Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Znači ako sam dobro shvatio, na tom donjem lišću se dešava efekt 100%-tne vlažnosti pa transpiracija nije moguća, a time nema ni prijenosa vode/nutrijenata pa lišće odumire? :)
 

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
@opa cupa eto zasto volim ovaj forum, kad bi meni palo na pamet da je problem u ventilatoru, nema sanse :). Sklanjam vent istog trenutka pa da vidim sta ce da se desi. A za cvetanje koristim crvenu plantelu, znam da nije bas najbolji izbor ali nije ni pogresan koliko sam shvatio.

@truare composana jeste jaka i dobrih dva meseca biljci nisam davao nista osim koprive povremeno i tek pre 25-6 dana je pocela da pokazuje znake gladi i tada sam poceo. Inace vestacko djubrivo uvek dajem veoma oprezno i u manjim dozama nego sto je preporuceno. Mislim da sam svega jednom ili dva puta dao celu dozu i taj drugi put sam podelio na obe biljke...

U svakom slucaju hvala na dobrim savetima, poslusacu vas pa javljam sta se desava :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare
01.06.2016
185
160
43
33
Poz mozda i nije problem ali eto zanima me :)
zasto su neke peteljke/grancice lista crne ? Isto kao i neke grane moze li to bit da sam je iscesa sa zicom radeci lst ili neki drugi razlog? Biljka ima oko 25 dana 5 dana cvijeta i zalivena je jednom sa trecinom plantele,
 
01.06.2016
185
160
43
33
Evo fotke , btw daltonist sam mozda je ovo i ljibicasto :) je li to znak da fali fosfora ?
 

Prilozi

  • IMG_20160924_103555.jpg
    IMG_20160924_103555.jpg
    310 KB · Pregleda: 52
  • IMG_20160924_103555.jpg
    IMG_20160924_103555.jpg
    310 KB · Pregleda: 51
01.02.2016
8
0
1
Procitao sam dosta puta da je manje vise normalno da se listovi tokom cvetanja suse.
Tokom provog grow-a i cvetanja lagano su se susili jedan po jedan (obicno oni veliki, za 2 meseca nakupila se ona standardna pvc kesa koju za dz dobijemo u prodavnicama :) ).
Temp se kretala do 30C, vlaga od 50-65 (jednostavno se nije moglo naci nacina da se spusti i da bude ispod 40ak jer je podrum bio u pitanju pa je pravio probleme).
Koristena je florabella zemlja (zuta klasicna za vrt), plantella cvet 1L bas ova sa slike ispod (za 2 meseca ukupno je potroseno 60ml).
http://hr.unichem.si/_files/387/plantella_gnojilo_za_pelargonije_1l.jpg?w=600

PH, 6.5.

Treba mozda napomenuti i da je vege trajao 2 meseca (cekalo se da malo stasa i drugarica za koju se kasnije ispostavilo da je hermic) i tu je potroseno 30ml Plantella Lista 1L i tada nije bilo nikakvih gubitaka listova, mozda po koji eventualno.

Voleo bih da razumem sta se desavalo pa vas molim da virnete na slike ispod i ako imate neku teoriju da je izlozite. Hvala vi unapred. ;)

https://www.dropbox.com/s/wbh12fr1co8965w/001.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/1ke3cy6u8xtpdsy/002.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/bdya1vk6817xlon/003.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/0ikbrkaafic0y5n/004.jpg?dl=0
 
Poslednja izmena:

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
Pozdrav. Ja imam problem iako moj uzgoj nije ni poceo donekle.. dakle..kupio sam od prijatelja sjemenku autos NortheanLight i iskreno sjemenka mi nije izgleda baš obecavajuce .Imao sam i s klijanjem problema (malo joj je duze trebalo i izgledala je kao da se muci) ..nakon 4 dana je izasao mali korjen ( >1mm) i odmah sam stavio u zemlju(indoor) par mm i eto sad je 4. dan i jos uvijek nista..temperatura je ok..zemlja dobra..samo jednom sam previse vode zalio al do tad i nakon tad samo je vlazna nije mokra..znaci ocito je do sjmenke?? Narucio sam u meduvremenu jednu istu od piramide i ta izgleda puno ljepse..Postoji mogucnost da ova proviri i raste al hoce onda biljka bit slabija i vise u problemima zbog nekvalitetne menke? Recite mi vi iskusniji svoje misljenje Jel bi ostavili ovu il probali odmah drugu? S tim da imam box za 2 biljke i volio bi da su obje uspjesne od pocetka..
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
Vec je trebala biti vani,ako nisi vani haha :) ako je isklijala menka i ako si stavio kako si napisao .
Postoji sansa da si ju ubacio naopako .Ako jesi onda joj treba neko vrijeme da se okrene :haha
Probaj bez tih peripetija ubuduce.Menku stavis direktno u zemlju ,bez klijanja u casi..maramici i sl.
Za 3 do 5 dana je vani,zdrava i prava:)
 
Poslednja izmena:

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
Nisam je ubacio naopako haha a ocito je osla u 'rac :plac:. . A što kazes da je stavim u vodu dok ne potone cisto da se napuni sjemenka vodom..Pa onda u zemlju, to mi se cini kao bolja varijanta nego baš odmah u zemlju, no mozda sam u krivu :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
Nemam pojma Vito.Mozda je to dobra metoda ;)
Ja stavim direktno u zemlju (2cm duboko)i nikada nisam imao problema i nikada nisam cekao duze od 5 dana...osim jednom,davno,ali to je prica za sebe.(ssh 2012)
U pravilu znam kada ce isklijati,proviriti...fulam poslijepodne ,ili jutro ;) podrazumjeva se da je menka zdrava,zrela itd :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
probaj da vidiš šta će ti biljke reći,valjda se i njih nešto pita :D

Naravno da su one glavne, uvek se zensko pita sta god mi govorili :D. Nikada ja ne radim sablonski, jer ono sto se nekome pokazalo kao dobro mozda mojim biljkama nece odgovarati i bas zato pokusavam da pratim i slusam biljke sta mi kazu, naravno onoliko koliko mi to moje znaje dozvoljava. A znaja imam teoretskog ali me praksa malo koci, zato se i obracam vama iskusnijima za pomoc.

Drug, ti odlucujes u indooru kada ce biljka cvjetati, to jest, kada rezim svjetla sa 18/6 prebacis na 12-12(svjetlo-mrak).

Znam to, glupo bi bilo i sramota da ne znam te osnovne stvari, ali kao sto mozes videti sa fotki previse su male za svoje godine :) i pustam ih da porastu bar jos malo pa da onda prebacim na cvetanje ali svi su izgledi da ce one same uci u fazu cvetanja pre nego ja odlucim da li su dovoljno velike ili ne, preduhitrice me... Na kraju krajeva nije mi velicina toliko bitna koliko mi je bitno da budu zdrave. Prethodni grow sam malo zeznuo i ne bih voleo da mi se to opet desi..
 
09.03.2015
136
88
28
Izvinjavam senna oftopicu i molicu moderatore da obrisu post kada dobijem odg, jer zaista nisam znao gde ovo pitanje da postavim. Nemam problem ali zanima me da li ostavljate dva zadnja dana biljke pod mrakom pre zetve ili ne. Znam da sam zasluzio neki vid kazne za oftopic, jer sam ja uglavnom onaj koji druge upoznaje sa pravilima i pravi se pametan. Hvala na razumevanju. Znaci vazno km je iskustveno, ne knjiski. Hvala jos jednom.