Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
Pozdrav ljudi, kupio sam danas set opreme, 2 sijalice starter i balast. MH i HPS su u pitanju, nisam mnogo zagledao mali novci su bili u pitanju pa sam i zbog toga tako "naslepo" kupio. Sve je novo, vidi se nekorisceno. Brine me boja sijalica koje daju da li ce mi odgovarati. Imam:
master son-t pia plus 250w boju od 2000k i
master hpi-t plus 250w koja ima boju od 4500k
Citao sam dosta na forumu i sve sto sam sretao su bile od 3700 za cvetanje i 6500 za vege. Jesam li pogresio nesto?
 
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
Ja se izvinjavam bas sam trazio gde da postavim pitanje da ne bude problema.. Meni ovo trenutno pravi problem jer ne znam moram li kupiti nesto novo ili da se drzim ovoga..
 

knedla12345

Banned
Banovan
05.11.2015
18
3
3
40
France,caen
Nema problem sad sve mi jasno. Mada ja malo pisem,vecinom citam ,ali kad se blizi trenutak velike dvoumice bolje pitati. Kad stigne seme u ponedeljak javljam sr sa slikama kako je stiglo. Nabavio sam sit do jaja. Ima i popusta i novih vrsti iz holqndije.hvala ti Power seed
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
26.11.2015
7
22
3
31
Prije sam imao gold label, a ovaj put je florabellu. Izvukao sam ih iz posude i dosipao jos. Temp ce valjda biti ok. Vode na slikama imaju previse jer su flushane par dana prije. Svjetla mislim da ima dosta. 600w sunmaster. Cini mi se da su se pocele oporavljat nakon flusha jer sad su opet poceli novi pistilsi. Vidjet cu za par dana sta ce bit.
Hvala na odgovorima
 
12.09.2009
56
81
18
40
samo da javim da sam resio problem ,mozda bude nekom od koristi ,ako bude imao iste simptome .problem je bio u temperaturi .kad sam digao temperaturu u prostoriji u kojoj se nalazi boks,biljke su ozivele ,lisce se diglo,a pocele su i da piju vodu ,nadam se da se nece odraziti lose na koren ,obzirom da je zemlja bila mokra 6-7 dana .nadam se da cu nekome pomoci .poz ekipa
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Imam "problem" sa ljušturom semenke na vrhu same biljke.
Sećam se davno da sam čitala da to i nije toliki problem i da kada biljka još malo poraste da mogu da probam da pipnem ako će da se skine, ako neće skroz lagano da ne vučem ništa na silu. Pa samo sa vama da se konsultujem da li to da diram ili ne? Jer mislim da malo usporava (u odnosu na ostale biljke). Slike u prilogu, nadam se da se vidi gde je.
 

Prilozi

  • ljustura.jpg
    ljustura.jpg
    321,7 KB · Pregleda: 17

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Malo tvrđa ljuska,ništa strašno.
Kako si i sama rekla,na silu ništa...
Ja to radim sa dvije čačkalice.
Vrhovima probam razdvojiti ljuske,a ako neide i još budu sljepljene pričekam još koji dan :)
Ljuska treba sići lagano,bez pretjerane sile ;)

Edit: inače ta ljuskica zna spasti i laganim pritiskom palca i kažipsta.Samo nesmije biti zaljepljena i da se odvaja na silu.Bolje pričekati dan-dva ;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Space_Lulu and L0oD

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Imam još jedan potencijalni problem biljke su mi na 35cm od svetla (250W MH) merač temperature (bez sonde) je odmah pored biljaka. Unutrašnji ventilator duva direktno u njega i biljke.
Kada je svetlo uključeno, temperatura koju merač prikazuje je 24C.
Onda sam negde na internetu našla da bi temperatura trebala da se meri u hladu tj. da usled "radijacije svetla" (možda ne najbolji izraz ali nemam drugi) čitač prikazuje malo veću temperaturu od realne temperature vazduha.
Kada stavim nešto da meraču napravi hlad (ne dirketno na njega) temperatura opadne za 2C.
Čemu sada verovati? Jer kada stavim ruku iznad biljaka (što bi trebala da bude neka provera da ih ne sprži svetlo) kako i onaj vetilator duva direktno u ruku, nije baš da mi je hladno ali nije ni toplo :)
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Zapravo realna temp boxa ti je baš ta 2 c niža.. sondice se zagriju od svijetla pa ti lažno pokazuju temp.
A možeš i staviti sondu u visini vrhova,ili ispod same grane i dobit ces realnu temp.
Nađi idealnu poziciju uzimajuci u obzir sve uvjete u boxu i voila :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Space_Lulu

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
@Zelenko63 Problem je u tome što su u pitanju seedlings, nemam grane da sakrijem merač. Napravila sam mali "šator" od belog papira za merač pa ću to da koristim za merenje temperature vazduha, a temperaturu svetla ću "tehnikom šake" :) (držanje šake iznad biljaka i videti da ne peče).
 

knedla12345

Banned
Banovan
05.11.2015
18
3
3
40
France,caen
Ma turi ih u akvarijum ,nema nista bolje" naravno bez vode" . Ma svetla a ventilator mu ga turi odozgo da puha isto kao svetlo sto turis odozgo samo merac turis sa druge strane lampe i eto
 
22.10.2015
9
1
3
42
SAM_1670 (400 x 600).jpg Pozdrav ekipa

Imam problem biljka je stara 28 dana SPEED DEVIL nikakve preinake na boxu nisam radio i uredno je rasla i prekjucer pogledam lagano zute donji listovi oni prvi kaj su izrasli i ujutro pogledam listovi zute ko da ih farbam
Ako neko ima kakav savjet, dobro dosao. Tnx
 
Poslednja izmena: