Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Meni lici na plijesan. Ali ne bortritis kojeg mi znamo nego ona kuhinjska plijesan ili kak se vec zove. Mislim da je Aspergillus fumigatus ali....mozda i nije. Pojacaj ventilaciju i smanji vlagu a to odstrani. Meni se to pohvatalo na bubblehashu jer je bilo relativno vlazno u teglici i nisam otvarao.
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.303
258
Drugari hvala, ocistio sam, ostalo sam isprao sa otopinom sode, ventilacija pojacana. Ja isto mislim da je kuhinjska plijesan, ali posto mi je ovo drugi grow - nisam siguran u svoje znanje/neznanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.482
8.751
258
out of space & time
pitanje u vezi hladjenja HPS sijalice:

za box 44s30d93v imam 100w hps Osram,bez reflektora,a nemam ni CT,pa sam mislio da stavim 1 ili 2? pc venta da duvaju direktno u sijalicu svjez vanjski vazduh?
inace temperaturu ce regulisati vent iz kupatila ispuh,2 mala upuh,i jedan unutra..al vjerovatno je pozeljno i da nesto hladi samu lampu..
 

Ana Marija

Aktivan Član
19.07.2015
75
358
53
Ako ti je temperatura u boxu OK ne treba ti nikakav vent da puše po lampi. Ona 2 venta na upuhu makni i ostavi pasivan upuh. Ventilator na ispuhu ce povući zrak u box kroz pasivni upuh. I svakako napravi neki reflektor da nemaš rasipanje svjetlosti.
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.482
8.751
258
out of space & time
hvala lijepo
zasad cu probati sklopiti bez reflektora,jer kad stavim mylar foliju mislim da ce da reflektuje za medalju,s obzirom da je mali box,radi se o starom malom frizideru mislim da ni za folijom nema potrebe,ali stavicu je upravo u svrhu 'zamjene' za reflektor..
hvala na odgovoru pozz
 

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
Danas prvi put smućkam Plantellu i Slavol u flašu od dve litre i nakon minut dva počne se secovati prihrana, ( prvi put sa vodom iz pipe ) dali je to zbog hlora kojeg ima u toj vodi ? Dali je neko imao takvu situaciju ?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Riječ "Secovati" je zastarijelica (izraz koji koriste babe) i potječe iz starog riječnika naroda sa područija Srema.
Secovati=Slegnuti se, Nataložiti se, Ulegnuti se.
Secovati prihrana = Kad razmutiš tekuće gnojivo u vodi a ono se slegne kao da nisi ni razmutio.

eto ti prijevod ;)
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
pitanje u vezi pH runoff-a (BB all-mix sa dodanih 10% EWC-a i 30% perlita; stavljena trichoderma prah kod zadnjeg presadivanja; biobizz paleta hrane).

juce iso napravit flush amnesia-e jer su poceli zutit fan listovi na raznim mjestima/visinama i negdje se pojavio claw. neznam dal je defiecency, toxicity ili ph problem (3. tjedan cvjetanja).

flush: 90-ak litara; pola RO/pola cesmovaca; 24C; pH 6.5.
stanje u boxu: 18-28C (noc/dan); 20-30% RH
pitar je okrugli 43cm (neznam kolko je to u l)

prvi run-off pokazuje ph 7.8 sto je cudno za organic?

dal je moguce da se to desi zbog:
1. nedavno dodan EWC gore na povrsini onako ukopano; nekoliko jusnih zlica
2. kod zadnja 2 zaljevanja nisam pustio dosta run-offa vec samo da pocne kapat dole
3. premala vlaga (20-30%)
4. uz nju u pitru raste kopriva (iz sjemena), 3 komada, da vidim jel ima sta u onim companion tvrdnjama (za sad ne vidim to, jer sam moro pocet hranit jer su donji fanovi poceli zutit nedavno
5. vege jako duga, oko 2 meseca; radio se manifolding sa 16 glava

lp
 
17.11.2015
10
17
3
Živili ljudi može jedna pomoc, nezz bas sto mi je sa biljkom listovi joj malo koda ih je sunce sprzilo i tako sve vise se povecava jeli moze bit razlog sto mi je brat natopija vodom :eek: IMG_8360.JPG IMG_8361.JPG IMG_8362.JPG :fuck:
 

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
Danas prvi put smućkam Plantellu i Slavol u flašu od dve litre i nakon minut dva počne se secovati prihrana, ( prvi put sa vodom iz pipe ) dali je to zbog hlora kojeg ima u toj vodi ? Dali je neko imao takvu situaciju ?
Meni se uvek secuje :lol: Plantela, ako je ne potrošim dok zalivam nego mi pretekne rastvora. Bude kao neke sline da plivaju po vodi, al samo dobro promućkam flašu i pičim dalje;)

PS. Pozdrav starim babama koje puše džidžu :let:
 
Poslednja izmena: