Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.03.2016
7
2
3
34
Izvinjavam se ako zapocinjem vec postojecu temu,ali zaista nisam mogao da pronadjem nigde informaciju da li autos moze da revegetira? Imao sam biljozu koja je pri samom zavrsetku cvetanja totalno ostala bez vode i osusila se,jer nisam par dana bio u mogucnosti da je obidjem,dakle nije ostalo nista od nje,ja je zalio i posle par dana se vratila u zivot. Sad je zelena kao gora medjutim nigde ni naznake ponovnog cvetanja. Da li je neko upucen u problematiku? Hvala unapred.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Nisam bas shvatio tvoje pitanje ali imao sam slicnu stvar da su mi biljke zadnjih deset dana pocele zeleniti kao da su u vegetaciji,a ne na kraju cvijetanja.Medutim cvijetovi su i dalje uredno dobivali masu i na kraju popuseni ali ne vjerujem da se auto moze revegetirat.:):thumb:
 
17.03.2016
7
2
3
34
Pa moje pitanje je ima li nade da ce ova biljka opet procvetati (po drugi put) . Na ovoj biljci trenutno nema ni jednog cveta niti preflower znakova,a bila je skoro mrtva :D
 
17.03.2016
7
2
3
34
Ne,imam autosa koji je "crkao" u kasnoj fazi cvetanja,znaci osusio se skroz i posle par dana dosao sebi i prozeleneo ceo opet :D I sad je zelen vec mesec dana hahaha :D

Out je u pitanju*
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.806
2.698
Weed California USA
Ja bi rado htio vidjet sliku te biljke.
Osim ako se nije nesto desilo sa tim ubijanjem biljke...pa je ona jednostavno krenula rast ispocetka.
Morala bi i procvjetat ponovo po toj logici....al ova cijela prica je dosta konfuzna, posto su price o revegi autosa dosta kontradiktorne.
Knjiga kaze da je nemoguce to izvest.... e sad..... ko ce ga znat.
Koji automatik i od kojeg breedera?
 

crnorizac

Aktivan Član
15.03.2015
55
437
53
Zna li možda netko o kojoj je beštijici ovdje riječ? Nisam uspio mobitelom dobro zumirati, ali sivo-bijele je boje, nalikuje na skakavca, leti i ima po sebi prah kao noćni leptiri. Stabljika je na nekoliko mjesta bila skroz bijela od tog praha. Mislim da su mi oni izbušili listove chocolate cheesea koji sam dobio na dar od Sannieja. Kao da mu nije bilo dosta što ga je prije dva-tri tjedna gotovo ugušila okolna vegetacija, ali spasio sam ga u zadnji tren. Nadam se da će biti barem nekoliko dobrih hedova ako završi prije mrazeva.

Sivi leteći skakavac.jpg
 

crnorizac

Aktivan Član
15.03.2015
55
437
53
To je to, bravo, hvala. Skinuo sam ih prstima i uklonio zaražene listove kako i piše u savjetima. Ako se opet pojavi, probat ću neku drugu metodu.
 

Milos89

Aktivan Član
28.05.2013
163
196
43
35
Zalutah u temu i dok sam prelistao malo dobio odgovor na jedno pitanje , sto se tice ovih cvrcaka .. i kod mene se pojavljuju ali po nekoliko , sto dohvatim uklonim .. nego , hteo sam pitati , kad se uklanjaju donje grane koje su mrsave i do kojih ne dopire svetlost .. ? :)
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.806
2.698
Weed California USA
U outdooru se obicno ne prakticiraju takvi oblici prunanja posto bi trebalo biti dovoljno svjetla svugdje. Al ako bas zelis iz nekog razloga onda mozes dok god traje vegetacija.
 
03.05.2015
64
97
33
51
pozdrav, biljke su mi napale nekakve bijele bube koje za sobom ostavljaju bijelu paucinu. Kada dodu do heda na tim mjestima gdje je bjela paucina odmah nastaje plijesan. Nisam siguran je li medeci cvrcak ili vunasta vas ali medeci cvrcak je nekako veci od buba na mojim biljkama pa mislim da je vunasta vas. evo par slika sa foruma kako izgleda

hbM9jvz.jpg yYOtMDS.jpg

zanima me kako da se riješim tih buba, pročitao sam da ih nekakvo ulje od neema može ubiti, PowerSeed je napisao "Neem Oil And Soap To Kill Mealybugs" pa sam mislio da kupim to ulje i dodam deterdzenta i pospricam ih time. moze li nekakav savjet ?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.806
2.698
Weed California USA
Vele ovak

Suzbijanje je moguće na način da se mehaničko odstranjuju zaražene grančice i grane, moguća je i primjena insekticida na osnovi alfa cipermetrina koji imaju dozvolu u RH za primjenu na vinovoj lozi.

Ja ih skidam rucno ili sa upaljacem. Samo taknes plamenom i nestane sve u milisekundi :D
Mislim da je No Joke pricao da duhan/cesnjak kombinacija pomaze.....al meni ti domaći recepti nikada ne pomazu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
16.07.2016
3
0
3
52
tackice.jpg Drustvo, ove godine sam se prvi put upustio u avanturu uzgoja i izbacio nekoliko biljaka da se bore sa silama prirode i mojim neznanjem. I prvi problemi naravno. Prelistavao sam forume da ne bih opterecivao nikog, ali ovakve simptome nisam nasao - slika u prilogu. Djubrivo koje sam koristio za prihranu je Plantela Organica (kod nas nema plantela list ili cvijet, samo ovo) i tu moze biti greska jer ne kapiram bas sta sam uzeo. Doza - jedna saka na 5 l vode. Dakle, crne rupice okruzene zutim...ima li neko ideju?
 
Poslednja izmena:
31.07.2016
2
0
1
39
Pozz

Imam problem :) prvi put mi je i naletio sam na prvi problem.

nadam se da ima riješenje :)
 

Prilozi

  • 13898366_10208657645111213_1379851442_o.jpg
    13898366_10208657645111213_1379851442_o.jpg
    299 KB · Pregleda: 34