Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.10.2015
46
7
8
34
Prije svega da vas pozdravim kao stari čitač foruma i novog kao člana.

Hitno bi mi trebala adekvatna i brza pomoć, kao i savjet

Naime riječ je o biljci staroj 83 dana, 35-ti dan cvjetanja

BOx: 40 x 50 x 90 visina naravno

Sjeme nepoznato, ali je razvaljivalo

Obloženo Aluminijskom folijom

Sijalice: 6 x 25 w 2700 k i 1 x 25 w 6500

Saksija 10 L.

zemlja plantela balkonia sterilna naravno

Tri ventilatora od kompjutera (kuleri)

Jedan puše po biljkama dok je dole u dnu jedan malo slabiji kao upuh i u vrhu jedan kao ispuh

PH vrijednost vode neznam jel nemogu do PH metra u svom gradu, ali kod prijašnjeg growa imao sam rezultata (naravno sitno s obzirom na prostor) tako da mislim da voda nije toliki problem.

Temperatura pod svjetlom 28 a kod ugašenog 20

Moguća greška bi bila to što nisam oprao bow poslije prijašnjeg growa, ali mislim da ni to nije problem jer je sve teklo do sad u redu 83-ći dan

Iznosio sam ih iz box-a i zalijevao, ali se to zalijevanje odnosilo u sobi i zatvorenim prostorom (odstojala voda naravno)

Oko svog problema ću vam reći smo to da sumnjam kako ste ga vi tu nazvali (CRVENI PAUK)

Ostaviću vam par slika na kraju krajeva jer one govori puno više od riječi

1-min.jpg 2-min.jpg 3-min.jpg 44-min.jpg
Znam da je tu Talstar i još neki insektcidi ali morate shvatiti me da živim u gradu u kojem gdje god sam ušao i pitam imate li npr: hps, mylar, talstar, cool tube radnici su me gledali u čudu neznajući o čemu pričam

Na slici možete vidjeti paučinu i donje hedove koje sam upropastio jer sam trimovao donje lišće u nadi da će biti bolje ako do grane stigne malo svjetla više, ali po svemu sudeći sam se zeznuo. To mi čak i ne predstavlja problem s obzirom da je gore biljka se fino razvila.. E sad mi je problem što će se paučina najvjerovatnije proširiti i zato se javljam tu vama u nai za pomoć , savjet i moguća dijagnoza(problem)

Danas sam tek uočio problem

Hitno mi je

svaka pomoć dobro došla

Zaboravio sam reći i o vlagi u box-u.. meni nepoznato pošto nemam Hidrometra, ali opet napominjem da je u istom box-u rađen grow i da su rezultati bili zadovoljavajući, još je tad bilo ljeto a današnji dani su ledeniji. Navešću još da u dnu ventilator koji upuhuje zrak udara u tri pune čaše vode, toiko o vlagi.

i sve mi se čini da je riječ o crvenom pauku pošto sam okrenuo list jedan i kroz povećalo vidio crvenu sitnu tačkicu koja je u pokretu, ali i još nekakvi crnih tačaka

Prilažem sliku

vv-min.jpg
 

Prilozi

  • 3-min.jpg
    3-min.jpg
    462,8 KB · Pregleda: 15
  • 1-min.jpg
    1-min.jpg
    281,2 KB · Pregleda: 15
  • 2-min.jpg
    2-min.jpg
    435,4 KB · Pregleda: 15
  • 3-min.jpg
    3-min.jpg
    462,8 KB · Pregleda: 16
  • 44-min.jpg
    44-min.jpg
    264,1 KB · Pregleda: 13
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
I ti si ovo tek danas primjetio???
Nece se prosirit nego su se vec prosirili. Cim krenu paucinu radit onda znas da je to vec dugo u boxu.
Nabavi actaru ili neku drugu kemiju protiv spider mitesa iliti crvenog pauka i spricaj to u nadi da ce se biljka oporavit.
 
27.10.2015
46
7
8
34
Nažalost Stipe tek danas sam primjetio problem kod donji hedova kako su se upaučili a na donju stranu listova nism obraćao pažnju.. Hvala Stipe na brzom odgovoru, već sutra pogledam u poljoprivrednoj šta posjeduju, ma da sam siguran da neće biti sirok spektar ponude insektcida. A trenutno čitam po poljoprivrednim forumima kako je duhan dobar nakon što se potopi u vodi 24 sata, cimet, i bijeli luk takodjer
 
Poslednja izmena od urednika:
27.10.2015
46
7
8
34
Na prehranu strogo pazim, i držim se preporukom proizvođača a to je zalijevanje na 10-ti dan . Riječ je o green garden 4-6-6

http://www.shift.ba/sites/default/f...rbrands_bosna_i_hrecegovina.jpg?itok=ez6WaNkM

Ako je neko siguran da je riječ o crvenom pauku molio bi da potvrdi da mogu sutra znati šta tražim po poljo p apotekama.. Još jednom navodim da sam vidio crvenu tačkicu u pokretu ali i crnih stojeći tački
 
Poslednja izmena od urednika:

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
nebitno actara radi posao i naprvit će sve što tebi treba,ubit će i crne i crvene jel je insekticid,ali onda nemoš brat biljku dok neprođe karenca
 
Poslednja izmena:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Stormbringer,
Kolege gore so već sve rekli. Imas koloniju paukova. Idi po insekticid i prskaj listove ispod i iznad. Uzmi 100g duhana, jeftinog i kuvaj u 2 l vode na laganoj vatri pola sata. Pocekaj da se ohladi, i dodaj još 1.5 l vode. Time zalij zemlju. Obadvije stvari napravi odjedanput.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: branislav13
27.10.2015
46
7
8
34
nebitno actara radi posao i naprvit će sve što tebi treba,ubit će i crne i crvene jel je insekticid,ali onda nemoš brat biljku dok neprođe karenca

A da li smijem prskati i po vrhovima insekcid actara ili bilo koji drugi koji nađem.. Jer nije mi jasno kako pošpricati listove a da se kemija ne raspe po vrhovima.. A karenca kako google kaže je vremenski period od špricanja biljke, e sad me interesuje koliko traje karenca ili je to razlika od proizvođača do proizvođača
 
23.10.2015
7
1
3
42
Pozdrav svima novi sam clan foruma posle duzeg neuspesnog pokusaja da se prijavim konacno sam uspeo, moj problem je vise briga posejao sam superskank danas je 30 dan od cvetanja i po opisu za superskank cini mi se da cvetanje slabo napreduje ono sto me interesuje dali S skunk oslobadja jak miris (kod mene se ne oseca) i da li je THC vidljiv okom na listovima i cvetu?! Ovo pitanja su verovatno smesno ali su meni nepoznanica kao prvi uzgoj
Na zadnjoj slici jedna od biljaka ima crvene peteljke na listovima pretpostavljam da je manjak fosfora dodao sam vise djubriva (13 40 13) i magnezijuma.
Ako neko moze da mi odgovori na pitanja bio bih zahvalan.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    453,1 KB · Pregleda: 37
  • 2.jpg
    2.jpg
    599,8 KB · Pregleda: 36
  • 5.jpg
    5.jpg
    353,6 KB · Pregleda: 35
Poslednja izmena:
16.07.2011
197
180
43
E ljudi, recite mi da li sam negde pogrešio jer svi hvale takvu vrstu kjuranja.
Dakle, pet dana zaredom sam hedove držao u vodi,poklopljene sa velikom tacnom da ništa ne viri iz posude, odn da nema zraka, menjao istu na 24h, osušio posle i ništa, ama nikakav rad. Okej, malo me picne ali samo to i ništa više.