Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
15L potovi i jednom tjedno zaljevanje? Cudno malo
Kolka je temperatura u boxu kad je on i kad je off? I kakv je ph?
Djeluje da si pregnojio to i ja bi tu flush napravio i gnojio svako drugo zaljevanje tj vidio bi po biljci.
Na listovima se vidi i cal/mag nedostatak, vjerovatno los ph ili se zalockalo sve zivo zbog previse gnojiva.

Opa brzi si :D

nije stipe moje su ove kuje takve zaljevam ih jednom u 7 dana maletene...Mislim da ako je temp ispod 20c a vlaga veca od 50% da se sporo susi zemlja,ona foto mi u grijanom prostoru ta pije svaka 3 dana, isti potovi, samo drugo okruzenje..
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Svakih 7 dana za 15L potove je pre rijetko.
20°C je pre niska temperatra
Gnojenje svako zaljevanje takodjer nije dobro.

Ne znam na sto mislis "nije stipe". Ni njegova ni tvoja biljka ne izgledaju zdrave bas radi takvih (ne) uvjeta :)
Treba se poigrat oko tih stvari i sve sjedne na svoje mjesto
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Pretpostavljam da misli na temperaturu dok je lampa upaljena. Ako misli na temp kad su lampe off onda je super, jer da je temp 26-27 kako treba i ventilacija kako treba ne vjerujem da bi imao 7 dana mokre potove od 15L :) Se kuzimo? :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: đokson

jadran-kush

Aktivan Član
27.07.2014
129
712
93
pozdrav ljudi... imam problem sa pre slabim granama i visinom, znaci imam 7 biljoza u boxu 120x120x200, biljke su oko mjesec dana u cvitanju, sada je svjetlo na vrhu boxa a naj veca je 20tak cm od svjetla... ovo mi je drugi grow i prvi sam bio jako zadovoljan(jos uzivam u produktima truda )ovog puta sam puno manje vremena provodio sa njima i radio sam neke stvari sto nisamn prvi put, vjerovatno sam tu zasra...prva stvar sto mislim da sam krivo radio u vegi je lolipoping kojeg izgleda nisam radio kako treba jer sad su ponovoi izrasle nove mladice koje od guzve nemogu do svitla i ostaju jadne zakrzljale. druga stvar je svitlo, od pocetka sam ga drza na pola metra otprilike i treca crka mi unutarnji vent koji puse po njima pa sam dakle i bez njega krenio... znaci imam jos misec i nesto do kraja cvitovi i nisu toliko losi sem ovih jadnih mladica ispod mreze ( mrezu sam naknadno stavio nikakav scrog, cisto da drzi grane jer same nemogu stat ) . znaci znima me savjet od iskusnih calnova i bija bi vrlo zahvalan, sta mi je sad dalje radit ? mladice sici ili ne ? zasto su grane tako jadne slabasne ? itd hvalaaaaa
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
uz opis problema obicno ide i fotografija, pomoglo bi dosta da vidimo kako to izgleda. a opis bi mogao biti malo bolji, to sto kaze tarzan + koja zemlja, koliko cesto zalivas, da li si djubrio i cime, koliko cesto... uostalom, procitaj prvi post iz ove teme
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jadran-kush

jadran-kush

Aktivan Član
27.07.2014
129
712
93
lampa je 600 w sa cool tubom filterom i ventom , zemlja je tera magma sa perlitom( prvi grow je bio stiropor) zalivam obilno svako 3do4 kad se zemlja osuusi (ne bas skroz) i svaki put gnjojim . od gnjojiva koristim hesi, sto se gnjojiva tice razlika je jedina od proslog putA sto sam sad davao malo vece doze. sad sam evo upravo od boxa nisam uspio slikat jer nisam imao baterije a i mobitel mi je uzas... imam sliku od prije 20tak dana oprilike , pocetak cvitanja ja mislim od tada su narasle jos 10-20 cm ... sljedeci put cu sve lipo slikat pa posaljem slike ...hvala
 

Prilozi

  • 20151001_115805.jpg
    20151001_115805.jpg
    53,1 KB · Pregleda: 45
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
Puno biljaka za taj prostor i puno vode...razlog za strecanje ;)

Puno je i davati Hesi svako zaljevanje u preporucenoj dozi a o vecim dozama da i nepricam :(
 

jadran-kush

Aktivan Član
27.07.2014
129
712
93
haha puno i previse biljaka :) a doze su bile tocno po tablici , prvi grow sam stavljao doze manje od preporucenog...i sta mi je sad radit ? ne dolazi u obzir da sjecem mladice radi stresa? ili da picim do kraja ovako kako je pa sta bude? jer cvitovi povise mreze i nisu toliko losi samo ovi maleni ispod nece bit ni za u oko :p naJ radije bi sve ispod mreze odsjekao al bojim se da ce to vjerovatno uzorkovat stres i hermice :watch::fuck:
 

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Pozdrav svima :)
Pratim vaš forum već godinama i dosta stvari sam naučio na njemu ali nauke nikad dosta :D
Prije sam imao nick "Stihoklepacmo" ali nisam ngdje zapisao pass pa je formatiranjem izgubljen i nick.
Vrjeme je bilo da napravim novi :)
Napokon sam nabavio šator 120x120x200 , namontrao HPS 400W i stavio za probu nekoliko sjemenki od lokalnih trava. Proklijale su 15.09 i posađene na balkonu u male saksijice od rasada dok izbiju a onda su 20.09 preselile u šator. Na cvjetanje su prebačene 20.10 i za sada izgledaju odlično.
Saksije su od 10-ak litara a zemlja je mix svega i svačega i nema ni mrvice nove zemlje.
Sve je ovo uštimavanje opreme i proba. Uskoro bi trebale doći i prave sjemeke :) ali ova proba odlično ide pa će ostati do kraja. Bilo je tu i puno lomljenja jer je par komada zaostajalo ali sve je prošlo ok.
U boxu je 8 komada i već je prilična gužva a za nekoliko dana bi se trebale pokazati i muške koje će letiti vani. Do sada je išla plantela list ii zaljevanje svakih 4-5 dana ( od toga samo 2 puta sa plantelom )
Na cvjetanje prebačene 20.10 a 21.10 zalivene sa vodom i aminoflexsom.
Danas opet zalivene sa vodom , aminoflexom i humiflexom. Voda je naštelovana oko 6,5 ph.
Ne znam šta se sve smatra reklamiranjem pa bih vas zamolio da sklonite linkove ako krše pravilnik.
Slučajno sam naletio na ova 2 proizvoda pa sam odlučio da ih probam.
http://www.fitofert.com/portfolio/fitofert-aminoflex/
http://www.fitofert.com/portfolio/fitofert-humiflex/
Zanima me ima li iko iskustva sa njima.
Dobro su jeftini i dobro smrde haha.
Polako dolazi zima i red se pripremati. Prvi mjesec je u boxu bio improvizovani cool tube a prije 7 dana je skinut da bi dobio toplinu. Iako imam improvizovani ovlaživač sa cool tubeom sam imao odličnu temparaturu ( oko 25 ) ali vlažnost je pod sijalicom bila 30-40% a bez nje i preko 70.
Sada bez cool tubea temp. prelazi 30 a vlažnost je oko 28-30.
Za sada im ne smeta ali vrjeme se postarati za to. Znam da je ventilacija slaba jer za sada rade samo 3 vetilatora za nape. 2 su obješena da pušu u boxu a jedan koji do sada nisam palio je namontiran za odvod. Na žalost sva 3 su od 100 mm i 100/m3
Nisam ga palio jer je box smješten u sobu koju ne koristim i vrata od boxa ne budu zatvorena a dosta puta su otvorena i vrata od sobe.
Sada dolazi zima pa mi treba pomoć stručnjaka :)
Kao što rekoh sve je još u pripremnoj fazi i vrijeme je rješavati grijanje i ostalo.
Za početak ću staviti još jedan vent od nape na izlaz tako da će biti 2 od 100/m3 a ulaz će biti pasivan.
Budući da sam se dosta istrošio pojačavanje ventilacije će čekati dok ne otopli.
Soba je velika 3,5x2,15x2,70 i mislim da će je uljni radilator bez problema držati toplom kad ne rade sijalice.
I sad nastaje problem :(
Dobio sam termostat koji mi se čini dobar ali ne znam kako ga namotirati.
Termostat izgleda ovako i koliko sam ja shvatio na njega se može skopčati i grijanje i hlađenje.
Imaju i nstrukcije na engleskom ali google prevodioc ne pomaže puno :(
http://www.grainger.com/ec/pdf/RITTAL-3110000-Wiring-Diagram.pdf
Moje znanje o ovim stvarima je minimalno pa bih zamolio nekog stručnog da mi objasni.
Vidim da je 3 za grijanje a 4 za hlađenje a ovaj L(5) za nešto treće. Vjerovatno su 3i4 faze za grijanje i hlađenje a L (5) je nula. Na slici se vidi da iznad N (6) piše 250V i L2 Znači li to da je L2 rezervna nula koja se može koristiti i za USA i za EU standard ili je L samo jedan i u njega idu obadvije nule i kako na sve to spojiti potrebne uređaje? Za grijanje planiram uljni radijator a za hlađenje 2 ili više izlaznih i par ventilatora da pušu u boksu.
Vidio sam da ima nekoliko majstora u P Paintu i njihova pomoć bi mi bila dragocjena :)
Hot-Sales-Automatic-Small-Size-Heater-Thermostat.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
a L (5) je nula. Na slici se vidi da iznad N (6) piše 250V i L2 Znači li to da je L2 rezervna nula koja se može koristiti i za USA i za EU standard ili je L samo jedan i u njega idu obadvije nule i kako na sve to spojiti potrebne uređaje
L (line) bi trebala biti faza, a N je nula, pa imas opciju za nasu struju 250v i za amere 115v. ne znam sta sa 3 i 4. lici mi na termostat za TA peci, al nisam koristio
 
10.04.2015
35
33
18
48
Drustvo, jedno pitanje:
jeli moguce da fotoperiodicne cure pokazu pistile u prvih 25-30 dana na rezimu 18/6? ili su zalutali utomatici? jedino znanje o njima je da je orange bud,jer su stigle bez pakovanja zbog sigurnosti. Hvala:popcorn::
 
Poslednja izmena od urednika:
12.08.2014
58
110
33
2015-10-27 21.26.05.png
Ljudi sta se desava sa ovim cvetovima ? 2-3 nedelja cvetanja,kod biljke pored ove sve se normalno se odvija, samo kod ove su mi cvetovi bas cudni. Kao da nemaju pistile....tj bile su prvih 10 dana normalne onda odjednom kao da su nestale ??
 
Poslednja izmena:

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
L (line) bi trebala biti faza, a N je nula, pa imas opciju za nasu struju 250v i za amere 115v. ne znam sta sa 3 i 4. lici mi na termostat za TA peci, al nisam koristio

I meni je logično da bi L trebalo biti faza ali me zbunjuje slika iz instrukcija
Ono 3 i 4 je sigurno grijanje hlađenje samo ne znam na moju foru se kopča.
Skinut je sa kalorifera a bio je skopčan na 3 i 5.
Uzeo sam ga jer sam vidio da nije obični termostat za TA peć već da se može priključiti i hlađenje tj. ventilatori
Ne znam jesam li u pravu ali po ovoj slici ja sam zaključio da je 1,2 i 7 za USACA struju , 5 za EU a 6 je zajednička. 3i4 su grijanje i hlađenje.
Pogledaj na dno slike i one pune i isprekidane linije na dijagramu
 

Prilozi

  • FireShot Capture 4 -  - http___www.grainger.com_ec_pdf_RITTAL-3110000-Wiring-Diagram.pdf.png
    FireShot Capture 4 - - http___www.grainger.com_ec_pdf_RITTAL-3110000-Wiring-Diagram.pdf.png
    67 KB · Pregleda: 7
Poslednja izmena:
26.05.2014
79
25
8
Pošto ovo nije baš "problem" tokom uzgoja, nego nakon njega sorry unaprijed ako pišem na krivo mjesto.

Imam pitanje vezano za okus/ukus trave. Sad je prošlo oko 2 mjeseca od branja i curanja i ima odličan radi što se toga tiče sve super, samo okus/ukus trave nije baš naj pošto je jaka i grebe onako, nije ugodan dim kako bi trebao biti po meni.

Bude malo bolje ako stavim neki duhan s okusom vanilije umjesto običnog recimo ali nije to to...

Ima neki savjet kako poboljšati okus trave, staviti u teglice komacić jabuke ili imate neki drugi savijet?