Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

cikinodetence

Banned
Banovan
09.11.2015
43
5
8
39
Veliki problem ljudi imam ne znam sta da radim prvi mi je grow nikada ovo nisam video.
Crvici mali beli ima ih mnogo skakucu i gmizu po zemlji sad kad sam zalivao vidim i da im voda ne prija nzm.
Po listovima i c vetovima ih nije bilo ona je stara 2.5 meseca nikakvih problema nije bilo.
Sta je to sta da radim???
Hitno
 

cikinodetence

Banned
Banovan
09.11.2015
43
5
8
39
Ma sta da fotkam jedva da se i vide golim okom sad se i ne vide samo dok sam je zalivao skakutali su kasnije sam ubijo jednu crnu debelu musicu.Mislio sam sutra ujutru da operem koren i da je presadim ali sam sad citao na netu o tome i mislim da cu probati da izlecim da nije uzelo maha to su oni liciki valjda a i biljka bas cveta treba joj jos manje od meseca da bude gotova posuo sam gore po zemlji zeolit i zaboscu sibice kasnije pa ce mo videti...
Nadam se da ce izdrzati do kraja ako neko zna sta trebam da radim slusam
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
@cikinodetence imao sam takav problem u jednom grow-u...ne prave neku preveliku štetu,al su dosadni za popizdit...dok je zemlja suha,zabiju se u unutrašnjost tegle u potrazi za vlagom,a kad zaljevaš izlaze na površinu...ja dok sam radio flush sam ih kupio sa površine vode,ali uzalud,ima ih milijardu kad se nakote...tako da ti unaprijed prognoziram poraz u borbi s tom gamadi...u mojem slučaju nisu napravili neku štetu na biljci,nadam se da neće ni tebi. ;)

edit:
evo od ovog posta ide moja borba s gamadi,pa baci oko,možda ti pomogne. ;)
S.A.G.E.???/HPS250W/by ganja_farmer
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
ja mislim da se tu radi o springtails-ima. oni nisu stetocine.

"these guys resemble thrips, but are very small, clear, and can dart away quite quickly. Usually found in the runoff of pots after watering, having a springtail population isn't something to worry about. It is a sign that the soil biosphere (the rhizosphere) is balanced and in check. Springtails are known to eat spores and mycelia of pathogenic fungi that can cause damping off, as well as carry mycorhizzal fungi to root hosts, and control other forms of microlife that become imbalanced or disrupt the rhizosphere. Springtails are estimated to have some of the highest populations of any animals on earth, and play an important role in soil conditioning."
 

cikinodetence

Banned
Banovan
09.11.2015
43
5
8
39
Hvala ljudi to je to,biljka izgleda vrh nikakav problem videcu u narednih par dana da li ima promena uplasio sam se bio sad shvatam da nije alarmantno i da je na neki nacin prirodno.
 
30.06.2014
59
132
33
Biljke su mi u šestoj nedelji cvetanja, i počele da puštaju nove izdanke i listove na vrhu hedova. Bile su prestale sa rastom, i sad ovo. Zašto se to dešava? Inače su visoke oko 80 cm, a svetlo (600w i reflektor) je oko 40-50 cm iznad vrhova. Molim nekog ako zna da mi odgovori zbog čega se to dešava, ako treba još detalja oko growa, tu sam. Evo i slika:
DSC_0938_resize.JPG DSC_0939_resize.JPG DSC_0940_resize.JPG DSC_0941_resize.JPG
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
I ja bih rekao da si pokrenuo vegetaciju ponovo nekako mada ne znam kako... :zvezda::
Da ti se nije tajmer zeznuo i svetlo bilo ukljuceno 24/0 ili tako nesto?
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
nikad video tako nesto, ni uzivo ni na netu. cak ni ne lici na revege, bar kod mojih nikad tako nesto nije bilo kada bih revegetirao. da ti negde ne curi svetlo, koja je genetika u pitanju
 
23.11.2015
1
1
3
Pozdrav prijatelji!

Novi sam tu i imam jedno malo pitanjce.
Imam jedan problem za koji mislim da je nedostatak kalcija (ili to ili hrđa po meni). Na par listova su mi se pojavile žute/smeđe fleke, ustvari list je otvrdnuo/isušio na tom mjestu. Ima li tko ideju kako možda riješiti problem ili trebam slike priložiti (paranooja :) )? :) Hvala puno!

(Biljka je u fazi vegetacije (27 dana 20/4) , box je 1 x 1 x 2, 1 vent unutra za cirkulaciju, pasivni ulaz zraka i vent za wc na "krovu" 400 W hps žarulja. 2 biljke/ Moby Dick GH seeds. Zemlja florabela (u ***** je btw, ima korova), Hrana plantela zelena/crvena/žuta, ph vode od 7 od 6.3, 6.5 ("indikator kapljice"))
 
30.06.2014
59
132
33
Mrak je u prostoriji, 12/12 režim HPS 600W, metar sa metar boks, u pitanju su Royal Highness i Dance World od RQS-a. Ništa nisam menjao u režimu svetla ni ishrane. Samo sam postepeno dizao svetlo kako su rasle.
 
30.12.2015
56
24
8
39
Pozz zanima me moj auto SH je danas 60 dan malo je u zaostatku jel sam imao problema sa njim u pocetku,sad me zanima,najveci ovi vrhovi pogledom na microskop trihoma ima dosta amber,al nize dolje vrh su mlijecni i providni,jel smijem odrezat taj gore vrh sto je zrel a ovo dolje ostavit,znaci da prerezem stabljiku tog najdebljeg vrha do pola a ovo drugo ostavit,oce bit kakvih sokova...hvala
IMG_20160223_090047.jpg
 
07.08.2015
25
4
3
back country
jutros divno sunce obasjalo. idem u šetnjicu da vidim svoju bebicu_ce i prizor je bio fantastičan :bocni:: nešto ih je samljelo potrgalo zgazilo sve pretpostavljam da je u pitanju divlja svinja sa mladima jer ima puno malih otisaka papaka i jedan veliki koji se ponavlja. tako da sam iznimno sretan razmišljam da si pucam u glavu odma ili malo kasnije al vidit cu :) propala godina svima zelim puno srece i nedo bog da se ovo desi nekom od vas pozzzz i zelim vam ljepu berbu :gled:
O

To se i meni desilo prošle godine moguće da je divljač...I to sigurno nije jedini trag,mora da ih je masu.