Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Znam da tako retardirana bude i kad se stavi u zemlju koja joj ne paše.To se pokazalo meni jednom... jednostavno jako usporen i malo deformiran razvoj.
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Od jutros mi se ovo pojavilo na mladim listovima, nisam uspeo da pronadjem u temi o bolesnim biljkama slicno tj. da je list svetlozelen blize peteljci.
Plantellu crvenu sam krenuo da sipam unazad dva gnojenja, ali sam pre 3 dana (pre kise) stavio 12-6-31+ME gnojivo za paradajz (2 slicice gnojiva u prilogu) jer nisam imao trenutno Plantelle.
Paradajz prihrana je pregnojila, ili je problem u necem drugom i sta uopste da cinim?

20150821_180636.jpg
20150821_181917.jpg 20150821_181856.jpg
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Znam da tako retardirana bude i kad se stavi u zemlju koja joj ne paše.To se pokazalo meni jednom... jednostavno jako usporen i malo deformiran razvoj.
da, losa zemlja takodje, ali ja sam skankove posle presadio na drugi kraj dvorista i eno ih rastu, bice dva metra valjda.

@nerp
to djubrivo je odlicno ako znas sta radis, vrlo lako dolazi do predjubrivanja. mad ovo belo meni lici na plamenac i kao posledica,budj.
edit
ma sta me cimas, to belo su kapi jod od kise.
 
Poslednja izmena:

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
A puno čimbenika može biti glavni uzrok. Svakoj situaciji triba pristupit individualno... koće znat sve;)
 
14.08.2015
22
14
3
29
e ovako pozdrav hocu da vas pitam za savjet imam biljku visine oko 2 m (trenutno nemam slike bice uskoro) i imam fore do 20 septembra ili do kraja septembra posto je ona u kukuruzu a kukuruz ce se brat krajem septembra e sada problem je u tome sto je ona tek na pocetku cvjetanja a danas je 21.08 nezz dali mi se isplati da je pokusam presaditi zato sto je bas velika biljka :D
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Da odgovorim sam sebi, nasao sam sta je problem sa bledo zelenim mladim listovima... nedostatak gvozdja.
A fora je u tome sto uopste ne mora da znaci da nema gvozdja u zemlji, vec problem moze da nastane usled visokog ph zemlje pa se gvozdje lockuje. Stavise, gnojivo koje koristim ima gvozdje.
Ono gore paradajz gnojivo zapravo nisam ni sipao na ovu biljku vec na preostale dve i njima nije nista, a ovoj sam dodao 200ml slavola na 15l vode, pomesanog sa crvenom plantellom, poslednji put pre nekih 5 dana. Pre 3 dana sam prskao folijarno mesavinom Actare/Fungicida/Crvene Plantelle.

Slicnu stvar sam primetio i kod preostalih biljka pre par meseci kada sam upotrebljavao slavol u kombinaciji sa tada zelenom plantellom, ali su se mladi listovi izvukli nakon nedleju dana sami od sebe..

EDIT: Sada sam izmerio i ph6.6 zemlje..
 
Poslednja izmena:

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Ma u biti ne vidim neki veliki problem.
Biljka je bila gladna i dodatno je izvegetirala jer je naglo apsorbirala puno azota N (NH4 i NO3) prilikom gnojenja spomenutim gnojivom.
Dali se istovremeno zakljucava apsorbacija Fe ? Iskreno, ne znam.
Meni definitivno izgleda kao visak N . Sreca sto je velika biljka pa je uspijela progutat taj visak bez tezih posljedica .
 
25.09.2014
10
3
3
Pozdrav kolege botanicari, neki dan sam ovdje postavio pitanje zasto mi biljke ne cvjetaju i receno mi da hoce tako se i desilo vidim jasne cvjetove imam 6 zenki i jednog jajana :D

e sad mene zanima sljedece: kako da oplodim(odnosno on) samo neki dio zenskih biljaka da mogu nest sjemena uzet a da mi se ne oplode sve ili nista ako maknem jajana?

ako mi se oplode sve kolko ce bit losija kvaliteta plodova?

i kako da se sada ponasam prema biljci kad je u cvjetanju dal treba kakav posebni tretman ili normalno ko i do sad, znaci zalijevanje po potrebi itd (ne namjeravam davat nikakve kemije znaci samo prirodno)?

i reko mi jedan prijatelj da biljku u cvjetanju nesmijem vise zaljevat kao da ona usmjeri onda svu energiju u cvjetanje, ja mislim da je to totalna glupast, pa mi sada recite tko je u pravu ako moze?
 

Ajme meni

Aktivan Član
04.05.2015
201
341
63
Doma
Uzmeš polena sa muškoga u posudu ili vričicu i pospeš po cvitovima od cure koje želiš oplodit, ja bi to radija sa vatom da ne shebem nešto. :D

Biljci u cvitanju triba manje vode al ne premalo opet da se ošuši, smanji malo zalivanje pa ako pokaže znakove da je žedna vrati je na normalu. Nije pametno ostavit je bez zalivanja pogotovo ako sadiš na mistu di je vlaga nikakva.
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Biljci u cvitanju triba manje vode al ne premalo opet da se ošuši, smanji malo zalivanje pa ako pokaže znakove da je žedna vrati je na normalu. Nije pametno ostavit je bez zalivanja pogotovo ako sadiš na mistu di je vlaga nikakva.

od kud to da u cvjetanju treba manje vode..??? glupost.rekao bi da joj treba vise vode, ali ne previse da utopis korjen.voda otapa mikroelemente(hranu) u sebi i preko vode biljka unosi hranu u sebe,to jedini način..