Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
Creative je napisao(la):
gdje si vidio to ??
heheehe pa kaze na tvojoj biljci :p

@mičurin mogao bi biti nedostatak magnezija..

"magnesium deficiency is rare when you’re growing marijuana
outside, but it can happen in indoor soil and soilless mediums.
It primarily affects the lower leaves of the plant at first, turning
them yellow and making them lose vigor."

Epsom salts are the quickest and easiest way to treat a magnesium deficiency.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Pretpostavio sam da je neki mineral u pitanju i nakrko sam svega što joj treba. Zanimljivo je što je to jedna od tri biljke (isti MP) i što na ostalim nema ama baš nikakvih ni najsitnijih oštećenja i deformacija te ili neke druge vrste!? Malo sam zbunjen jer mi se nikada nije dogodilo da imam sl. problem ?! Uglavnom,tu grančicu sam slučajno ostavio jer je bila neinteresantna,tanašna i niska,i vjerovatno,kao što sam napisao, nema snage kao ove ostale da povuče sve što joj je bilo potrebno.Zanimljivo je da su ostali listovi nakon zalijevanja i gnojenja nakon sat vremena usmjerili vrhove prema gore i kao da su mi se zahvaljivale na obilnom obroku :)
Mislim da je sad sve ok. Malo sam pregledao listove nebi li vidio kakve baje,pauke i sl. gamad,ali nisam našao ništa. Idemo dalje :signs051: :cvetak :bananica :pilot :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
Creative je napisao(la):
gdje si vidio to ??
da ne obilježavam,točno ispred venta il umišljam kao što rekoh,uvijanje lista uzduž :127fs4573872:
dakle ne tvrdim da je to to...al ja više nemam s tim problema :)

https://vutra.org/topic/3354-foto-album-galerija-sa-komentarima/page-81#entry274806

tarzane@ gdje ja govorim da on nezna uzgajat? nema veze što su biljke pri kraju jer ja pričam o uvrtanju lista uzduž a ne o žutim listovima....kolega mičurin nek im da i urana ako želi :)
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
heheh nebi rekao mandor, pogledaj u najvise lajkovan sadrzaj dobar dio su biljke od Creative-a..zna covjek sta radi, malo listovi pocinju zutiti ali to je normalno u tom stadiju, vidi se po biljci da ima jos jako malo do kraja :)
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
odlicno si primjetio druze ...moj je tipican primjer malo povecane temp. jer su blizu ct.a
istu stvar imas i vani kad je jako sunce .

no kod mene je vrh biljke takav i listovi se ne zatvore prema gore kao kod tebe i micurina .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

Ojebina

Aktivan Član
07.03.2014
69
7
8
Dali je uredu posijati sjeme u providnu posudu? u mom slucaju je donji dio plasticne flase koju sam osjekao i tu posadio sjeme. Vidi se korijen kroz tu posudu biljka je stara 8 dna i dali to steti jer u prirodi je da korijen bude pod zemljom tj u mracnom a kod mene je na svjetlosti bukvalno? (mozda vama ovo izgleda kao glupo pitanje ali meni nije) :) nevjerovatno koliko je korijen dugacak cinimi se da ce ova posuda ubrzo biti mala?
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
Creative je napisao(la):
odlicno si primjetio druze ...moj je tipican primjer malo povecane temp. jer su blizu ct.a
istu stvar imas i vani kad je jako sunce .

no kod mene je vrh biljke takav i listovi se ne zatvore prema gore kao kod tebe i micurina .
zato kažem ili umišljam već ili neznam... :)

Tarzane: ovako izgleda problem sa Mg-om...

"With cannabis Mg deficiency shows on the lower sunleaves first, the green between the veins becoming a little lighter green as the very early symptom. Seeing it at this stage means the plants are telling you I need magnesium now! In the picture below on the left shows lower leaves of a plant that is starving and short of all three of the main elements ie nitrogen phosphorus and potash but not Magnesium, on the right show lower leaves short on Magnesium only"

mali primjer kako općenito izgleda gladna biljka tj. list i kad fali Mg...Nać će se već mičurin ovdje lol :)

2qk6jj9.jpg


materijal posuđen :)



Ojebina@:

korjen nikako nevoli i nesmije na svijetlo,pohemeri biljka,ako je korijen vani,podreži to što viri potom presadi u neprozirnu posudu...
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
ojebina....zamotaj s necime bocu da neprolazi svjetlost kad poraste biljka da ju mozes presadi...presadi ..... i slijedeci puta pazi di stavljas ;)
 

Ojebina

Aktivan Član
07.03.2014
69
7
8
ahha odradicu to da zastitim. Biljke su starepo 8-9 posadio sam ih u dno od plasticne flase koja je bila zapremine 2l, koliko ce jos moci biti u toj posudi i dali cu morati presadjivati u vecu ?
 

Ojebina

Aktivan Član
07.03.2014
69
7
8
Trenutno nemam sa cime da slikam, dacu osnovne podatke. Posadio sam sjemenke, stara je 9dana i visoka je 7,5cm
Vrstu posude sam vec rekao ali ne znam tacno kolika je zapremina iste jer je odrezak od flase. Zemlja je sumska crnica i nisam je nicim gnojio. Zaljevam po potrebi tako da zemlja nikad nije suva a voda je izvorska tj ona koju koristim za pice. Ne znam koji ph moje vode. Prostorija je od 7 kvadrata. ne koristim lampe samo svjtlost preko dana (otkako je iznikla mozda je jedan dan bio suncan) i sobnu sijalicu uvece koja jae 75w. Nemam iskustva u uzgajanju jer mi je ovo prvi put.
Jbg sliku nemam ali valjda ce i to biti. Planiram outdoor pa me interesovalo dali su ove posude dovoljne da biljka u njima bude npr mjesec dana. Biljka je visoka 7.5 cm tanka i listovi su skroz mali ali vise o njenom izgledu kada nabavim aparat valjda vec sutra? pozz i hvala na razumjevanju i usput se izvinjavam ako spamujem i postavljam mozda nerealna pitanja, jbg.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Biljka ti je vjerovatno vec izduzena u nastojanju da uhvati svjetlo.S vremenom ce postati i rahiticna.Citajuci forum i unutrasnje uzgajanje,vidjet ces da nitko ne gaji na obicnom svjetlu od 75w :).
A zemlja,to je isto greska u tvome slucaju.U outdooru biljka kompenzira crnicu kroz sve druge parametre koje dobije u prirodi,pa hajd' to moze proci out.
Presadi ju u posudu min. 10 litara,stavi joj bar 75w hps-icu,
neku od provjerenih zemlji za uzgoj,
i ne zalijevaj cesto nego samo kad treba.
Znaci,presadi ju,zatrpaj ju skoro do listova i daj joj svjetla adekvatnog.

Neki ljudi ne vole kad se muce zivotinje a neki ne vole kada se muce biljke :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan and Avantura

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Ojebina je napisao(la):
Venlo hvala na savjetu sada znam vise, mozesli mi pojasniti sta znaci to da ce s vremenom postati rahiticna? Evo i slike najstarije biljke o kojoj sam prico. Zar joj nije dovoljna dnevna doza svjtlosti pa da moram koristiti sijalice? (napominjem da je ovo sjeme dobijeno iz ''hedova'' tj sacuvano nije kupovano i provjereno)\

https://imageshack.com/i/0j8xg9j

https://imageshack.com/i/0ugh3fj

https://imageshack.com/i/0j9hrcj
Sta ti znaci ..dnevna doza svjetlosti ?
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
ma prijatelju ovo ni rahiticno nece postati, ovo tvoje broji sate dok se ne slomi, malo svjetla pa se izduzila a stabljika slaba i mekana.. ako imas jos koju sjemenku rijesi se ovoga, samo dzabe struju trosis..a out pocni kad dode vrijeme za out :) ccc..