Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
mozda da nam stavis fotke da vidimo o kakvoj se opremi radi... bio sam u situaciji da resavam problem kada je na istom balastu radila mh a nije radila hps, i dalje ne znam kako, al problem je bio sto se izvukao N kabl iz startera... napominjem, mh je palila i radila, hps nije, kada je sve prikopcano kako treba radile su obe
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
hps ili stednu ..nikako obicnu sijalicu ....i stavi ju na 18/6 ne 12/12 ...kombiniraj malo s vanjskim svjetlom kad ga ima ,samo da biljka nebude na hladnome .
 
15.03.2014
6
4
0
Pozdrav, imam jedan problem, biljke su mi stare vec oko 2 mjeseca, pod nekom jadnom halogenom zaruljom od 116W i taman sam ih prebacio na 12/12 pred kojih tjedan dana i sinoc idem svjetlo ugasiti i vidim da mi je jedna klonula, ugasim svijetlo i ostavim ventilatore da rade, mislim si ili sam previse zalio ili joj je bilo prevruce (u istom cvjetnjaku je jos jedna biljka a oba sjemena su "iz pusenja". Druga se ponasa sasvim dobro i listovi su stvarno super)

http://imgur.com/c0T7lTe
http://imgur.com/ByZoR4M

box je totalno DIY (do it yourself) sa minimalnim financijskim troskovima. Zarulju sam vec spomenuo. Na boku su 2 venta od kompa 80mm koji upuhuju zrak a na vrhu je jedan od 120mm koji piri van. U pocetku su zaljevane obicnom vodom iz pipe koju sam ostavljao u casama da klor ishlapi van, kasnije sam poceo kupovati karnistere od 6l vode za pice i tim zaljevam zadnjih 2-3 tjedna. Zadnjih tjedan dana otprilike ih škropim sa vodom iz šprice za pranje stakala koja je oprana 550 puta. Prije tjedan dana sam prestao gnojiti, a gnojio sam s nekim gnojivom sto je frend koristio u nekom growu u fazi vegetacije, specifikacije ne znamo jer nije bilo u original pakiranju ali on kaze da je provjeravao sve i da je gnojivo odgovaralo specifikacijama a i tokom gnojenja su biljke lijepo reagirale na gnojivo i osjetio se napredak.

Mojem neiskusnom oku to izgleda kao pretjerano zaljevanje (mozda i jesam pretjerao malo jucer) ali ova druga nije pokazala te znakove tako da me tih par cinjenica buni i ne znam sto bih radio.

Biljka koja se susi je puknuta jedno 10ak centimetara od zemlje (to se desilo pred 3-4 tjedna) ali sam to uspio sanirati stavljanjem suhe vate oko mjesta loma i fiksiranjem uz pomoc cackalica i elasticnih gumica. Biljka tada nije pokazala lose znakove loma osim sto je par dana stagnirala sa rastom.


Iskreno se nadam bilo kakvom odgovoru. Hvala.



EDIT:
Ovu sa slika sam jucer odsjekao i objesio da se osusi a sta cu sa stabljikom to odlucim kasnije (prijedlozi!?)
I drugoj postaje lose a u njoj su mi bile sve nade, taman je lijepo pocela prve ozbiljne dlacice bacati :/
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
nista nisi radio kako treba...a nisi ni citao po forumu bas nesto i evo sta se dogodi.
Znaci padas iz tog djela....e sada da vidimo kakav si u zalaganju.
Fino u mentorski kutak pa izaberes mentora i pocmes rijesavati problem.
Hocu reci ..treba ti mentor.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
a od tih biljaka nebude nista ako nesredis rasvjetu ...ovo je banana od lampe .
to sto susis mozes slobodno baciti ...nepusi se lisce nego hedovi :)
a sto ti je smotana tako stabljika na toj polomljenoj ?
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
trosis struju 2 mjeseca bezveze, nabavi hps ili par štednih jer od ovoga neće biti ništa...ako ti je zao biljke, vrati rezim svjetla na 18/6 i vegetiraj ju dok se ne rasiri, naravno preduslov ti je da nabavis gore navedenu rasvjetu...u vegi gnojis gnojivom za vegetaciju, u cvjetanju gnojis gnojivom za cvjetanje...prosto ko pasulj
izmucio si bilje, zao mi ih je sta su sve jadne prosle, citaj brate pa nije nuklearna fizika uzgojit korov
 
15.03.2014
6
4
0
Pozdrav,

Evo, obe su mrtve.
Prvo bih htio reci nekim ljudima da to sto nisam pribavio uvijete za kvalitetan grow NE znaci da nisam citao i da ne znam stvari tipa da se pusi cvijet a ne lisce, a pogotovo da sad netko objasnjava trivijalne stvari kao sto je gnojenje sa gnojivom za vegetaciju u fazi vegetacije (pristupanje novim clanovima kao da su blago-retardirane osobe samo zbog toga sto po nivou znanja nisu vama ravni je sasvim krivi pristup). To sto sam htio nesto probati i nisam imao uvijete da to napravim na (dovoljno) dobar nacin nikako ne znaci da se nisam trudio oko toga i da nisam procitao i usvojio elementarne stvari. Dakle kako je netko gore spomenuo da sam pao na uzgajanju, tako je nekoliko clanova palo na odnosu prema novijim clanovima.

Trosio sam struju 2 mjeseca za djabe.. Ma ***** mi se, ta zarulja bi na mjesec dana napravila razliku u racunu 30ak kuna u slucaju da radi 24/7 tako da je ta cijena smijesna s obzirom da sam naucio neke stvari i samim time sto nisam uspio a neke i dok sam se susretao s problemima kroz tih 2 mjeseca.

@PowerSeed od outdoora nista!

Znaci sada mi je plan skupiti novce za neko normalno sjemenje (u planu mi je neki automatik, sto brzi), nabavka 150W HPS-a i malo povecati box kako bi stale 2-3 biljke u razlicitim cvijetnjacima od 3-5l.... Kad nesto od toga bude onda potrazim mentora i probam to napraviti kako se spada, a do tad imam nekako gorak okus u ustima glede foruma....Nazalost.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ajwanna and šaran
15.03.2014
6
4
0
Zaboraviti cemo to....idemo dalje :)


Nego, imate li neku sortu za preporuciti? Automatik obavezno. Prinos mi je isto dosta bitan jer ne zelim kupiti sjeme, 7-8 tjedana trckarati oko toga i da dobijem 10-20 grama.... Gledao sam KALASHNIKOVA AUTOFLOWERING (GREENHOUSE SEEDS) na zamnesia.com (ujedno me zanima ima li tko kakvih iskustava s njima, meni djeluju uvjerljivo).

Dakle zanima me indoor, autoflowering, visina do 100cm, vrijeme rasta 8-9 tjedana max, puno THC :vb_devil:, a da po efektu bude sto vise slicnija sativi i cijena ne vise od 25€ za 5 kom...mozda malo previse uvijeta? :D


I isprika za offtopic.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Uzmi Super Skunk od sensi ili automazar od dutch a 25€ je malo za prevelike zahtjeve. Goglaj automatike pišu od prinosa do cijena.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
15.03.2014
6
4
0
Evo vrtio sam malo po stranici i naisao na jedan strain za koji nisam mogao ne napraviti iznimku sto se cijene tice. Tocnije rijec je o Berry Bomb Auto od bomb seeds. Po specifikacijama meni se cini i vise nego dobar, samo ne znam koliko tome vjerovati. Sugestije?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Vidis Rizla ,goruk okus ti je ostao jer zelis preko reda dobiti informacije i zatrpavas ovaj dio foruma sa pitanjima za koje vec postoji odgovor o kalashu je toliko pisano da bi mu morao znati broj listova u 4.tjednu tako da padas i iz zalaganja.

Berry Bomb mislim da nije nitko uzgajao tako da eto vjerovatno ces morati sam odluciti.
Izbor sjemenki nesmatram problemom a ovaj dio foruma je za probleme tokom uzgoja.Malo sam zazvucao bahato vjerovatno ali i tvoja izjava da ti forum ostavlja gorak okus u ustima i onda poslije toga brdo pitanja...neznam
Citaj forum bi bio m oj odgovor na tvoja pitanja
 
15.03.2014
6
4
0
Pa ako sam vec pitao tu u vezi tog sjemenja ima li smisla upadati u drugu temu ili nedaj boze otvarati novu?
Oprema i sve ostalo ceka zatvaranje financijske konstrukcije...

Za gorak okus rekoh, idemo dalje...Clan sam na dosta foruma i znam da se novi clanovi ne nadju odma na prvu sa starijima i da cesto bude nekakvih nesuglasica na pocetku.

Zatrazio sam mentorstvo od power seed u njegovoj temi i tu necu vise offtopic pisati...pozdrav.
 
15.02.2014
21
3
3
pozdrav svima na forumu. Imam problem i ako moze ko da me uputi jako bi mi znacilo !!!

400 w hps, super skunk, 40 do 70 % vlaznost .. boks je 1m kvadratni .. ne koristim djubriva, samo zalivam vodom, usao u cetvrtu sedmicu vegetacije i ph je 6.4


detalji o zemlji

Sirovina​


Beli treset: 50%


Crni treset: 50%


Sruktura​


Fina: 0-7 mm


EC​


0.8-1.3 mS/cm


pH​


5.5-6.5 (u vodi)


NPK​


14-16-18 (0.8kg/m3)


Ukupan azot: 110mg/l


Fosfati: 120mg/l


Kalijum: 140mg/l


Mikroelementi​


Mg, B, Mo, Cu, Fe (helat EDTA), Mn, Zn




na ovoj slici je zemlja i sa vrha se nahvatala budj ( bar mi tako izgleda ), pitanje, da li je to stetno po biljku i sta treba da uradim


http://postimg.org/gallery/2d6ys0uy/8cd076d2/


i da li neko moze da mi kaze u cemu je problem sa mojom biljkom (sudeci po listovima). Deluje mi kao manjak magnezijuma, al opet bi poslusao savet ikusnijih

http://postimg.org/gallery/btyftuue/802ff9fb/
 

iprezime

Aktivan Član
26.08.2012
154
73
28
12
imam problem :)
slikice su prilozene, kontam da sam ih malo previse zalio ali zemlja nece da se osusi, neznam sta bih mogao napraviti ako je to problem ako nije molim savjet



to mi je white w.


ovo mi je c+
neznam sta im je vidite fleke na listovima vidim da zute zemlja je na nekih 7 cm vlazna
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ghost trebaju gnojivo, plantelu cvet ili vrt ako oces bio.

Iprezime malo si ih utopio vodom. Jesi stavio kod zalijevanja koje gnojivo?