Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

WhiteWidow86

Aktivan Član
05.07.2013
61
11
8
44
In smoke :-)
a koliko su stare te male, koja je genetika u pitanju... hps ne moze biti problem sigurno
stare su oko 20 dana nisam bas tacno siguran, a sto se tice genetike naletio sam na neku nepoznatu travu koja je radila fenomenalno a imala par sjemena u 5g nasao 4 sjemena :) znaci genetika ulicna hahahah...
 

WhiteWidow86

Aktivan Član
05.07.2013
61
11
8
44
In smoke :-)
moze li mi neko pomoci oko ovih (pljesnivih mušica) nasao sam vamo kaze ulje NEM ili vodenu otopinu/ekstrakt duhana.

sta znaci ustvari ovo (vodenu otopinu/ekstrakt duhana) kako se to dobija ovako neznalacki predpostavljam DUHAN VODA PROCJEDI I TAKO mozda sam sad lupio glupost ali nije bitno,bitno je da se moje curice spase....
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Uzmi duhan, stavi u posudu, dodaj vode, kuvaj na laganoj vatri pola sata. Procjedi, dodaj malo tekucega mila, razrijedi sa vodom, spricaj, zaljevaj, odvisno za sta ti treba. Ja upotrebljavam ogorke od cigareta. Milo ti je za oprijem na medij to je listove. :icon_wink:
 

WhiteWidow86

Aktivan Član
05.07.2013
61
11
8
44
In smoke :-)
CilI je napisao(la):
Uzmi duhan, stavi u posudu, dodaj vode, kuvaj na laganoj vatri pola sata. Procjedi, dodaj malo tekucega mila, razrijedi sa vodom, spricaj, zaljevaj, odvisno za sta ti treba. Ja upotrebljavam ogorke od cigareta. Milo ti je za oprijem na medij to je listove. :icon_wink:

uuu bruda problema :))) nekontam "MILA"???? da nisi mislio mlijeka ? OGORKE su vjerovatno opusci !? Milo ti je za oprijem na medij to je listove. :icon_wink: ???

ja jednostavno imam puno musica u boxu i zemlji predpostavljam da ima i larvi pun ku..c pa moram da ih se rijesim... Evo vec kuham vodu jos da mi odgovoris molim te na ove nedostatke...
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Milo = sapun tekuci za umivanje ruku.
Ogorki = opusci

Posuda 1l, stavis duhan 2dl, lagano kuvas pola sata. Procjedis.

Ovo sta si dobio razrijedis sa 3 litara vode. Zalijes posude gde imas biljku. /ako su nametnici u zemlji-substratu/

Ako oces spricat stavis u ovo gore 0.1 ml tekuceg sapuna / jako malo / to ti je zato
da se maglica ove raztopine kad spricas lepo oprime na listove-biljku.
 

WhiteWidow86

Aktivan Član
05.07.2013
61
11
8
44
In smoke :-)
CilI je napisao(la):
Milo = sapun tekuci za umivanje ruku.
Ogorki = opusci

Posuda 1l, stavis duhan 2dl, lagano kuvas pola sata. Procjedis.

Ovo sta si dobio razrijedis sa 3 litara vode. Zalijes posude gde imas biljku. /ako su nametnici u zemlji-substratu/

Ako oces spricat stavis u ovo gore 0.1 ml tekuceg sapuna / jako malo / to ti je zato
da se maglica ove raztopine kad spricas lepo oprime na listove-biljku.

ej svaka ti cast ujedno imas jedno veliko HVALA.... da bog da da ti svaki GROW bude ama bas bez ikakvih problema...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
lišće ne žuti od temperature, tu je neki problem sa pH ili manjkom nutrijenata/mikroelemenata...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
E, ovako. Imam dva Chemdoga od GHS-a napolju i nisam više pametan šta da radim.
MIslio sam da je zbog raznoraznih buba ( skakavci, paukovi, leafminersi etc.) i poprskao insekticidom, ali ništa.
Znam da sam vidjao biljke sa ovakvim problemom tu na forumu ali sad nemam vremena tražiti.




To se nastavi tako što list skroz požuti i umre.
Molim za pomoć.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Jbg, sajt jeste blizu rijeke. Ne budem ujutru kad je rosa ali sumnjam da je to.
Listovi do stabljike prvi umiru i žute do kraja.
Evo još jedna slika gdje se bolje vidi.

 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ako nije ovo od vode na listovima, onda biljka ima pegavost listova.
Mogli bi rec, da je glivicna okuzba.
Kad stavis slike cemo videt dalje.

he,he, moram editirat, preduhitrio si me za malo :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nenash

kumovi

Aktivan Član
29.07.2013
111
175
43
Tu sam.
Pozdraw svima,
imam mali problem sa jednom biljkom, neki listovi su poceli da zute pri vrhu i najdonji. Mislio sam da je nedostatak kalija ali nisam siguran. Biljka je inace najnaprednija u boxu i najvisa oko 1m. Nista je nisam razlicito tretirao od ostalih koje su ok dok ova zanovijeta nesto. Ako bi neko mogao baciti oko i pomoci malo bio bih zahvalan.



 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname