Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.05.2015
10
1
3
ej pozz ev i mene opet dok se ja snadem,,pitanjce,,kaj mi se dogada s malom pocela se susit ,,tamno smeda boja listova i uvijat se, vece listove su skare rijesile jer nije bilo smisla da se muci poluosusena, reko lakse dise (bronhi)ev slikica ..(amater) IMG_20151003_160716.jpg
 
27.09.2015
47
172
33
Postovani,
Ovim putm bih zeleo da vam se svima predstavim i da vas pozdravim. Pratim ovaj forum vec duze vreme i dosta toga korisnog i pametnog sam usvojio. Pa eto doslo je vreme i za moj prvi grow. Imam jedu malu dilemu na pocetku i potrebna mi je strucna pomoc. Nadam se da sam na pravoj temi za to. Ispravite me ako gresim.
Da biste stekli siru sliku, dajem vam u prilogu osvetljenje koje cu koristiti i velicinu prostorije, kao i ventilaciju koju planiram da ubacim. Dilema je oko ventilacije?
Mislim da sam vam predocio sve potrebne parametre, saveti dobro dosli!

Prostorija je velicine 110x100x250 cm, u pitanju je ( spajz grow ), koja ce biti oblozena :
Grow Box materijal folijom.

Za osvetljenje cu koristiti :
Air cool reflektor dimenzija 45x45 cm sa vatrostalnim staklom
MH SunMaster 600w
HPS SunMaster Super deluxe 600w
MaxLux Digitalni Balast 660w Extra Lumen


Ventilacija u prostoriji :
Pri dnu prostorije ce se nalaziti rupa, kroz koju ce vazduh ulaziti, koja nece biti samo pasivan otvor vec tu planiram staviti :
Metalni Ventilator φ150
i na njega nakaciti Aluflex crevo koje ce ici izmedju saksija i ubacivace vazduh u srediste prostorije.


Specifikacija Ventilator φ150:

Protok vazduha (m3/h) 280
Statistički pritisak (Pa) 68
Brzina motora (rpm) 2650
Čujnost (db(A)m) 47
Snaga (V/Hz/AMP/W)s 120/60/0.45/54
Max radna temperatura (°C) 60°C
Težina (kg) 1.40

Drugi otvor koji ce se nalaziti pri vrhu prostorije ce sluziti za izbacivanje toplog vazduha i neprijatnih mirisa iz prostorije, gde ce biti postavljen Mini Turbo Ventilator φ125 i na njega nakacen Karbonski filter φ125x250.

Sa svoje dve brzine vrši protok od 195m³/h u nižoj brzini i 240m³/h u višoj brzini.
Da li je to dovoljno za moju prostoriju?

Drugi Metalni Ventilator φ150 cu koristiti za rashladjivanje reflektora i sijalice.

Specifikacija data gore. Da li je dovoljno za hladjene sijalice od 600w?
Da bi sve bilo automatizovano, planiram da koristim Mehanicki Tajmer.

U prostoriju cu ubaciti dva ventilatora po dijagonali da rasprsuju vazduh.

Vlagu cu regulisati vlagometrom
.
Mist +3000 - Ovlaživač Vazduha-400x400.png
 
10.11.2008
84
137
33
Ajde i ja da pitam za moje muke....
Plantela cvet, asef za cvetanje , melasa 2,5g i kh2po4 0,5g na litar kao pk booster...
neregulisan ph, 7.4 vode ... drain 6.5-6.8... sa melasom nisam merio... izmericu.
kao rezultat uvijeno lisce na budovima na ostalim mestima ok... neki lock ili sta li joj je vec?
neki brzinski hint?

rsz_img_20150929_144902[1].jpg

edit: u medjuvremenu sam pronasao da je ovo tipican primer za visak N... samo mi nije jasno kako prvo nisu vrhovi krenuli da gore...
znaci od sad na dijetu ;)
 
Poslednja izmena:
22.08.2015
13
0
1
35
ne znam dali je pitanje postavljeno u dobroj temi ali dobro.

ovako znaci imam biljku u outdooru koja je u kanti,ali posto nisam vise u mogucnosti drzati je vani jer susjedi je vide ja sam je stavio u kucu tj u hodnik u kojem ima svjetlosti kolko tolko ali bez direktnog sunca,po mojoj slobodnoj procjeni berba bi mogla bit kroz mjesec dana .sad pitanje je hoce li joj sta biti ako ostane u tom hodniku bez direktnog sunca a i temperatura je niza nego vani?
 
31.05.2015
10
5
3
@Nicolas Cini mi se da ce ti biti slab vent za izbacivanje vazduha, jer vent za usis ti ima 280 m3/h, a izduv 240 m3/h.
Znaci da nece moci da izmeni kolicinu vazduha zbog te razlike u snazi. Izduv bi trebao biti dosta snazniji od usisa...
Pri tom imas i filter na izduvu, a on ce ti dodatno umanjiti protok vazduha...
 
27.09.2015
47
172
33
@Bring It On u pravu si. O tome sam i ja razmisljao ali reko ajde da podelim sa vama pa cu videti. Ima smisla. Gledao sam malo oko proracuna i nije mi bas 100% jasno, ovo oko protoka m3/h. Za ovu moju prostoriju dimenzija 110x100x250 cm koji protok je optimalan jel moze neko da napravi racunicu. I pokusa malo da pojasni.
 

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Ljudi je li ovo bananica? Odakle sad ovo i šta da radm. Skidanje sam planirao idući vikend, a idem danas da je ispregledam ako bude još ovih pojava javiću. IMG_04072.jpg
 

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Eto sta ti je zivot :)

Pregledao sam sve hedove i bila je jos jedna bananica pa sam i nju iscupao, ali sam nasao ovo, jesu li ovo sjemenke u razvoju. Nasao sam ih na samo jednom hedu.

IMG_0423.JPG
 
22.08.2015
13
0
1
35
znaci i nema bas sanse unutra,jel mozes procjenit ovako kolko jos ima do kraja


* * *
ne treba citat kada odgovaras odmah nakon posta
pwrsd
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
nemas puno do kraja, ako je komsije nisu snimile do sada kamufliraj nekako, potrudi se i ostavi jos malo, bar 5~7 dana da se sunca ili skidaj jel unutra nema sta da trazi, samo ces zeznuti stvar. ako cenis da je veliki rizik mani se zezanja, bolje onda skinuti neg u supi muciti