Pokušaj stavit termometar iznad te biljke, mislim da će ti bit jasno ;) mada ne mora bit to u pitanju...
Imas dole opciju edit, nemoj rokat post za postom, to je neki bonton tu :)

Izvinjavam se za "edit" nov sam :)
* Stavicu termometar iznad nje, medjutim isti su uslovi za sve biljke, a ostalih 11 je zdravo i zato mislim da nije temperatura (pogledaj sliku celog boxa).

Dali kontroliras ph ?

Ne, to ne radim i ne pitaj me zasto. Ali ako je to problem zasto su ostale biljke u redu?

Da napomenem, meni ovo treba zbog ulja, tako da mi je jako bitno da ih u sto vecem broju sacuvam





* * *
nemoj pisati post za posom, imas dole levo opciju Urediti (Edit)
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:
08.02.2015
35
13
8
43
Vidim da i ona mala pokraj nje mogla imati isti problem.
Kontroliraj Ph nemam ti sta drugo reci.Nisu sve iste pa tako i nereagiraju isto.

Sto se tice cvjetanja ti odlucujes..imas veliki box 600w radit ces ulje ja bi pusti neka vegetiraju :)
Ovdije prouci kako i kada ces znati koja je cura https://vutra.org/threads/prepoznavanje-muske-i-zenske-biljke.11015/

Jeste, i ta mala ima slicne simptome, ali bolje izgleda. Nista, krecem onda sa kontrolisanjem PH i ubacicu im posudice sa vodom da povecam vlaznost.
Odlican je ovaj link, skontao sam razliku ;)
Samo mi jos reci, koliko bi ti cekao jos do cvetanja, jer predstavu nemam kada to da odradim?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.385
2.598
Mozes odma staviti na cvjetanje da pokazu spol i da mozes jajane odvojiti a mozes ih ostaviti sve zajedno jos neko vrijeme u vege i onda na 12/12 pa jajane odvojis kada se pokazu...cisto da ustedis pola mjeseca a imas prostora.
Malo je problem sa ovim 23/1 odmor je jako vazan u cijelom procesu a jedan sat nije nikako dovoljno.
18/6 drzi se toga
 
08.02.2015
35
13
8
43
Mozes odma staviti na cvjetanje da pokazu spol i da mozes jajane odvojiti a mozes ih ostaviti sve zajedno jos neko vrijeme u vege i onda na 12/12 pa jajane odvojis kada se pokazu...cisto da ustedis pola mjeseca a imas prostora.
Malo je problem sa ovim 23/1 odmor je jako vazan u cijelom procesu a jedan sat nije nikako dovoljno.
18/6 drzi se toga

Ma znam, lenj sam za tu grejalicu, ali pod hitno moram da je montiram i da predjem na 18/6. A ipak cu sacekati jos malo sa vegetacijom, otkud znam

Neodgovara ako je u fazi kada gori lampa ;)

Pa jes' ne desava se svaki dan da sija sunce i pada kisa :D




* * *
nemoj pisati post za posom, imas dole levo opciju Urediti (Edit)
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
zanima me koji je ovo problem?

Jel to biljka od stresa tera iz ženske u muški cvijet?
Uvijeti su joj koma,prevelika temperaturna razlika dan-noć,zalijevanje,vlaga itd,no zanima me šta joj je...









edit:nije moj uzgoj,nego početnički,bez obrazovanja -.-
 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
hmmmmm...Hermić na početku nije bio...Vjerujem da je,kako ti kažeš,to genetski hermić.

A ništa,reći ću mu da skine i da to onda puši.valjda će biti efekta :(