Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.251
10.204
358
@Alvindeew
stari moj, ne valja ti ovo ništa, počevši od prostora, zemlje, svjetla...moraš sve ispočetka ):

evo ti link pa prouči malo
https://www.vutra.org/threads/vodič-kroz-unutrašnji-uzgoj-by-marcopolo.10608/
ili
https://www.vutra.org/threads/kako-unistiti-biljku-vodic-za-pocetnike-v1-0-1.14106/

pogledaj i indoor dnevnike, pa pitaj ako ti nešto nije jasno

nakon toga možeš izabrati i mentora da te vodi kroz grow
https://www.vutra.org/forums/mentorski-kutak.60/

nemoj odustati i sretno :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
Kako si ti uspeo otarasiti se mirisa ja nzm ..(bez filtera)
Neka pravila foruma drze mi ruke "vezane" da bih ti pokazao neke stvari...
nije mi miris predstavljao problem, nikom ne smeta. a pravilnika se moramo drzati :)

@xcx, nigde nisam spominjao filter za miris, ali ne koristim ni filtere ni ventove. ni ph metar :)

edit
sad tek vidim da nisi citirao mene nego njega pa je moj citat u citatu, jbg bice da sam povezao pogresno :)
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Hu let d dogs aut... nznm cemu ovolko spika oko tog lista... Space Lula koliko se secam growa hidro,a sad odjednom vidim in soil... pa mi je to malo zbunjujuce a pritome nema cele slike,niti odgovora na upitniku... a onaj list je odigrao svoju ulogu,moze samo da se otkine sa node ;) a ocito je problem u N ... i ja sam vec odgovorio na to pitanje kako dolikuje... a sad mlacenje slame u prazno i spamnje ove teme,nema razlog for dat... nas cika Pow dimi nesto lepo,pa je bas cool videti ga ovakog :) ajde peace
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
@Alvindeew zakon si, haha. 8000 lumena u boxu od 7 kvadrata
25r30wi.gif
. Zar ne primjetiš razliku između svoje biljke i biljki iz drugih dnevnika? Da je moglo naopakije ja vjerujem da bi ti to stručno odradio ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ttt and klada1115

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
@mr.niceguywtf
9. Pazite koga ispravljate i kome govorite kako nije u pravu
Šta god da radite, ne pokušavajte da ispravite bilo koga, osim
ako ste 100% sigurni da ste u pravu, a da druga osoba greši. Protiv
takvih postupaka, koji su čest uzrok besmislenih svađa po forumima,
moraju se boriti moderatori, ali i sami korisnici foruma moraju biti
obazrivi prilikom svog izražavanja! Ukoliko niste potpuno sigurni da li
neko greši, bolje zatražite od te osobe da objasni svoje mišljenje ili
rešenje problema. Zbog prazne priče je moguće da će ljudi sa foruma
početi da Vas gledaju sa podozrenjem i da ignorišu Vaša pitanja,
ukoliko ne budete delovali dovoljno ozbiljno. Ne volimo šarlatane!


Nisam te disrespektovao samo ti iznosim činjenice koje su tačne i proverene,a što se tiče tvoje "kilometraže" otvori dnevnik i pokaži ;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Rancero
20.08.2015
3
0
1
Bok narode!
Novi sam ovdje i u svijetu "poljoprivrede", pa bi molio iskusnije za malu pomoć. Naime, nedavno sam počeo sa uzgojem sa ciljem izrade smole (ili kako ju većina ljudi krivo zove, "ulja") za svoju ženu kojoj je dijagnosticiran rak dojke. Da ne duljim, evo osnovnih informacija:
Box - 1x1x2 m; rasvjeta Sylvania HPS 400W; unutarnji ventilator koji konstantno puše po žarulji i biljkama; pri dnu boxa vent hole cca 15 cm u promjeru; ispušni ventilator sa filterom za miris (dovoljno jak za volumen boxa).
Biljke - 3 kom., Royal Medic (Royal Queen Seeds), trenutno u 5 tjednu cvjetanja (12/12) od oko 9 potrebnih.
Zemlja i gnojivo - Klasmann Select; na početku cvjetnja korišten Biobizz-ov starter pack organskih gnojiva/aditiva; prije oko tjedan dana sam prestao sa Biobizzom i počeo zalijevati sa Slavolom i Fitofertom LMW (oboje organsko). Vodu (izvorsku) sa gnojivom uvijek prije zalijevanja aeriram i pH podesim na 6,8 (na početku na 6,5).
Problem - listovi mi žute, neki od njih se na vrhovima suše i/ili uvijaju prema dolje. Znam da je normalno da se to događa sa donjim listovima, ali kod mene je slučaj sa listovima na svim dijelovima biljke. NAPOMENA: nakon što sam dva puta zalijao biljke sa Slavolom i Fitofertom, jedna (koje je ujedno bila i najgora) se dostapravila, ali sada su ostale dvije (koje prije nisu bile toliko u problemu) mrvicu požutjele.
Informacije koje sam uspio skupiti sa foruma i neta su te da mi biljkama možda fali dušika i/ili magnezija (nedostatak dušika bi trebao riješiti Fitofert). Budući da je to sve jako slično, ipak bi molio iskusne da pokušaju pomoći.
Niže su fotke mojih biljčica špa bacite oko..
Hvala
Puce-7.jpg Puce-8.jpg Puce-9.jpg Puce-10.jpg Puce-11.jpg Puce-12.jpg Puce-13.jpg Puce-14.jpg Puce-15.jpg Puce-16.jpg
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
@schl na trećoj slici mi vuče na nedostatak magnezija u cvatu iako nemogu sa sigurnošću reći jer mi ovo kod tebe izgleda dost progresivnije.
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Meni ovo lici na stres :) sad eto sacekaj grow suport... kad ti se to desilo u kom razmaku kad si zamenio gnojivo? I koliko je svetlo udaljeno? Sve u svemu ja bi flushao biljku,sa jednakim pH tokom celog ispiranja... i pratio da li se sutra dan nastavlja novo javljanje kod ostalih listova,a ovi nece se vratit,odpevali su serenadu... srecno u lecenju... peace
 
20.08.2015
3
0
1
Prvo, hvala na odgovorima.. Drugo, nije mi se to desilo nakon promjene gnojiva. Zapravo sam promijenio gnojivo upravo da pokušam riješiti taj problem :)
Svijetlo je udaljeno 30-ak cm od vrhova - s tim da je kod najvišeg vrha stavljen i temp. senzor koji ne pokazuje temperature više od 30-ak C.
Što je najzanimljivije (budući da bi sve tri biljke trebale biti iste, posađene su u istoj zemlji i jednakim posudama, zalijevane istim režimom), svaka od tri biljke pokazuje mrvicu drugačije simptome - jednoj (koju sam najvjerojatnije uspio srediti) je falio dušik, drugoj magnezij, dok je treća vrlo vjerojatno prehranjena i trebalo bi joj ispiranje. Danas navećer ću tu jednu isprati, a drugoj ću dati neki pripravak sa magnezijem pa da vidimo što će ispasti.
Pozdrav!
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.303
258
Drugari, mislim da sam fasovao plijesan ali nisam siguran. Nekako izgleda ko paucina. Ajd pliz neko od starijih da baci oko na fotku pa da znam na cemu sam :/

plijesan.jpg
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
Rekao bi da nije plijesan a mozda se i varam...ocisti taj dio i baci oko...ako je plijesan krenula trebalo bi izgledat smeđe i trulo..mekano na dodir i nekako smrdljivo...
:sun2: