Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
@jovanda
nema zeljenog orjentira. ima razlicitih gnojiva sa razlicitim npk.... a napravljena su za vutru.
hesi koristi cijeli paket, a za npk koristis tnt, bloom i p+. Drzi se doziranja na bocama i sve ce bit ok. Nemas sto poduplavat ili racunat.

A sto se tice npk i omjera. 20-10-30 je isto kao i 2-1-3 samo sto je koncentracije 10x manja, pa po tome i omjer mijesanja sa vodom.
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
eto pisem ovdje u nadi da mi netko sto prije odgovori jer vidim da moj dnevnik niko ni 5% ne je*e... zna li bar netko sta je ovo i jel stetno????

evo ovako je pocelo sve s tom vunicom po stabljikama u kojoj su bijele bube,velike su i nisu uši..

hbM9jvz.jpg


pa sad i ispod listova, bijele nakupine su te bube

yYOtMDS.jpg


evo ovako izgleda jedna..

GlSNeSP.jpg
šta je s ovim đubretom što se baca po ormarima kad naiđe i neda mi mira, sipa ko koku neku po biljci, malo mi i smrdi čudno...pošišo svoju sve šta je zarazno bilo, kojekakve sjemenkice pokido i natrag na svjetlo, drugi dan opet svinja posijala, ne puno al se trudi, radi non stop, neću da mi po gornjim hedovima krene, koliko sam skužio kore mu je vruće, po sredini roka a sam mu uništio nastambu skoro do kraja.
ima ko kakvih negatinih iskustava s ovim smećem???
cvijetanja imam još možda 3-4 tjedna, na listu se smrad vidi no malo je taman, koda nije još dozreo, srednja fotka od moje tri IMG_0344.JPG IMG_0359.JPG IMG_0369.JPG
 

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Bilo i kod mene na terasi, ma skoro isto. Vidi dnevnik Terasa autotest. Stavim i sliku kad dođem s posla. Isto se zadržavao po sredini biljoze ali samo na listovima. Čak se i pojavila bijela ko prašina, slično ko kod @Tarzan samo ni blizu količinski i nisam primijetio ispod listova. Uglavnom treći dan sam uhvatio beštiju i više se nije vratila, a štete nije bilo osim te bijele ko prašine.
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
da zapalim u ormar neku lulu da ga nadimi dobro da pocrkaju :)

hebate čitam sad to se širi gadno u zemlji, nevidiš dok nije finito, a i biljana mi slaba, znači dole se već hrane...što kažete da probam biljanu presadit, izvadit iz zemlje, pod vodom oprat korjen i u novu kantu i zemlju????:confused::confused::confused:
hebe mešto sam u dva navrata šišo sve iznutra grančice, sad vidim da opstaje smeće, jedino da promjenim zemlju čini se....
 
Poslednja izmena:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
sta vam je ljudi, kod tarzana je bio medeni cvrcak, a on se lako resava sprejem protiv muva/komaraca i ne pravi stetu ako nije velika brojnost, samo skines tu paucinu rucno jer se u njoj nalaze jajasca.
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.303
258
Ima Plantella u svojoj liniji proizvoda bio killer na bazi timijana... košta oko 4-5 eura. Dovoljno je par puta naštrcat po zemlji i ne previše po lišću, sve krepava...
 
01.06.2016
185
160
43
33
Poz, zena radi jabucni ocat i stavila je boce u prostoriju di se nalazi box , i sad su se skupile vinske musice na to , koje znaju uletit u box cim ga otvorim zanima me jesu li te vinske musice opasne za biljku isto kao i fungus gnats ?
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.863
358
Pomoc ljudi automazar 47 dan temp dan 27 noc 23 vlaga 45% dobil dvaput plantelu cvet. Primjetio na hedovima da se tu i tam koi list savinuo prema dolje, ostali listovi ok pa me zanima od cega je to i dal je zabrinjavajuce.
IMG_20161014_120409.jpg
 
15.10.2016
3
0
1
38
Pozdrav ekipa, muku mucim vec tjedan dana. Odradio sam 2 growa bez problema sa random.zemljom, kupio sam za zadnji grow biobizz coco mix, autoflower sjemenke, biobizz gnojiva koristim oko tjedan dva nakon klijanja. 1-2ml na litru, 200w cfl, box 1m2. Nakon sto sam ubacio reflektor dva tri dana poslije poceli su smedit rubovi listova te su se isti izvrnuli prema gore, prestao sam gnojito i samo vodom zalijevati iducoh tjedan dana no nista nije pomoglo, i dalje odlaze listovi, reflektor izvadio ali nista ne pomaze, uploadam slike kad dodem kuci. Hvala unaprijed

Nemogu edit post pa moram jos jednu poruku, moderator neka spoji ako nije problem, u privitku su slike, iako izgleda bolje nego je u stvarnosti, prvo posmedi vrh lista pa se siri od strane prema sredini, kombinacija zute i smede boje.
 

Prilozi

  • IMAG0265.jpg
    IMAG0265.jpg
    307,8 KB · Pregleda: 40
  • received_1278358752194561.jpeg
    received_1278358752194561.jpeg
    197,6 KB · Pregleda: 40
Poslednja izmena od urednika:

Beetlejuice

om namah shivaya
09.02.2016
474
1.729
143
Babilon
Pozz,prehranjeno burazeri ili nes drugo? Čini mi se kao prehranjeno ali vio bi čuti vaša misljenja
 

Prilozi

  • IMG_20161016_123006.jpg
    IMG_20161016_123006.jpg
    549 KB · Pregleda: 32
  • IMG_20161016_123359.jpg
    IMG_20161016_123359.jpg
    435,9 KB · Pregleda: 30

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Pozdrav svima, nije ovo moje problem koliko je možda pitanje, tj preventivno pitanje pre nego što postane problem eyessss:
Imam box 1*1*1.8m i 5 biljaka koje su izbile. Da li mislite da je moguće da na tom prostoru uzgojim svih 5 ili je to možda previše?

I dodatno pitanje: da li je neko koristio Hesi Super Vit ili Advanced Nutrients B-52. Razmišljam se da uzmem Super Vit u kombinaciji sa Jungle Juice (Micro, Bloom, Grow) đubrivom, koliko sam razumela to može da se kombinuje.

@meleeh
Meni ovo deluje kao nutrient burn. Mislim da je 1 nedelja posle klijanja isuviše rano da kreneš sa punom dozom gnojiva.
Možda da ih dobro flushujes PH-ovanom vodom.
Mislim da ne bi trebao biti problem do reflektora ili temperature (pošto koristiš CFL).
Ova desna deluje skroz ok.
 
15.10.2016
3
0
1
38
flushao sam ih i prestao gnojiti ali ne pomaze, jel moze biti do coco mixa, sve je isto kao s proslim growom osim substrata, vec su trebale biti puno vece, presporo se razvijaju. Da uzmem light mix od biobizza pa pomjesam sa coco mixom i pocnem iz pocetka?

edit: postoji li mogucnost da je to nedostatak fosfora? Napreduje iz malih fleka na rubovima listova do ovakvog skroz uvrnutog lista sa slike
 

Prilozi

  • IMAG0266.jpg
    IMAG0266.jpg
    278,3 KB · Pregleda: 40
Poslednja izmena:

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Mislim da ako očekuješ pomoć najbolje je da napišeš sav info koji imaš.
Informacije tipa "tjedan dva nakon klijanja" i "1-2ml" nisu baš tačne. Jer je velika razlika da li si sipao 2ml posle nedelju dana ili 1ml posle 2 nedelje.
Napiši informacije koliko ti je svetlo udaljeno, koja je temperatura, vlažnost, ph vrednost, kako si zalivao itd. Bolje više informacija iako možda nisu potrebne, nego malo pa da ljudi ne mogu da ti pomognu.

I šta su ovi tamni kružni tragovi na površini supstrata? Jel to od zalivanja?
Ako jeste meni deluje da je onda to kombinacija preranog hranjenja sa neadekvatnim zalivanjem.
Jer ako si joj dao prejake nutrijente, a potom zalio samo po vrhu, oni su i dalje u supstratu.

Nikada nisam gajila sa cocomix-om, pa moj savet nemoj odmah da poslusas.
Ali ja bih ovde preporučila da presadiš obe biljke, i zaliješ ih (kako treba) običnom vodom sa adekvanom PH vrednošću.
Sumnjam da je deficit fosfora ovako rano.

Verujem da će biljka ovo da preživi, možda će malo da uspori rast dok se ne oporavi, ali možda je to bolja varijanta nego da krećeš ponovo.

Takođe, najbolje je da slikaš kada je svetlo ugašeno sa upotrebom blica. Ovde deluje da su i listovi generalno svetli, a nije sigurno da li je to samo deluje tako usled prejakog svetla, ili nedostatka N.
 
Poslednja izmena od urednika: