Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
-odaberi bolju zemlju. PotH, TM...
-temperature kolike su bile? 25-28 bi trebalo bit. Kolika temperatura prostorije u kojoj je box?
-vlaga nije toliko bitna trenutno
-koliko je lampa bila od biljaka?
-alu foliju su ti rekli da izbacis i ofarbas u bijelo ili stavis reflektirajucu za grow
-kolko cesto zaljevas i sa koliko? Ph ako ne korigiras onda ostavis 20-30min da odstoji i zalijes.
 

piton

Banned
Banovan
01.12.2015
44
21
8
A temperatura je uvijek ispod 20 u prostoriji, oko 15-20, lampa je 15-20cm od biljke , a vodu ostavim uvijek da odstoji.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
15°C je malo pre malo.
15cm od biljke je pre blizu za tako malu biljku.
koliko ostavis da odstoji?

vjerojatno spalis biljke sa lampom koja je pre blizu.

Kolika je temperatura u visini biljke?
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Setup je postavljen i ukljucen. 1,1x1,1x2m su dimenzije, 600w dualspectr, fi150 kanalni vent koji hladi ct i aksijalni 400m3/h. Trenutno probam temp i interesuje me sledece: na visini od 30cm su mi temp 30-31c uz konstantan rad velikog sobnog vent, vlaga oko 25-30...koliko imam lufta da dignem refl da bi bio na 28c a da joj ne uskratim svetlost/lumene ?
Da li ce malim biljozama smetati konstantan rad sobnog venta, jer kad ga ugasim i na vecoj udaljenosti dobijam temp preko 30c?
 

Prilozi

  • index5.jpg
    index5.jpg
    54,1 KB · Pregleda: 30

piton

Banned
Banovan
01.12.2015
44
21
8
Ljudi malo kasnim, ali da se nadovezem na moj problem..
Jel mozda prolem u tome što bi svaki put sjemenku stavio u vodu pa u zemlju na max 0,5cm debljine, i kad bi izasla,izasla bi sa glavom u sjemenki i onda bi joj ja skinuo sjemenku i onu opnu.
Jel to problem?
 
11.10.2015
32
3
8
34
Ekipa ako moze hitnooo pomoc radi se o 5 cura ww auto,u 11l platnenim potovima su zemlja mjesanca humusa nekog kokosa i glinenih kuglica,gnojivo biotabs orgatrex npk 6:1:5 lampa 400w hps box velicine metar-metar-2metra,nikakvi nametnika na vidiku,voda nazalost nije mjeren ph,19.dan zivota DSC_1592.jpg DSC_1592.jpg DSC_1593.jpg DSC_1596.jpg
 
27.01.2016
199
248
43
59
@Neytiri, gnojivo je preslabo,
Konoplja treba velike količine hranjiva u lako topivom obliku jer se korijen prema stabljici razmjerno slabije razvija. Zato konoplji treba davati više hranjiva nego što ga izvlači iz zemlje. Kupi malo pakiranje NPK gnojiva formulacije 15:15:15 i time hrani biljku do cvatnje. Kada procvate koristi PK 20:30.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Degustator

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
Ako nista nisi izmisljao,verovatno je do zemelje.Losa je . Izgleda kao da si predjubrio,a opet sa druge strane su blede i gladne. JA bih pokusao sa plantelom 10ml na 1L. Zalivanje i folijarno.
Prethodno da se zemlja dobro osusi ako su natopljene saksije.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
@Neytiri
Rekao bi da je do vlage posto je lisce prakticki na "zemlji". Ako je ovo novo lisce, tj sve ostalo ok...teraj dalje pa cemo vidjet.
Ono bitnije u ovoj prici je da bi trebao korigirat ph. Kokos i glinene kuglice su ph intertne i to vec spada u hydro kategoriju. Velis da ima humusa ali se ne vidi bas da ga puno ima i pitanje je koliko on utjece na ph. Druga stvar je hranjenje, dosta rano ces morat pocet gnojit posto u tvom substratu nema skoro nicega.

@Groff
Konoplja dok je mala ne treba velike kolicine gnojiva. Takodjer ovisi od sorte do sorte koja kolko treba.
Korijen se razvija brze od stabiljke. Ako mi ne vjerujes, pogledaj biljku od 10cm koliki korijen ima.
Savjetujes mu npk omjere koji se koriste u granulatima. Granulatska gnojiva ne savjetujem u indooru nikako. I zasto bas ti specificni omjeri? Mislis da 8-3-5 u vegi i 4-6-7 u cvjetanju nece bit ok? .... neytiri koristi ok gnojivo i neka nastavi sa time ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Degustator

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.041
398
@Neytiri Jel zagnojena sa kompletom BioTabs-a ili je ili je samo dodan Orgatrex? Orgatrex se inače daje u kombinaciji sa Bactrex-om. Ako je stavljeno sve od BioTabs-a u zemlju na početku, pH nebi trebao bit problem.:)
 
27.01.2016
199
248
43
59

[USER=50467]@Groff

Konoplja dok je mala ne treba velike kolicine gnojiva. Takodjer ovisi od sorte do sorte koja kolko treba.
Korijen se razvija brze od stabiljke. Ako mi ne vjerujes, pogledaj biljku od 10cm koliki korijen ima.
Savjetujes mu npk omjere koji se koriste u granulatima. Granulatska gnojiva ne savjetujem u indooru nikako. I zasto bas ti specificni omjeri? Mislis da 8-3-5 u vegi i 4-6-7 u cvjetanju nece bit ok? .... neytiri koristi ok gnojivo i neka nastavi sa time ;)[/USER]


Slažem se da posve maloj biljci nije potrebna velika količina gnojiva, dovoljno je ono što se nalazi u kvalitetnom supstratu. Inače koristim profesionalne supstrate (Klasman, Brill, Stender).
Sorta nema nikakav utjecaj na potrebe za gnojivima jer uvijek se radi o istoj biljci, o konoplji.
I dalje stojim da se korijen razvija slabije u odnosu na stabljiku. Znam što pišem, agronom sam po struci.
Zašto misliš da granulirana gnojiva nisu dobra za indor? Stvar je u pravilnom doziranju a primjeniti se mogu na način da se potrebna količina otopi u vodi i otopinom se zalijevaju biljke. Osim toga, konoplja je kultura koja podnosi 7x veću koncentraciju hranjiva od svih drugih biljaka. Naravno, to ne znači da je višak ako se pretjera neće ubiti.
Ne da mislim, znam da su formulacije koje si naveo preslabe.
 
11.10.2015
32
3
8
34
Samo ovo gnojivo sam imala pognojila sam i bolje je izgledala u roku od pola sata,mogu li vodu korigirat prije nego sto stavljam u nju gnojivo po postupku ph metar bez ph metra? I mogu li dodat u ovu zemlju malo tera brill zemlje ili da uzmem jos humusa?
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.041
398
Nemoj me držat za rijeć ali mislim da samo Orgatrex bez kombinacije ostalih elemenata BioTabs-a ne radi kako treba. Promijeni gnojivo.
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Imam ja još jedan "problem".

Biljke su u četvrtoj nedelji cvetanja, ponekad imaju neki ok miris nalik na mentu. Mada većinom je miris neugodan. Nije jak, ali ipak "čudno" mirišu (ovo mi je prvi grow možda je i normalan miris)
Izvadila sam ih iz boxa, oprala ceo box, vratila ali ipak je "problem" do njih. Miris ne dolazi iz zemlje već iz samih cvetova. Nema traga od buđi.

Tražila sam po netu, uglavnom je mišljenje da su neke vrste jednostavno takve. Ali bih želela da vidim da li trebam još nešto da proverim pre nego što to prepišem vrsti.