Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
Prezivjet ce bez perlita u prirodi naravno da hoce.Nije problem u perlitu vec u zemlji u kojem sadis.Ima ih raznih ..boljih i losijih.
Cak i neke najbolje trenutno zahtjevaju perlit...to je kao dodatna oprema.Moze bez nje ali sa njom je puno bolje ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and Bizzzo
15.01.2015
50
24
8
Da li neko zna sta bi moglo da bude uzrok ovome? Dugo sam cekao da pocnem da gnojim i tad se na jednoj biljci pojavio problem. U zadnjih par dana se rapidno pogorsava i pocinju da se suse listovi. 20150316_141828[1].jpg
 
15.01.2015
50
24
8

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
poz

1. sinoc sam primjetio da mi se po boxu skuplja po zidovima i svugdje bijelo nesto. kako prah neki ko kreda. sto je najgore zacepljuje mi pre-filter na carbon filteru sto znaci da mi ne vuce van zrak sto je lose.
pretpostavljam da to nije od biljki samih vec mi se to stvara od foggera koji mi trosi cca 15-ak L u 3-4 dana.
koristim vodu sa slavine u njemu, a voda je dosta tvrda kod nas pa pretpostavljam da je to od toga. imate neki savjet kako to sprijeciti, a da nemoram trpat destiliranu? jel ima nesto sto mogu nalit unutra. za sad dodajem samo h2o2 da ubije ako stagod ima unutra jer tank perem jednom u 2 tjedna.

2. jel se moze negdje nabavit pre-filter za carbon filter ili neko drugo rjesenje preporucate? mozda one filtere za napu pa omotat?

lp
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Pise ti u manualu od ovlazivaca da koristis destiliranu/filtriranu vodu.
Ne znam sto bi ti preporucio umjesto toga : )
Ovako ce ti kamenac zacepit sprej i nebude dugo radio a vidis da imas i drugi problem, sad ti bar spreja kalcij po biljkama xDD
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Destilirana brate. O kamencu se radi. A njega mozes rijesiti u kucnom vodovou na vise nacina ali su svi jeftiniji nego kanister destilirane vode. + nece ti trebati ovlazivac kad krene cvjetanje kako treba. Odnosno kada biljke malo porastu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Samuraj u čizmama
16.12.2014
353
246
43
30
Ekipa imate kakav savjet u vezi ovoga? Cini mi se da je problem mozda vec malo duze vrijeme prisutan, ali uglavnom, zadnja 2 zaljevanja kada sam davao prihranu (od ukupno 4 zaljevanja) je bila na pola doze gnojiva jer su joj listovi bili objeseni prije toga.

ZEjlgOA.jpg


U slucaju da se ne vidi dobro, ovo se zapravo desilo samo na ovom listu, nekakve ljubicaste fleke, pogledao sam cijelu biljku na spidere s povecalom, nema nikakvih naznaka, iako nisam ni mislio da je to, ali cisto preventivno, da budem siguran..
Donji listovi su vec malo zutili i susili, ali nista pretjerano, zapravo ima puno lisne mase. Hvala!

edit: biljka je vec u fazi cvjetanja od 06.02, i za curom koja je s njom u boksu malo zaostaje, zapravo vrhovi su skoro kao i na onoj, ali na ovoj jos nema trihoma, dok ih je ona druga puna.
Nisu ista vrsta
 
16.12.2014
353
246
43
30
Moguce, s obzirom da su bile na pola doze, nebih se cudio, ali me nekako i brine da nije zboh ph-a.
Zamisli, narucio sam s ebaya pred tri tjedna onaj pen za mjeriti, platio ekstra da brze stigne i jos nije doslo...

Uglavnom ovi simptomi za fosfor su pokazivali stariji listovi, zutili su i otpadali, i bas je to susenje sa strane bilo, tako da bih se slozio s tobom da je to.
Htio sam flushati, ali bas nisam isao brzati zbog toga, pa rek'o da pitam znalce :D

Znaci da okrenem na punu dozu na sljedecem gnojenju?
Inace, evo po mom izracunu, skoro 10L je tegla u kojoj se ona nalazi
U fazi cvjetanja su vec vise od mjesec dana.

Hvala ti :)
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Naravno da moze biti zbog PH, ako ti je PH pre visok ne mogu vuc elemente iz zemlje mozda unutra ima fosfora ali one ne mogu doci do njega onda ako dodas jos bit ce samo gore. Bude doso PH metar samo strpljenja. Ne znam jel bi im davo punu dozu, radje po malo. Mozes probat jednom punu dozu da vidis sto ce bit al obavezno sljedeci put vodu. Sad ti je najbitnje da PH vratis na 6 - 6.5
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bandit and t@mara
16.12.2014
353
246
43
30
Evo poslikao sam ti listove, ovi lagano zuckasti su sa druge biljke, i jos jednom sam sa fotoaparatom slikao one fleke ljubicaste pa ces bolje vidjeti :)
Pa ti reci sta bi ti, ja sam ostao bez ideja..:/
I naravno ako znas pliz reci dali je po tebi vec ovo problem ili je normalno da ovako lagano pozute listovi u kasnijem cvjetanju.
Sve mi ih je nekako zao, i znojim se oko ovog growa, jedva cekam da ga privedem kraju jer samo problemi, inace mi Tamara dosta pomaze, cim rjesimo jedan problem, drugi se pojavi, nevjerojatno...o_O
P3170243.JPG
 

Prilozi

  • P3170241.JPG
    P3170241.JPG
    237 KB · Pregleda: 22
  • P3170242.JPG
    P3170242.JPG
    234,7 KB · Pregleda: 23
  • P3170246.JPG
    P3170246.JPG
    201 KB · Pregleda: 22
Poslednja izmena od urednika:

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Gledaj normalno je da dozivljavas probleme sa biljkama i kako ces imat vise prakse tako ce ti ici bolje i bolje. Koja je to zemlja ?
Sad na novim slikama vidim i problem sa magnezijem, ne znam jel nedostupan ili ga fali. previse Kalija ili kalcija moze zakljucat magnezij takodjer krivi PH.

Sad ne mozes puno toga napraviti, imas pre male tegle, zato ti se i javljaju problemi brzo i biljke puno brze i vise reagiraju na sve. Drugi put uzmi tegle minimum 16L (20 ako mozes) tako ces imat manje problema. I imat ces PH metar tako da ce ti ici bolje

Normalno je i da zute donji stariji listovi u cvjetanju, na 30 dana cvjetanja sigurno ce pocet zutit lagano
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara and Bizzzo
16.12.2014
353
246
43
30
I zemlja je losa, sj*** su me u vrtnom centru, pitao sam dali imaju TM, kaze nemaju i onda sam rekao da mi da neku kvalitetnu zemlju i ona mi da gabrijelu. o_O

Sto se tice teglica, definitivno sljedeci put idem na velike, sada me potrefilo da je prvi grow, od dve posadjene su ispale dvije cure i nisam imao srca baciti ih, ovo su bile dvije najvece koje sam imao u stanu pa eto, nisam im ni mogao priustiti bolje uvjete.

Sta da sada radim onda sa njima, flush kada imaju tolikih problema?
Ja se nadam da ce se ovo dati izgurati do kraja, ovoj sa magnezijem su cvjetovi vec pri kraju, prema Tamarinoj procjeni jos dva tjedna otprilike, vrhovi su stvarno impresivni, evo :)


Hvala ti puno na pomoci, evo jos samo reci sta mislis, flush ili idemo dalje :)
 

Prilozi

  • P3160242.JPG
    P3160242.JPG
    300,3 KB · Pregleda: 28
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Dobro je napravit flush na pola cvjetanja bez obzira jel imo probleme ili ne zato bi reko flush.
Ali trebo bi napraviti flush sa ph balansiranom vodom 6.5 ph.
Posto te tamara savjetovala onda si prvo trebo uzet zemlju koju ona koristi, vidis da joj ide dobro.

Inace dobro izgledaju, ajde daleko je to od velikih problema, tesko da ce cvjetat samo 6 tjedana, standard za indiku je 8 tjedana a i po izgledu bi reko da im treba jos mjesec dana minimum jos je to zeleno, aj sretno dalje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara
16.12.2014
353
246
43
30
Ma cekat cu koliko bude potrebno, to je najmanji problem :)
Sto duze to vise u teglice ;)
Jbg, dok sam kupovao sam bio prilicno neupucen, od tada sve u naprijed planiram, nista vise po putu, zahvaljujem!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
he he. nemam ja manual od foggera. tu se radi o heavy duty home made masini sa kantom od 50l :).
unutra sam roknuo 2 foggera sa baje. nema se sta zacepit osim da se ufati kamenac na diskove od foggera sto cu lako rjesit octom.

nego, bizzzo ,nisam te skuzio, mislio si, svi nacini su skuplji od destilirane?

znam da mi nece trebat vise kad krene cvjetanje, al neznam kad ce doticno krenut jer ja bi da one porastu jos 30ak cm. sad su tek na kakvih 30ak cm :).

updejtat cu dnevnik sa slikama veceras malo. jucer sam se ubio sa zaljevanjem i LST-om.

lp

edit: hm, sad se sjetih. imam sternu, al sta natrpat u tu vodu u kanti onda da 100% ubijem svu mogucu gamad?
 

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
467
63
Imam problem u svezi automatika,naime radi se o cropanju,savijo sam i cropao fimelke radi se o brend sjemenu vembli i ak48.I jedna i druga vrsta su u trećem tjednu cvjetanja međutim nisam raćunao da će toliko narasti,mada sa visinom boksa nemam problema a kako imam kul tubu prinuđen sam u ovom stadiu odradit neki vrag.Vemblia sam ranije fino razvukao grane dok kod ak48 nisam ništa,grane su šuplje i u strahu sam da bi moglo doći do puknuća,iz probe na vembliu uspio sam recimo to kako tako napravit dok me ak brine,njih imam 4 avemblia su dva,danas sam skinuo kul tubu i stavi reflektor da mi biljoze uhvate više svjetla,sada se bojim da to neću odraditi kako treba,da napomenem da mi je vembli barem 20%napredniji mada ih rotiram kad god zaljevam,da to pustim ili što,ebi ga no foto!!poz